10 популярних фактів, у які ми вірили. А даремно

З дитинства ми читаємо і чуємо безліч фактів, в правдивості яких навіть не сумніваємося. Проте багато з них – усього лише хороша вигадка.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка згадав і зруйнував 10 найпоширеніших помилок.

1. Миття рук з милом вбиває бактерії

Насправді: мило тільки змиває бактерії, не вбиваючи їх. Миття рук з милом видаляє жир з рук, який є середовищем для розмноження бактерій.

2. Якщо проковтнути жуйку, вона застрягне в шлунку на 7 років

Насправді: хоча тягуча основа жуйки не сприйнятлива до шлункового соку і не розчиняється в нім, вона виводиться з організму природним чином завдяки мускульним скороченням шлунку.

3. Волосся від гоління стає товстішим

Насправді: після того, як ми зрізуємо зовнішню частину волосини, залишається частина з тупим, не конічним кінцем, який і дає ефект жорсткого волосся.

4. Якщо доторкнутись до жаби, з’являться бородавки

Насправді: бородавки – це доброякісне утворення, викликане вірусом папіломи людини, заразитися яким можна в громадських місцях або при контакті з хворим.

5. Волосся та нігті ростуть після смерті

Насправді: після смерті людини її шкіра зневоднюється і стягується, за рахунок чого і створюється ілюзія росту нігтів і волосся.

6. Велику Китайську стіну видно з космосу

Насправді: хоча протяжність Великої Китайської стіни більше 7 000 км, її важко побачити з космосу, оскільки колір стін зливається з навколишньою природою, на відміну від шосейних доріг, які чітко помітні. Побачити ж стіну можна тільки при відповідному освітленні та погоді і з низької орбіти.

7. Кажани сліпі

Насправді: хоча для орієнтації в просторі кажани використовують ехолокацію, при певному рівні освітлення миші орієнтуються за допомогою зору.

8. Вода проводить електричний струм

Насправді: електрику проводять розчинені у воді мінерали з позитивно і негативно зарядженими частками, а самі по собі молекули води заряду не мають. Тому дистильована вода через відсутність в ній домішок електрику не проводить.

9. Антибіотики вбивають віруси

Насправді: антибіотики діють тільки на бактерії, вбиваючи їх або зупиняючи розмноження.

10. Пробу Манту не можна мочити

Насправді: вода на пробу Манту може вплинути, тільки якщо ввести її так само, як був введений туберкулін, тобто підшкірно.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: