13 фактів зі світу статистики, які зацікавлять навіть тих, хто не любить цифри

Що ви робите, коли бачите багато цифр, графіків і слово «статистика»? Думаємо, як правило, просто ігноруєте їх. Але тільки не сьогодні. У цій статті ми зібрали найцікавіші статистичні факти, які трохи більше розкажуть про навколишній світ. Наприклад, ви знали, що 1700 осіб в США щодня стають мільйонерами? Або що найбільше дітей народжується саме в четвер?

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка ділиться найбільш цікавими фактами, пов’язаними з речами, що відбуваються на нашій планеті.

1. Населення Бангладеш більше за населення Росії

За даними на сьогоднішній день, населення невеликої країни Бангладеш перевищує населення величезної Росії більше, ніж на 20 мільйонів і це при тому, що площа  цієї Бангладеш менша, ніж площа Росії майже в 116 разів.

2. Кількість зірок набагато менша за кількість дерев

Згідно зі статистичними даними, дерев на Землі більше, ніж зірок у Чумацькому Шляху. Зараз на планеті приблизно 3 трильйони дерев, в той час як зірок – 400 мільярдів.

3. У Німеччині найнижча частка дитячого населення в світі

Діти у віці від 0 до 14 років складають в Німеччині всього 12% населення, тоді як в Кенії на цю групу населення припадає аж 40%.

4. Мері і Джеймс – найпопулярніші імена

У період з 1917-го до 2016 року найбільш популярними іменами були Джеймс для хлопчика і Мері для дівчинки. Серед хлопчиків Джеймсом назвали майже 5 мільйонів дітей, а ім’я Мері вибрали приблизно для 3,5 мільйонів дівчаток. А ось ім’я Джастін виявилося не найпоширенішим: воно займає лише 38-е місце, його мають 769 098 чоловік.

5. КНР – «золота республіка»

У Китайській Народній Республіці видобувається більше золота, ніж в будь-якій іншій країні. Проведене дослідження з’ясувало, що в КНР вже ціле десятиліття показники із видобутку золота становлять 440 тонн на рік.

6. Населення Землі стало більше в 22 рази за тисячу років

Населення Землі з 1000 року до 2000 року зросло більше, ніж в 22 рази. Станом на 1 липня 1000 року було 275 000 000 людей, а 1 липня 2000 року на Землі нараховувалося вже 6 145 006 989 осіб.

7. За все життя можна обійти Землю 4,5 рази

В середньому людина за день проходить 7500 кроків, при цьому середня тривалість життя становить 80 років. Маючи тільки ці дані, дослідники обчислили, що за все життя можна пройти цілих 180 000 км. Така відстань дозволяє обійти Землю по екватору 4,5 рази.

8. У США люди більше 4 годин на день дивляться телевізор

Щодня п’яту частину дня (270 хвилин) жителі США проводять перед телевізором. На 2-му місці розташувалася Польща, де люди дивляться телевізор 264 хвилини на день.

9. У суботу народжується найменше дітей

Статисти навіть з’ясували, в який день народжується найбільше дітей. Так, перше місце належить четвергу (17,5%), на 2-му місці понеділок (14,2%), а ось найбільш непопулярний для народження день – це субота (12,5%).

10. 90% листів – це спам

Згідно з даними всесвітньо відомої компанії Cisco, 90% листів, що відправляються за допомогою електронної пошти – це спам.

11. Жительки Данії –  матусі, які найбільше працюють

Згідно зі статистикою, 82% матусь в Данії працюють в звичайному режимі. Але також варто відзначити, що недалеко в цьому рейтингу Швеція, Нідерланди та Словенія. На останньому місці розмістилася Греція – там працюють менше 50% матерів.

12. McDonald’s продає 75 бургерів за секунду

Один з найпопулярніших ресторанів швидкого харчування McDonald’s продає близько 75 бургерів за секунду. У них навіть є спеціальний сайт, який відстежує, скільки товару продали і скільки клієнтів прийняли за конкретний період часу.

13. У США стає на 1700 мільйонерів більше щодня

Мільйонерів в світі набагато більше, ніж ми могли б подумати. У США щодня 1 700 осіб стають мільйонерами. Згідно зі статистичними даними, в Америці понад 8 мільйонів домашніх господарств з доходом понад 1 мільйон доларів на рік і в цю суму не входять нерухомість і предмети розкоші.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close