Типові особливості життя фінів, які зносять дах навіть досвідченим туристам

Ви знали, що в Фінляндії діти можуть слухати динозаврів, які грають важкий метал, чоловіки – перетягувати своїх дружин, щоб виграти пиво, а мерів можуть запросто скинути в воду за особливі заслуги? У цій статті ми розповімо, чим ще прославилася Країна тисячі озер, крім Nokia і мумі-тролів.

Ми в Тутка знайшли найбільш інтригувальні факти про Фінляндію, які вразять навіть тих, хто встиг побувати в цій дивовижній країні.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Парковка для собак біля магазинів

У Фінляндії існує закон, який регламентує наявність «парковок» для собак в кожному муніципалітеті. За відсутність подібних місць власників бізнесу можуть навіть оштрафувати.

2. Шабля для докторів наук

У деяких фінських університетах ще до сьогодні зберігається традиція, коли за вчений ступінь вручають не лише диплом, але ще і спеціальну шаблю. Хоча купувати вам доведеться її самим.

3. Країна, де найбільше читають

Фіни – одна з націй у світі, яка найбільше читає. При населенні трохи більше 5 млн осіб щорічно жителі країни тільки в бібліотеках беруть понад 67 млн книг. Тут приватні бібліотеки можна знайти навіть на заправних станціях. А найдивніше, що в деяких великих бібліотеках дозволено брати не тільки книги, але ще і музичні інструменти, спортивний інвентар і навіть швейні машинки.

4. Собаки для читання

У світі існують собаки-поводирі, які допомагають незрячим людям, а в Фінляндії є ще й спеціальні «собаки для читання», які допомагають дітям легше засвоїти непросту фінську мову.

5. Мова ельфів

Фінська мова – одна з найскладніших для вивчення, але саме нею був настільки натхненний Дж. Р. Р. Толкін, що взяв її граматику за основу для створення ельфійської мови. Варто зазначити, що у фінів існує 40 синонімів для слова «сніг», але немає жодного, щоб сказати «будь ласка». Зате є дуже багато кумедних слів, яких немає в інших мовах, наприклад kalsarikännit, що означає «випивати в нижній білизні». Також у фінській мові немає звичного для нас майбутнього часу.

6. Бонус для повернення з відпустки

Щоб стимулювати співробітників повернутися з відпустки, фінські компанії виплачують додатковий бонус, коли людина виходить на роботу після відпочинку. Ніхто не приховує свій дохід, так як в Фінляндії можна легко дізнатися, скільки заробляє ваш сусід або знайомий, якщо просто зателефонувати за спеціальним номером.

7. Штраф залежить від доходів

Розмір штрафу за перевищення швидкості в Фінляндії безпосередньо залежить від розміру доходів порушника: чим вища у вас зарплата, тим більшим буде штраф. Так, один з топ-менеджерів великої фінської компанії був змушений заплатити найбільший в історії штраф за перевищення швидкості – 116 000 євро; він їхав зі швидкістю 75 км / год там, де було дозволено тільки 50 км / год.

8. Службовий північний олень

У деяких країнах є кінна поліція, а в суворій Фінляндії правоохоронцям допомагають північні олені. Зроблено це здебільшого в рекламних цілях, щоб залучати туристів в північні регіони країни.

9. Маркетинг для інтровертів

Фіни люблять іноді проводити час на самоті, тому в країні існують бари, де можна випити спокійно одному (Drink alone), а в магазинах навіть є спеціальні кошики для покупців-одинаків (Sinkkukori).

10. Любителі пива

Середньостатистичний фін за рік випиває близько 85 л пива; для порівняння: у Україні цей показник становить 63 л хмільного напою на людину. Не дивно, що в фінських магазинах можна легко знайти спеціальні акції на покупку 1 000 пивних пляшок одночасно.

11. Будинки для студентських вечірок

Практично кожен великий університет в Фінляндії володіє власними «будинками для вечірок», які можуть безкоштовно орендувати студенти, щоб провести там будь-який захід, в тому числі з великою кількістю алкоголю. Вони виглядають як звичайні житлові будинки з величезною вітальнею, кількома кімнатами і власною сауною.

12. Кавоманія

Фінляндія займає 1-е місце в світі за кількістю споживання кавових напоїв. У рік середньостатистичний фін споживає 12 кг розчинної або меленої кави, щоб приготувати улюблений напій, що бадьорить. Для порівняння: італійцям потрібно всього 5 кг кавових зерен на рік.

13. Гельсінкі – найчесніше місто в світі

За результатами одного незвичайного експерименту, який проводився в 16 містах по всьому світу, столиця Фінляндії була визнана містом з найчеснішими жителями. Дослідження полягало в тому, що у всіх великих світових столицях розкидали 12 гаманців, в яких було наступне: номер телефону, сімейна фотографія і трохи готівки. За підсумками експерименту 11 з 12 гаманців були повернуті їх власникам в Гельсінкі, в той час як в інших країнах знайшлася лише половина.

14. Сауни всюди

На 5 млн осіб населення в країні налічується близько 2 млн саун – їх навіть більше, ніж автомобілів. Кожна велика компанія і державна установа мають сауни для своїх співробітників і навіть ув’язнені в фінській в’язниці можуть відвідувати сауну один раз в тиждень. А мабуть найоригінальнішим місцем, в якому ви можете не тільки попітніти, але ще і перекусити, є сауна в популярній мережі швидкого харчування в Гельсінкі.

15. Більше металу для всіх

У Фінляндії найбільша кількість важкого металу на душу населення. На 1 млн жителів припадає понад 600 музичних колективів. Навіть у дітей є своя улюблена хеві-метал-група «Хевізаурус» (Hevisaurus), музиканти якої виступають в костюмах динозаврів і співають пізнавально-розважальні пісеньки.

16. День сплюхів

За жартівливою традицією в деяких фінських сім’ях в цей день в воду скидають того, хто прокинувся пізніше за всіх. У місті Наанталі свято відзначають з особливим розмахом – скидають у воду місцевої бухти мешканця, який зробив особливий внесок у розвиток міста. Всі мери міста з 1950 року також були удостоєні цієї високої честі.

17. Країна незвичайних змагань

Крім оригінального змагання з перетягування дружин, країна прославилася ще й конкурсом з метання телефонів, а також міжнародним фестивалем з гри на уявній гітарі.

Бонус: Фінські делікатеси

Рецепт незвичайного фінського шоту дуже простий: розрізаєте сосиску, робите в ній невелике заглиблення, наливаєте туди горілку, а на руку капаєте гірчицю. Спочатку пробуєте гірчицю, потім випиваєте шот і швидко з’їдаєте сосисочну «чарку».

Тим, хто любить заїдати солоне солодким або навпаки, до смаку припадуть фінські шоколадки з найніжнішою скоринкою.

А ви коли-небудь були в Фінляндії? Що вас найбільше там вразило?

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close