10 найбільш непридатних для життя місць на планеті, де живуть люди

Багато людей хотіли б переїхати – туди, де комфортніше, ніж там, де вони зараз живуть. Але повірте, у світі набагато більше незручних для життя місцин, ніж може здаватися. Суша і холод, торнадо, вічний дощ і виняткова ізольованість – все це не заважає жителям населених пунктів з нашої статті продовжувати називати ці місця своєю Батьківщиною.

Тутка зібрав найнеймовірніші місця на планеті, в яких, здавалося б, люди ніяк не можуть жити. І тим не менше ці населені пункти аж ніяк не є покинутими.

Найвище місце – Ла-Рінконада, Перу

Місто Ла-Рінконада розташоване в Андах, недалеко від кордону з Болівією, на висоті 5 100 м над рівнем моря.

Тут температура рідко переходить вище нуля, а кисню постійно не вистачає. У місто можна дістатися по вузькій гірській стежці. І більшу частину часу ця дорога вкрита кригою.

Екологія тут теж не найкраща: слабо розвинена каналізаційна система і високий вміст ртуті. По суті, це місце не пристосоване для постійного проживання людей.

Проте в 2009 році населення міста різко зросло до 30 тис. осіб. Таємниця криється в багатих запасах золотої руди, на видобутку якої зайнято більшість місцевих жителів. Це важка робота, а багато шахтарів працюють безкоштовно. В кінці місяця їм дозволяється забрати стільки руди, скільки вони можуть узяти з собою. При цьому невідомо, скільки в цій руді виявиться золота.

Найхолодніше місце – Верхоянськ, Росія

Суворий Верхоянськ знаходиться в Якутії, його населення – трохи більше 1 000 осіб. Це місто вважається найхолоднішим містом світу, одного разу тут термометр опустився до позначки -67,8 °C.

Люди тут вирубують крижані цеглини з річки і складають при вході в будинок – це питна вода. З-під крана воду не п’ють – вона тече гарячою, щоб труби не замерзли. У Верхоянську замерзає чорнило в ручках, а носити окуляри в металевій оправі небезпечно.

Найсухіше місце – пустеля Атакама, Чилі

На Західному узбережжі Південної Америки розташована пустеля Атакама, яка вважається найсухішою на планеті. Опади тут трапляються раз в декілька років. І тим не менше тут живуть люди. Вони розташовуються в прибережній зоні, де пустеля межує з Тихим океаном, в оазисах уздовж річки Лоа і шахтарських селищах. Наприклад, в селищі Сан-Педро-де-Атакама.

В самому селищі живе близько 2-х тисяч мешканців, а на території всієї комуни Сан-Педро-де-Атакама – більше 10 тисяч.

Селище також популярне серед чилійських туристів. Його побілені будинки з місцевого каменю адоби дуже мальовничі, як і церква Сан-Педро.

Найпівнічніше місце – Алерт, Канада

Поселення Алерт знаходиться на канадському острові Елсмір території Нунавут всього за 837 км від Північного полюса.

У 2005 році тут постійно мешкали 5 людей, якщо не брати до уваги військових і службовців метеорологічної станції. А вже в 2011 році постійного населення тут не залишилося.

Однак тут завжди живуть військові та науково-дослідний персонал. Щоб розвіяти тугу за батьківщиною, люди зробили тут своєрідний стенд, на якому розміщують знаки з відстанню до їхнього дому.

Найвіддаленіше місце – Трістан-да-Кунья, Британська територія

Архіпелаг в південній частині Атлантичного океану Трістан-да-Кунья відноситься до британської заморської території і вважається одним з найбільш віддалених від материків населених пунктів. Він розташований за 2 816 км від ПАР, за 3 360 км від Південної Америки і за 2 161 км на південь від острова Святої Єлени.

На острові живуть близько 300 осіб, і всі вони носять 9 прізвищ. Головне поселення поетично називається Единбург Семи Морів. Тут є школа, невелика лікарня, пошта, продуктова крамниця, радіостанція, кафе, басейн, магазин відеопродукції, 2 церкви і поліцейський відділок. І в ньому працює лише одна людина.

Ізольоване місто – Іттоккортоорміут, Гренландія

Назву міста Іттоккортоорміут не так важко вимовити, як туди дістатися. Знаходиться це поселення на сході Гренландії, і приїхати сюди можна лише літаком, потім вертольотом або човном, і то не завжди. Взимку взагалі доведеться добиратися «на оленях та на собаках» в прямому сенсі – на собачих упряжках або снігоходах.

Тут проживають близько 500 осіб. Вони споконвіку полювали на ведмедів і китів, і сьогодні це залишається важливим фактором життя в цій місцевості. Кілька місяців у році місцеві можуть займатися рибальством – повз поселення проходять косяки палтуса і креветок.

Столиця торнадо – Мур, США

Місто Мур в Оклахомі, на жаль, відоме великою кількістю торнадо, які раз у раз турбують місто. За останні 20 років місто 10 разів страждало від стихійного лиха. Торнадо 1999 року отримало максимально можливу оцінку – F5 за шкалою Фудзіти – і вважається найсильнішим ураганом в історії.

Незважаючи на постійну загрозу стихії, в місті сьогодні живуть понад півсотні людей. Дітей тут навіть в школі навчають тому, як і де правильно ховатися від торнадо.

Найспекотніше місце – Даллол, Ефіопія

На півночі Ефіопії є поселення Даллол, і це найспекотніший населений пункт. Жарт чи ні, середньорічна температура тут складає близько 35°!

Тут немає доріг, а спілкування з поселенням здійснюється через караванні шляхи, призначені для збору і доставки солі.

Біля поселення є однойменний вулкан, який притягує туристів.

Місто у вогні – Сентрейлія, США

У 1962 році в місті Сентрейлія (Пенсильванія, США) вибухнула підземна пожежа. Вона вирує ще досі, тому населення міста стрімко скорочується. Вугілля під землею ще вистачить на 250 років такої пожежі.

Сьогодні Сентрейлія – майже місто-привид, тому що тут постійно живе лише 7 людей. Велика частина будинків зруйнована, а місцевість покрита чагарниками. Але Церква Святої Діви Марії досі діє і по суботах проводить служби. Її служителі і є постійними жителями міста.

Наймокріше місце – Черпапунджі, Індія

Черрапунджі – одне з найбільш вологих місць на Землі, тут зареєстрована рекордна кількість опадів. Грунт в цій місцевості бідний, тому що вимивається дощами. Незважаючи на таку кількість опадів, місцеві жителі страждають від нестачі питної води.

У Черрапунджі живе близько 10 тис. мешканців. Велика частина населення – народність кхасі. Місцеві жителі ховаються від дощу за допомогою своєрідних «панцирів», зроблених з листків банана і пагонів бамбука на зразок парасольок.

Ну що, ви почали любити своє місто трішки більше?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close