12 місць на Землі, де ніби відкрився портал в пекло

Іноді поверхня нашої планети провалюється, утворюючи прірви різного ступеня глибини. Часто за такі витівки відповідає природа, але в багатьох випадках не обійшлося без втручання людини. Поки містики і вчені сперечаються про походження цих місць, туристи просто їдуть туди фотографуватися.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка зібрав для вас фото найстрашніших і глибоких провалів, де можна вирушити в свою подорож до центру Землі.

1. Провал «Ворота в пекло» (Дарвазе), Туркменістан

Цей газовий кратер створили люди. Його називають «Воротами в пекло». Ось уже майже півстоліття там горить вогонь, який запалили ще в 1971 році. При бурінні свердловини утворилося провалля і стався витік газу. Щоб він не зашкодив місцевому населенню, його підпалили, припустивши, що через день-два він згасне. Розрахунки не виправдалися – полум’я палахкотить досі, іноді язики вогню підіймаються на 10 метрів.

Діаметр провалу – близько 60 метрів, а глибина – 20.

2. Колодязь Святого Патрика, Орв’єто, Італія

Незважаючи на зловіщий вигляд, цей колодязь побудували з благородними намірами: забезпечити місто водою під час облоги, та ще й створювали його під патронажем церкви. Будівництво почалося в 1527 році, оскільки саме в цей час в Орв’єто оселився папа Климент VII після захоплення Риму. У разі облоги воду на віслюках через цей колодязь возили до фортеці Альборнос.

3. Кратер вулкану Ясур, острів Вануату

Ясур – активний вулкан на острові Вануату. Останнє виверження сталося в 2017 році. Племена, що живуть на острові, вважають, що в кратері вулкана мешкає древнє божество, яке може розгніватися, якщо його потурбувати. Тому до вулкана мають право підніматися лише старійшини і шамани. Ну і туристи, звичайно. Сюди приїжджають екстремали, які піднімаються на Ясур, адже він один з найдоступніших вулканів світу. До речі, в 2012 році тут знімали фільм «Обладунки Бога – 3: Місія Зодіак».

4. Велика діра в Кімберлі, ПАР

Гігантська діра – величезний недіючий алмазний рудник в місті Кімберлі. Важко уявити, але люди в гонитві за алмазами зуміли викопати цю яму без використання техніки.

Їх старання увінчалися успіхом, адже саме тут видобули знаменитий алмаз De Beers вагою 428,5 карати. Він і дав назву однойменному легендарному ювелірному бренду.

5. Велика блакитна діра, Белізький бар’єрний риф

Величезна карстова западина діаметром 305 метрів і глибиною 120 утворилася природним шляхом. Цей об’єкт притягує любителів дайвінгу своєю таємницею, але багато приносять тут в жертву життя. У ями навіть є неофіційна назва – «цвинтар дайверів». Річ в тому, що така глибина підходить тільки для дуже досвідчених, технічних дайверів, а сюди приїжджають і новачки, які не завжди можуть розрахувати свої сили. Іноді такі історії закінчуються трагічно.

6. Перевернута вежа масонів, Португалія

У португальській Сінтрі є загадкова криниця, збудована на початку минулого століття. Вона служить переходом від темряви до світла. Гвинтові сходи, які оперізують колодязь, символізують проходження кіл раю чи пекла, дивлячись в якому напрямку йти. Колись саме тут, у вежі Посвяти, масони проводили обряди ініціації. Глибина споруди вражає: в ній міг би вміститися сучасний 10-поверховий будинок.

7. Водостік в резервуарі греблі, Північна Каліфорнія

Найбільша рукотворна діра знаходиться в США. Це гігантський водозлив, створений руками людини, він знаходиться в Північній Каліфорнії.

Водостік приголомшує: тони води з гуркотом скидаються вниз за лічені секунди. Ця споруда була побудована більше 50 років тому, але досі викликає захоплені відгуки туристів з усього світу.

8. Ер Ван Донг, Китай

Група спелеологів випадково виявила в Китаї систему печер настільки величезних розмірів, що всередині неї утворилася власна екосистема. Тут можна зануритися в тумани і навіть поспостерігати за хмарами, які утворюються під склепіннями цієї печери.

Підземні річки і озера в цій системі населяють живі істоти, яких немає більше ніде на планеті. Тут можна зустріти безоку рибу-альбіноса – живучи в повній темряві, вона не потребує ні забарвлення, ні зору.

9. Айсрізенвельт, Австрія

Ця печера розташовується на висоті понад 1 500 метрів. З німецької мови її назва перекладається як «світ крижаних гігантів». Це найбільша в світі крижана печера: 42 км в довжину і 407 метрів в глибину, а обсяг крижаних наростів – більше 30 тис. кубометрів.

Якщо раніше туристам потрібно було йти вгору 1 641 метр, щоб дістатися до печери, до сьогодні всього за кілька хвилин до входу домчить фунікулер.

10. Величезна яма, Гватемала

Її природа створила вже в наш час. 1 червня 2010 року в одному з районів Гватемали серед білого дня під землю провалилася 3-поверхова швейна фабрика разом з житловим будинком, який стояв поруч. На її місці утворилася величезна діра.

Дослідники говорять, що причина цього – ґрунт, багатий на вапняки, які легко підмиває вода. А місцеві жителі, в свою чергу, звинувачують стару систему каналізації в місті.

11. Прірва Сарісаріньяма, Венесуела

У Венесуелі знаходяться тепуї – це специфічні столові гори, залишки стародавнього плато, ізольовані від решти світу, який знаходиться біля їх підніжжя. В них сотні років тому утворилися карстові провали і найбільші знаходяться на горі Сарісаріньяма у венесуельському штаті Болівар.

На дні цих дірок своє життя, повністю відокремлене від зовнішнього світу, зустрічаються навіть дорослі дерева – справжнє підземне царство.

12. Крижані печери Мутновского, Росія

На Камчатці знаходиться вулкан Мутновский, на одному зі схилів вчені виявили крижану печеру. Вона прекрасно співіснує з настільки гарячим сусідом.

На жаль, останнім часом льодовики активно тануть і верхній шар печери став особливо тонким. Зате це створює фантастичні колірні картини на її склепіннях.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: