7 фактів про просте життя німців, довідавшись про які ви скажете: «Я теж так хочу»

Вперше приїхавши до Німеччини, ви не зможете не викрикнути: «Який клас!» У нашому матеріалі мова піде не про визначні пам’ятки, а про повсякденні дрібниці, які роблять життя звичайних людей комфортним. А якщо дочитаєте статтю до кінця – дізнаєтеся, що може вам стати в нагоді при плануванні канікул в Німеччині.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Редакція Тутка підготувала нову порцію цікавих цікавинок, в яких жителі Німеччини не побачать нічого незвичайного.

Парковки

Паркувальні місця для жінок. Розташовані вони, як правило, в більш зручному місці в порівнянні з іншими авто-місцями. І це аж ніяк не жест галантності. Так німці запобігають можливим випадкам нападу на жінок, які особливо можливі на критих і підземних паркінгах. А близьке розташування до виходу з парковки покликане допомогти жінці в разі загрози.

Велосипедисти

Німеччина – країна велосипедистів. Вони всюди. 96% населення тут має велосипеди. Тому, коли будете виходити з припаркованої машини, перш ніж відчиняти дверцята автомобіля, переконайтеся, що по велодоріжці не їде один з них. Інакше травми не уникнути.

І не гуляйте по доріжках, призначених спеціально для них. Водії будуть подавати незадоволені сигнали.

Супермаркет

Перше, що вражає тебе, коли ти зайшов до супермаркету – ціни на цінниках різних продуктів вказані з перерахунком на 1 кг, 100 г, 1 л. Ви можете завжди побачити перераховану вартість на цьому ж ціннику нижче основної ціни. Це зроблено для того, щоб покупець порівняв і вибрав вигідний варіант для себе.

Коли вибираєте мінералку – зверніть увагу на цінник вже не тільки тому, що тут є ціна, перерахована на літр, а й тому, що ціна за пляшку вказана окремо. Гроші за пляшку ви повернете, коли принесете її назад до магазину.

Отож, будьте готові побачити оплачену пляшку в окремому рядку в чеку.

В основному всі магазини в Німеччині зачиняються о 8 вечора. Деякі – і в 7. Існує спеціальний закон, який регламентує режим роботи магазинів. Це варто врахувати, плануючи свій день, щоб не залишитися без сніданку.

Собаки

Зустріти людину з собакою в Німеччині можна всюди: в метро, магазинах, кафе, парках і на площах.

Пакети для прибирання за собаками ви знайдете на вулиці в будь-якому районі міста. Використані пакети кладуться сюди ж – в спеціальний відділ, який можна відкрити, не торкаючись руками.

Туалети

У місцях проведення міських заходів встановлюють такі пісуари. Скористатися ними можна безкоштовно, заощадивши таким чином на платному туалеті € 0,75. На жаль, актуально тільки для чоловіків.

А цей факт оцінять батьки малюків. Звичайний пеленальний столик, де ви можете безкоштовно взяти підгузник. Розташовуються такі столики повсюдно в громадських туалетах.

«Туалет (чудо) дівчата». «Туалет Чуваки».

Туалети Німеччини нерідко стають приводом для публікацій мандрівників.

А іноді інтер’єри туалетів перетворюються на шедеври.

Червона картка

Arschkarte – (нім. «Arsch» – «сідниці, п’ята точка», «karte» – «карта») дослівно – «сіднична картка». Цей вислів з’явився, коли всі телевізори були чорно-білими. Щоб уникнути плутанини, судді клали картки в різні кишені. Жовту – в нагрудну, червону – в задню кишеню шортів. Телеглядачі здогадувалися про колір картки по тому, з якої кишені суддя її дістає.

І зараз у німців є вираз «Arschkarte gezogen», що означає «отримав червону/сідничну картку». Його використовують, коли відбувається нещастя, не пощастило, витягнув не ту карту.

Лазні

В лазню у Німеччині ходять разом – чоловіки з жінками. Одягати купальника при цьому не прийнято. Рушники використовуються лише з метою гігієни – щоб покласти їх на місце, куди сідають і кладуть ноги. Таке ж правило діє і в басейнах, розташованих тут. Таким чином, коли нема чого приховувати – і роздягальня загальна.

Німецький гумор

“Підійди ближче”.

«Смішні світлини про Німеччину. У Німеччині немає нічого смішного. Іди працюй!”

Відсутність у німців почуття гумору нерідко стає приводом для жартів у приїжджих. Розповідають, що розсмішити німців неймовірно складно.

Бонус

Всесвітньо відомий пивний фестиваль Октоберфест також є найбільшим народним гулянням в світі. Мало хто знає, що святкування його починається вже у вересні. Таким чином, ви можете приїхати сюди, поки інші чекають жовтня.

Для того, щоб краще спланувати свою поїздку, заздалегідь зайдіть на офіційний сайт фестивалю і дізнайтеся точні дати його проведення.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close