15 несподіваних фактів про наш світ, про які ви ніколи не чули

Все знати неможливо. Але кілька цікавих і несподіваних для вас фактів про світ ви знайдете в цій статті.

Ми в Тутка впевнені: неважливо, як ви отримали нові знання, вони корисні завжди.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

15. Дельфіни спеціально їдять токсичну рибу фугу, щоб «зловити кайф»

Дельфіни іноді схожі на людей більше, ніж ми можемо собі уявити. Творці документального фільму помітили дивну річ: дельфіни-тінейджери акуратно жували рибу фугу і передавали одне одному. Фугу відома тим, що в її тілі міститься смертельна доза нейротоксину, проте в малих дозах ця речовина викликає наркотичний ефект і, схоже, дельфінам це прекрасно відомо.

14. Швидкість Інтернету в NASA – 91 Гб в секунду

А це означає, що з такою швидкістю ви могли б завантажити всі сезони всіх улюблених серіалів за 1 секунду. У найкращій якості. Але, як і у всіх цікавих фактів, тут є нюанси: таку швидкість розвиває внутрішня мережа, яка обслуговує наукові інститути США. Так як в NASA переміщуються величезні обсяги даних, там і була зафіксована така рекордна швидкість.

13. У 1999 році Японія змінила прапор

Японія – незвичайна країна в усіх значеннях. Взяти хоча б таке поняття як «національна символіка» – воно було малозрозуміле японському населенню. Хіномару (яп. «Сонячне коло») з’явився як знак відмінності морського транспорту Японії, використовувати його також доводилося для спілкування з іншими державами. Тільки в 1999 році вирішили поставити крапку в цьому запитанні, випустили закон і трохи змінили дизайн самого прапора.

12. У 2012-му Джоан Роулінг вилетіла зі списку Forbes, витративши $ 160 млн на благодійність

До найбагатшої жінки Великобританії успіх прийшов несподівано, але це прекрасний приклад того, що дійсно хороших людей гроші не псують: письменниця активно допомагає батькам-одинакам та підтримує клініку, яка вивчає розсіяний склероз. Завдяки її значним прибуткам для Роулінг завжди знаходиться місце в різних списках, окрім 2012 року. В цей рік письменниця витратила на благодійність, за оцінками, близько $ 160 млн.

11. Замість підпису в Японії ставлять печатку – Ханко

Щоб відкрити рахунок в банку або підтвердити доставку товару, японцеві знадобиться Ханко – іменна печатка. У деяких випадках зараз використовується і рукописний автограф, але Ханко залишається головним способом підтвердити свою особу під час угод або банківських операцій.

10. Після удару блискавки на тілі з’являються малюнки

Мало які щасливці залишаються живими після удару блискавки. На тілі тих, кому це вдається, можуть з’явитися загадкові малюнки, які вчені називають «фігури Ліхтенберга». Крім тіла людини, вони з’являються на будь-якому матеріалі, який взаємодіяв з високою напругою. Однак, наука досі не знає причину походження малюнків на тілі людей, які пережили удар блискавки. Фігури Ліхтенберга також поетично називають «квітами блискавки».

9. Дитина в утробі лікує серце матері

Вчені з’ясували, що стовбурові клітини дитини можуть відновлювати серце вагітної матері. Вважається, що цей процес з’явився в ході еволюції. Допомагаючи серцю матері, потомство підвищує і свої шанси на виживання.

Відкриття пояснює, чому половина жінок, у яких в процесі виношування з’являлася серцева недостатність, раптом видужували самі по собі.

8. На Філіппінах є острів, на якому є озеро, на якому є острів, на якому є озеро

Дивно, що і природі часом буває ліньки і вона створює ландшафт за допомогою «копіювати-вставити». Озеро Тааль – доказ того, що у матінки-природи є почуття гумору.

7. Ще одна дивовижна історія про Стіва Джобса

Життя Стіва Джобса вже обросло величезною кількістю легенд. Не всі з них правда. Цією історією поділився колишній працівник Apple і вона вкотре доводить, що Стів Джобс був бісовим генієм.
Коли йому принесли прототип плеєра iPod, він довго крутив його в руках, але в підсумку не схвалив: занадто великий. Інженери, що працювали над прототипом, намагалися довести, що зробити плейєр ще меншим, ніж можливо. Джобс помовчав кілька секунд. Потім підійшов до акваріуму та кинув iPod туди. Коли гаджет досяг дна, почали спливати бульбашки.

«Це бульбашки повітря, – сказав Стів Джобс. – Якщо там є повітря, значить, є зайве місце. Ви можете зробити його тоншим».

6. Що таке насправді «орлиний зір»?

Бачити як орел означає:

  • бачити мурашки з висоти 10-поверхового будинку
  • розрізняти міміку футболістів з найвіддаленіших місць на стадіоні
  • здатність розрізняти більше кольорів і відтінків + бачити ультрафіолетове світло
  • збільшений кут зору

5. Найдовше перебування в космосі за один політ

Абсолютний рекорд належить російському космонавту Валерію Полякову, який провів на борту станції «Мир» 437 діб і 18 годин.

4. В Ісландії немає жодного «Макдональдсу»

Ресторани швидкого харчування не витримали кризу і закрилися всі до єдиного в 2009 році.

3. Фітнес-тренер з Америки за один рік погладшав на 30 кг і знову схуд

Фітнес-тренер Дрю Меннінг вирішив провести експеримент, щоб краще розуміти своїх підопічних. Він кинув тренажерний зал, став харчуватися фастфудом і запивати кожен прийом їжі газованою водою. За півроку він набрав 30 кг і безліч комплексів, від яких довелося позбуватися півроку. За допомогою цього досвіду Меннінг допоміг зрозуміти тих, хто намагається схуднути і чому у них не завжди виходить.

2. Перший підрозділ поліції в Австралії було сформовано з каторжників, які добре себе поводили

Довгий час Британія масово засилала порушників закону в свою австралійську колонію. Перше відділення поліції в Австралії було повністю сформоване з ув’язнених, які відзначилися гарною поведінкою.

1. У Німеччині нумерують дерева

Гуляючи в німецькому парку, дуже часто можна помітити, що дерева пронумеровані. Це робиться для того, щоб вести список дерев в лісі. У список заноситься вся інформація про дерево: вік, стан, вид. Це потрібно, щоб здійснювати належний догляд за деревами і запобігати їх падінню. У німців завжди так – порядок понад усе.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker