14 історій про те, що геніальність великих людей часом межує з божевіллям

Чи звертали ви увагу на те, що геніальні люди часто роблять ексцентричні вчинки або мають оригінальні звички? Наприклад, Віктор Гюго наполовину поголив собі голову і бороду, щоб не виходити з дому і не відволікатися від написання чергового роману, Чарльз Діккенс любив відвідувати паризький морг, а Сара Бернар – спати в труні.

Тутка перечитав біографії великих людей і ділиться вражаючими історіями.

Чарльз Дарвін

Геніальний натураліст і мандрівник, автор «Походження видів» мав досить оригінальні харчові пристрасті. Під час навколосвітньої подорожі на експедиційному судні Чарльз Дарвін не тільки спостерігав за різноманітністю тваринного світу, а й із апетитом поїдав кожну живу істоту, яку зустрічав, не гребуючи і комахами.

Особливо натуралісту сподобалися броненосець і «якийсь гризун шоколадного кольору», а ось рагу з пуми його розчарувало. Дарвін навіть входив до Клубу ненажер (The Glutton Club), члени якого щотижня зустрічалися і обговорювали, що екзотичного їм вдалося спробувати.

Авраам Лінкольн

Всі важливі документи 16-й президент США вважав за краще тримати при собі, тому носив їх у своєму знаменитому капелюсі. А не менш знамениту бороду він почав відпускати після того, як маленька дівчинка сказала йому, що «всі леді люблять бакенбарди».

Віктор Гюго

Великий письменник змушував себе працювати вельми оригінальним методом. Він змушував слуг забирати весь його одяг, щоб не виходити з дому і не відволікатися від написання романів. Коли ж Гюго працював над «Собором Паризької Богоматері», він з тієї ж причини наполовину обстриг собі бороду і голову, а ножиці викинув у вікно.

Габріель Коко Шанель

Відома французька модельєрка ніколи не розлучалася з ножицями: вони завжди були в її сумочці або висіли на шиї. Одного разу на прийомі Шанель побачила, що її манекенниця прийшла в сукні від іншого кутюр’є. Тоді вона порізала її вбрання і сказала, що тепер воно виглядає набагато елегантніше.

Фрідріх Шиллер

Одного разу Йоганн Ґете, чекаючи Фрідріха Шиллера в його робочому кабінеті, відчув неприємний запах. У пошуках його джерела він відкрив ящик в столі та побачив там купу гнилих яблук. Як виявилося, запах цих фруктів надихав письменника і допомагав йому працювати.

Чарльз Діккенс

Улюбленою розвагою Чарльза Діккенса були відвідини паризького моргу, де виставляли непізнані тіла. Він зізнавався: «Коли я в Парижі, якась невідома сила тягне мене в морг. Я не хочу йти туди, але все одно йду». Також знаменитий письменник сидів на дієті з шампанського, яку йому призначив один відомий доктор.

Генрі Форд

Американський промисловець і винахідник любив їсти бур’яни. Форд виходив на свою ділянку і зривав усе, що росло у нього під ногами, а потім робив з цього бутерброди, салати і супи. Він вважав, що тіло – та ж машина, а паливо для неї можна отримувати з навколишнього світу.

Джордж Гордон Байрон

Лорд Байрон, людина екстравагантна і байдужа до будь-яких умовностей, дуже любив тварин. Коли він вступив до Кембриджу, то намагався привести з собою улюбленого пса, що було суворо заборонено.

Отримавши відмову, поет купив ручного ведмедя і приволік його в свою кімнату. Коли ж його стали сварити за витівку, Байрон попросив показати йому правило, за яким заборонено приводити звіра на територію. Нічого такого в статуті не знайшлося, і адміністрація була змушена погодитися із законністю перебування тварини. Всі студентські роки поет і ведмідь жили в одній кімнаті.

Зінаїда Гіппіус

Письменниця, «декадентська мадонна», яка зробила великий внесок у розвиток культури Срібного століття, обожнювала епатувати і бентежити навколишніх. Наприклад, вона запросто могла прийняти гостей, лежачи у ванній або в ліжку, що й за нинішніми мірками дуже екстравагантно. Також вона любила шокувати публіку в театрі: дочекавшись, коли всі сядуть на свої місця, входила в зал в костюмі тілесного кольору, який облягав тіло. У напівтемряві здавалося, що вона взагалі без одягу.

Оскар Уайльд

Любителем екзотичних домашніх тварин був і англійський письменник Оскар Уайльд. Він обожнював вигулювати свого омара, а в театр приходив з білим щуром на повідку.

Кларк Гейбл

Актор був просто одержимий чистотою. Він постійно змінював одяг, приймав душ кілька разів на день і при цьому старанно уникав ванни (тому в особняку Гейбла ванни не було взагалі, а лише душ). Пояснював він це тим, що йому була огидною навіть одна думка про те, що доведеться сидіти в брудній воді.

Томас Едісон

У всесвітньо відомого винахідника був особливий метод наймати наукових співробітників. Кожного кандидата він запрошував на обід, подавав тарілку супу і спостерігав. Якщо здобувач відразу хапався за сіль, не скуштувавши страви, то на посаді йому відмовляли. Едісон не бажав працювати з людьми, які роблять висновки до того, як проведуть експеримент.

Сара Бернар

Французька «королева театру» відрізнялася екстравагантною поведінкою. Згадайте лише труну, яка стояла в її спальні і котру при переїзді вона завжди брала з собою. У ній актриса спала, читала, заучувала ролі й навіть позувала фотографам.

Людвіг ван Бетховен

Про дивацтва композитора ходили справжні легенди. Наприклад, він рідко голився, бо вважав, що гоління заважає творчому натхненню. Також він абсолютно не звертав уваги на те, як виглядає. Одяг його часто був брудним і розірваним, сиве волосся стояло дибки. Додатково до всього він вимагав варити йому каву тільки з 60 зерен

Бонус: Девід Бові

Пам’ятайте легендарний образ Девіда Бові без брів і з рудим їжачком на голові? Довгий час вважалося, що брови епатажний співак збрив для краси. Насправді ж вони стали жертвами нервового зриву, який в артиста стався, коли відкинули його пісню Drive-In Saturday.

Як ви думаєте, про кого ще можна було розповісти в статті?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker