Італійський скульптор 7 років творив шедевр з мармуру і люди не можуть повірити, що це – мармурова скульптура

Капела Сан-Северо, каплиця в історичному центрі Неаполя, в Італії, є одним з найбільш вражаючих місць на Землі. Скрізь, де б ви не поглянули, ви побачите скульптури дивовижної краси, нагромадження шедеврів італійських художників 18-го століття, які вже сотні років не залишають відвідувачів байдужими: як такі складні роботи взагалі могли бути витесані з окремих шматочків мармуру?

Il Disinganno (розчарування або звільнення від обману), шедевр митця з Генуї Франческо К’єролло, є одним із тих витворів мистецтва, що досі не дає нам спокою. Він зображує людину, яка вирвалася з ніжної, ретельно різьбленої сітки за допомогою крилатого ангела. За даними сайту музею, скульптура сповнена символізму.

«Група скульптур описує людину, яка була звільнена від гріха – сітки, в яку генуезький художник вклав усю свою незвичайну майстерність», – пишуть вони. Маленький крилатий ангел, з невеликим полум’ям на лобі – символ людського інтелекту, допомагає людині звільнитися від заплутаної сітки, вказуючи на земну кулю біля ніг – символ світських пристрастей. Відкрита книга лежить на земній кулі – це Біблія, Святе Письмо, але також один з трьох «великих вогнів» масонства. Барельєф на постаменті, з історією про те, що Ісус повертає зір для сліпих, супроводжує і зміцнює сенс алегорії».

У своїй книзі «Історія мистецтва Неаполя» (1753-54) Джангузеппе Оріґлія справедливо характеризує цю статую як «найдосконаліша форма, до якої може прагнути скульптура в мармурі».

Історія розповідає далі, що К’єролло, як і у випадку з іншими статуями, доводилося обтесувати витвір пемзою особисто, як і робили майстри того періоду, хоч і найважливішим був етап випалювання вже готового виробу.

Серед інших знаменитих шедеврів колекції з 28 творів – «Завуальована правда» (Pudicizia, також відома як «Скромність або цнотливість»), яку Антоніо Коррадіні завершив у 1750 році як могильний пам’ятник. І 1753-го року «Христос, схований під Плащаницею» (також називається Схованим Христом), Джузеппе Санмартіно, що постала під впливом завуальованої «Скромності».

Скромність

Освіта

Статуя

Так, якщо ви перебуваєте в тих краях і маєте можливість відвідати  місто Неаполь, що захоплює кожного, (відоме також руїнами стародавньої Помпеї, чудовою футбольною командою і найкращою піцою на світі), до переліку, безумовно, додайте й наші чудові статуї!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker