Факти про життя в Японії, які викликають багато запитань у іноземців

Інтернет рясніє безліччю фактів про Японію, переважна більшість  яких, мабуть, вже важко когось здивувати. Про японську пунктуальність, трудоголізм, про острови з тваринами і квадратні кавуни не знає хіба що лінивий. Але є неочевидні речі, які з легкістю можуть поставити в безвихідь навіть найбільш великого прихильника японської культури. Наприклад, у чому ідея «кімнати байдикування»? Чи існує крамниця, де продається лише одна книга? Чому і куди зникають японці? Відповіді на ці та деякі інші, не менш цікаві запитання ви знайдете в цій статті.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка дізнався 14 незвичайних фактів про Японію і японців, ознайомившись з якими ви іншими очима поглянете на Країну сонця, що сходить.

1. «Японці, що «зникають»

Для японців немає нічого страшнішого за втрату суспільної поваги. Провалений іспит, звільнення з роботи, розлучення, борги – ці та інші життєві невдачі часто призводять до спроби вберегти себе і свою сім’ю від обговорень з боку суспільства. Хтось здійснює самогубство, а хтось просто назавжди зникає з життя близьких.

Щорічно в країні зникає від 80 до 100 тисяч осіб. Зазвичай, зниклих не шукають ні держава, ні навіть сім’ї, які вирішують, що їхні близькі наклали на себе руки. До того, тема «громадян, які щезають» в країні – табу, її намагаються зайвий раз не піднімати.

Для тих, хто вирішив зникнути, існують два шляхи. Перший – район Санья, нетрі в межах Токіо. За репутацію міста безхатьків і мафії район прибрали з усіх карт, щоб не псувати вигляд столиці. Жити там дуже складно через умови і тяжку працю. Другий шлях – залишитися в рідному місті, змінити роботу і намагатися не потрапляти на очі рідним і друзям.

2. Отаку, як спосіб втечі

Ще один вид втечі, популярний в Японії серед молоді – отаку, коли людина заглиблюється «в себе», веде паралельне життя, як герой улюбленого аніме.

Деякі люди, вирішивши стати отаку, одягаються в костюми обраних персонажів і можуть надовго зникати в альтернативній реальності. Одні створюють її вдома, обклавшись аніме-атрибутикою і предметами, пов’язаними з персонажем та живуть ізольовано, інші надають перевагу проводити час в клубах району Акіхабара, де продаються різні товари для тих, хто вважає себе отаку.

3. Родичі і кохані напрокат

Любов не можна купити, але можна взяти в оренду професійного актора, який стане тим, ким його попросить клієнт. Можна навіть на кілька днів взяти в оренду немовлят – знайдуться агентства, які дадуть їх «напрокат». І одне з таких – Family Romance, створене більше 8 років тому Ісії Юіті (Ishii Yuichi).

Головна мета агентства – допомагати людям пережити втрату або впоратися із самотністю. Але доводиться мати справу з різними замовленнями. Наприклад, грати роль зрадника або вибачатися за підприємця, який припустився помилки. Був навіть випадок, коли агентству замовили ціле весілля за участю 50 акторів. Замовниці воно обійшлася в $ 18 млн.

У такої роботи є зворотний бік: найчастіше актори самотні і бояться загубитися серед своїх ролей. Мало хто знає їх справжніх – розповідати про себе їм не можна, тому людей приваблюють лише створені ними образи.

4. Міста за стінами

Ні, це не кадри з фільму «Тихоокеанський рубіж» (Pacific Rim), де схожі стіни будувалися для захисту від кайдзю (монстрів), що випливають з розлому на дні океану, це сучасна Японія.

Після Великого землетрусу в східній Японії, що стався в 2011 році і став причиною аварії на АЕС «Фукусіма-1», уряд країни взявся за захист прибережних міст. Було вирішено звести 12-метрові стіни, які у випадку цунамі повинні прийняти на себе основний удар і якщо не запобігти можливій катастрофі, то дати людям більше часу на евакуацію.

Спочатку місцеві жителі підтримали створення стін, але через деякий час їх думки розділилися. Одні відчувають себе некомфортно: стіни вийшли занадто високими і закривають краєвид на море, а багато городян і зовсім відчувають себе ув’язненими. А інші вважають, що стіна – це гарантія того, що катастрофа 2011 року більше не повториться.

5. Агентства вибачень

Ви не любите вибачатися, а потрібно це зробити? Спеціально для таких випадків у Японії є агентства, які зроблять це за вас. Більш того, «експерти з вибачень» у таких компаніях – непогані психологи, освічені в своїй справі і, напевне, зможуть врятувати навіть з найважчих, на перший погляд, ситуацій.

Ціни в таких агентствах варіюються в залежності від виду вибачень і самого агентства. В середньому за вибачення особисто беруть близько $ 240 і $ 96 за вибачення по телефону або по e-mail. Деякі фірми беруть погодинну оплату (в середньому $ 33 за годину).

Інші, навпаки, полюбляють не викладати прайс у відкритий доступ, а консультувати по телефону – зазвичай, в таких фірмах є незвичайні опції щодо вибачень перед особливо чуттєвими або ж вкрай запальними людьми.

6. «Кімната байдикування» для співробітників

Несумлінних співробітників, зазвичай, звільняють. В Японії ж правила звільнення у багатьох великих компаніях дуже відрізняються і вкрай невигідні для роботодавців. Так, достроковий вихід на пенсію в Sony означає виплату допомоги в розмірі 54 місячних зарплат співробітника.

Не бажаючи платити такі суми, компанії вигадали для себе вихід: переводити працівників в «кімнати неробства», де ті отримують найбільш нудні завдання. Весь день вони читають спеціальну літературу, дивляться по кілька годин відео і т. д. А в кінці дня кожен зобов’язаний надати звіт про проведену ним «роботу».

У Sony не бачать нічого поганого в «кімнатах байдикування». А ось критики вважають, що головна мета цих кімнат – змусити співробітників відчувати себе забутими та непотрібними і просто звільнитися.

7. Платні обійми

В Японії, де проблема самотності стоїть досить гостро, багато людей знаходить для себе вихід у відвідуванні закладів, де це почуття хоча б ненадовго притуплюється.
Наприклад, популярністю користуються місцини на кшталт Soineya (дослівно – «магазин спільного сну») і йому подібних, де можна просто виспатися поруч з красивою дівчиною. Ніякого інтиму, просто сон і обійми.

Зазвичай, в таких закладах платять за вхід (близько $ 27) і далі все за фіксованою ціною. Так, 20 хвилин сну обійдуться клієнтові ще в $ 27, а за годину доведеться заплатити близько $ 54. За окрему плату можливий вибір деяких додаткових послуг. Наприклад, можна спати обійнявшись, погладити дівчину по голові, дивитися одне одному у вічі протягом певного часу, покласти голову на коліна і т. д. – у кожного пункту своя ціна згідно прайс-листа.

8. Нічні клуби для розмов з дівчатами

Ще один спосіб впоратися з самотністю в Японії – клуби кябакура, де можна поговорити і випити в приємній компанії співрозмовниці. За гроші, звісно. Бюджетні заклади обійдуться в $ 27 за 40-60 хвилин, більш вишукані – у $ 45-137 за 45-90 хвилин.

Дівчат, які працюють в кябакура, часто називають сучасними гейшами (kyaba-jo, або «господині») і їхнє завдання – розважати бесідою і напоями. У традиційному кябакура дівчата не надають жодних інтимних послуг, тому клієнта можуть вигнати з клубу навіть за спробу обійняти співрозмовницю.

Такі клуби дуже популярні серед бізнесменів, а також як спосіб заохочення компанією своїх співробітників. Але, звісно, основні клієнти таких клубів – це самотні чоловіки і ті, кому бракує тепла і уваги в сім’ї.

9. Кафе з місцями для самотніх людей

Moomin Bakery & Cafe – це затишна локація в Токіо, яку в мережі вже прозвали «кафе-антисамотність». До всіх відвідувачів, які прийшли сюди одні, за столик кладуть величезних плюшевих мумі-тролів, в товаристві яких можна перекусити або просто випити кави.

Ідея швидко припала до душі як японцям, так і численним туристам, тому в Moomin Bakery & Cafe часто великі черги і доводиться чекати на столик. Ті ж, хто не хоче чекати, завжди можуть купити щось в булочній при кафе.

10. Проект мікробудиночків

Мікробудинки (вони ж kyosho jutaku) стали популярними в Японії в 1990-ті, коли ціни на житло стали різко зростати. На відміну від житлових комплексів, вони не займають багато місця і прекрасно розташовані на крихітних клаптиках землі, які непридатні ні для чого іншого.

Часто «ділянки», за які беруться дизайнери, не більші, ніж місця для паркування автомобіля. Іноді взагалі доводиться братися за асиметричні майданчики – зазвичай, вони дешевше коштують і користуються попитом.

Коли ти бачиш такий клаптик землі, здається, що місця там не вистачить абсолютно ні на що. Але дизайнери не раз доводили протилежне: не дивлячись на їх розмір, жити в таких будиночках набагато затишніше, ніж в тісних квартирках звичайних комплексів.

11. Клуб споживачів

Sample Labмагазин в Японії, в якому можна першими спробувати або протестувати зразки тієї чи іншої продукції – від соусів і алкогольних напоїв до косметики і багато чого іншого.

Щоб стати членом «клубу споживачів», потрібно бути старшим 16 років, знати японську мову і платити щорічний членський внесок розміром приблизно $ 9. Також при кожному відвідуванні клубу вноситься трохи менше $ 3. Це зроблено, щоб виключити всіх «любителів безкоштовних речей» і щоб клуб складався з людей, дійсно, зацікавлених у тій чи іншій продукції.

Одна з особливостей крамниці в тому, що за відвідування і анкети кожному нараховуються бали, що впливають на кількість продукції, яку можна протестувати.

12. Автомати-вендинги, в яких можна купити все

Вендингові автомати – дуже популярне явище в Японії. Відсутність продавців і необхідності оренди приміщення, низька злочинність, а також велика кількість готівки в обігу – все це лише додає їм популярності. Крім того, зазвичай, біля них не зустрінеш великих черг, працюють вони цілодобово та й стоять на кожному кроці. Тому чи варто дивуватися тому факту, що купити в них можна все? Ну, або майже все.

В асортименті, запропонованому такими автоматами, є майже будь-які продукти, в тому числі і яйця. У них можна купити іграшки, сувеніри, тапочки, краватки і парасолі. А ще є ті, в яких продається білизна. У тому числі жіноча вживана. Ви ж не думали, що ми жартуємо щодо «купити все»?

13. Магазин однієї книги

Юшіку Маріока (Yoshiyuki Morioka), власник маленької (розміром як невелика кімнатка) книжкової крамниці Morioka Shoten, вибирає одну книгу, екземпляри якої будуть продаватися тут протягом тижня.

Відвідувачі Morioka Shoten кажуть, що її можна навіть назвати «книжкова крамниця, яка організовує виставку, присвячену одній-єдиній книзі»: вона щоразу змінюється під видання. Так, продаючи книгу з флористики, господар розставляє в магазині квіти, про які в ній написано. Тому створюється враження, що ти не просто входиш до книгарні, а потрапляєш в книгу, яка представлена в ній.

14. Крісла для обіймів

Ще один вихід для самотніх людей, яким хочеться обіймів, але які не відважаться обіймати за гроші незнайому людину або тим більше спати з нею в одному ліжку – так звані крісла для спокою. Вони мають форму гігантської ляльки з дуже довгими руками, якими можна себе обійняти.

Це крісло – творіння компанії UniCare і придбати його можна в середньому за $ 419. Воно чудово пригодиться тим, кому самотньо і не вистачає тепла, а крім того, як зауважують в самій компанії, з ним можна розмовляти. Ще одна функція крісел: вони можуть відтворювати стару японську музику, яка особливо припаде до смаку людям похилого віку. А саме для них в першу чергу і було придумано цей винахід.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close