Які вони, в’язниці у всьому світі?

Все більше і більше людей потрапляють за ґрати. За даними Інституту з питань кримінально-правової політики, в установах для затриманих у всьому світі перебуває більше 10,35 мільйони осіб, як затриманих для попереднього слідства, так і засуджених.

Порівняно з 2000 роком, загальна кількість затриманих жінок зросла приблизно на 50%, тоді як кількість чоловіків-в’язнів – приблизно на 18%. Але темпи у в’язницях значно відрізняються по всьому світу. Наприклад, у Сполучених Штатах 698 ув’язнених припадає на кожні 100 000 громадян, тоді як у Данії – 61. До того, між ними існує ще більше відмінностей. Ув’язнений в одному місці може мати доступ до музичних інструментів та відеоігор, але може боротися за рулон туалетного паперу в іншому.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка зібрав світлини камер в’язниць з усього світу, щоб показати, як різні країни ставляться до своїх злочинців, і контраст вражає. Тюремні камери в цьому списку варіюються від низької безпеки до максимальної безпеки і хоча їх не можна порівнювати безпосередньо, це дає нам чудове уявлення про те, як різні країни піклуються про злочинців. Це може бути пов’язане з економічними причинами або способом, яким суспільні спільноти цінують життя, але якщо для вас інформація вище була дещо похмурою, світлини нижче, безумовно, захоплюють увагу кожного.

1. В‘язниця Аранхуеса, Аранхуес, Іспанія

Іспанська в’язниця в Аранхуесі дозволяє батькам і дітям залишатися з їх ув’язненими членами сім’ї. Завдяки персонажам Діснею на стінах, дитячій кімнаті та дитячому майданчику там прагнуть одного: не дозволяти дітям зрозуміти, що батько знаходиться за ґратами.

2. В’язниця Лузіра, Кампала, Уганда.

Бранці цього місця позбавлення волі мають багато обов’язків, більше, ніж у схожих закладах Великої Британії чи Сполучених Штатів Америки. В’язні беруть на себе відповідальність за підтримання гармонії та функціональності будівель в’язниці, в яких вони живуть, а також за вирощування та збирання їжі, її приготування та розподіл у в’язниці. Навчання тут заохочується, багато осіб тут вивчають столярство і заохочують до навчання інших. Співвідношення охоронців та мешканців закладу складає 1:35, тоді як у Великобританії такий показник дорівнює 1:15. Агресія серед ув’язнених є винятком, а не правилом. Рівень рецидивізму в Лузірі складає менше 30% у порівнянні з 46% у Великобританії та 76% у Сполучених Штатах.

3. Бастійська в’язниця, Хортен, Норвегія.

Ця в’язниця – це місце відбування покарання, яке досить мало захищене. Знаходиться воно на острові Бастой поблизу фьорду Осло, яке належить до муніципалітету Хортон. В’язниця займає весь острів, але її північна частина на пляжі Нордбукта відкрита для публіки. Вона організована як невелике поселення місцевої громади: близько 80 будівель, дороги, пляжні зони, культурний ландшафт, футбольне поле, сільськогосподарські угіддя і ліси. Окрім приміщень для ув’язнених, тут є магазин, бібліотека, інформаційне бюро, медпункт, церква, школа, державні соціальні служби, набережна, поромна станція (з власним агентством доставки) та маяк з приміщеннями для зустрічей та семінарів. Тут ув’язнені, деякі з яких будучи вбивцями та ґвалтівниками, живуть в умовах, які критики називають занадто зручними та розкішними. Тим не менше, в цьому місці термін за повторне вчинення злочину є найменшим в Європі.

4. Жіноча колонія Сан-Дієго, Картахена, Колумбія

Ув’язнені в жіночій в’язниці Сан-Дієго в Картахені відчувають смак свободи щоночі, коли вони стають кухарями, офіціантами та посудомийками в “Інтерно”, барвистому ресторанчику, який відкритий тепер у одному з внутрішніх дворів будівлі. 25 з майже 180 ув’язнених, які знаходилися тут, обрали у рамках програми, спрямованої на те, щоб допомогти жінкам наприкінці їх покарання знову інтегруватися у суспільство. Жінки в цій тюрмі з низьким рівнем безпеки відбувають покарання за такі злочини, як крадіжка, торгівля наркотиками та шантаж.

5. Галденська в’язниця, Галден, Норвегія

В’язниця Галдена – в’язниця з максимальним рівнем безпеки в місті Галден, Норвегія. Вона має три основні підрозділи і отримує в’язнів з усього світу, але не має звичайних засобів захисту. Друга за величиною в’язниця в Норвегії була заснована у 2010 році з акцентом на реабілітацію; її дизайн імітує життя поза в’язницею. Серед інших заходів, доступ до в’язнів, які взаємодіють з неозброєним персоналом, є спорт та музика – бранці та охоронці створюють свою спільноту. Отримавши визнання за свої чудові умови, в’язниця Галден отримала премію Арнстейна Аренберга за свій дизайн інтер’єру в 2010 році і стала сюжетом документального фільму, але також отримала шквал критики за те, що вона є надто ліберальною.

6. В’язниця Ономічі, Японія

В’язниці для літніх осіб стають все більш поширеними в Японії, адже країна продовжує старіти. У в’язниці “Ономічі” утримується літнє населення Країни сонця, що сходить. В’язні користуються перилами, їх годують м’якою їжею, вони проводять робочий час за в’язанням та шиттям.

7. В’язниця Норгерхавен, Вейнхузен, Нідерланди

Ув’язнені в тюрмах Норгерхавен в місті Вейнхузен, Нідерланди, мають свої ліжка, меблі, холодильник, телевізор, а також приватну ванну кімнату. Рівень злочинності в Нідерландах настільки низький, що країна зіткнулася з кризою “незаповненості своїх місць позбавлення волі”. Щоб вирішити цю “проблему”, країна уклала угоду з Норвегією у 2015 році, щоб взяти на себе тамтешнє переповнення тюрем. Тепер частина норвезьких ув’язнених відбуває своє покарання в Норгерхравен.

8. В’язниця Адьєвел у Лотіані, Шотландія

HMP Addiewell – навчальна тюрма, в якій в’язні через виправну діяльність можуть покращити свою поведінку та пом’якшити умови перебування і ті умови, в яких вони зараз перебувають. Цілеспрямована діяльність включає в себе освіту, консультації та працю. Повсякденний та сімейний контакти під час ув’язнення також є основними елементами процесу реабілітації.

9. Чорний дельфін, в’язниця у Соль-Ілецьку, Росія

У російській горезвісній в’язниці Чорний Дельфін на кордоні з Казахстаном ув’язнених розділяють невеличкі камери площею 50 квадратних метрів, розташовані позаду трьох комплектів сталевих дверей. Бранці живуть у “камері в камері”, де є цілодобове спостереження. У “Чорному дельфіні” знаходяться найжорстокіші злочинці, включаючи серійних вбивць, канібалів та терористів. Начальник тюрми, що створив документальний фільм на базі цього закладу, розповів “National Geographic”, що єдиним способом врятуватися звідси є померти. Якщо ви об’єднаєте всі злочини ув’язнених, вони погубили близько 3500 осіб. Це в середньому п’ять вбивств на одного в’язня.

10. В’язниця Шамп-Доллон, Женева, Швейцарія

Відкрита в 1977 році, основна функція в’язниці в Шамп-Доллон в Женеві була створена для того, щоб утримувати ув’язнених до судового розгляду та вироку. Чисельність засуджених постійно зростає, що призвело до гострої проблеми переповнення. У 2010 році у в’язницях було представлено 115 різних національностей, з яких лише 7,2% – швейцарці.

11. В’язниця Пенас Сьюдад-Барріос, Сальвадор

Розташована в Сан-Сальвадорі і вважається однією з найнебезпечніших.

Її камери мають лише 3,5 метри завширшки і 4,5 метри у висоту, але у них зазвичай вміщують більше 30 людей.

Спочатку в’язниця була призначена для тримання протягом 3 діб, але багато в’язнів залишаються у ній більше року.

Майже весь свій час вони витрачають на те, щоб розривати свій одяг та шити гамаки, у яких вони сплять одне на одному, як в’язанка дров.

12. В’язниця Мала на південному сході Африки, Малаві

Вона переповнена. У 2015 році тут у камері для 60 людей трималося 200.

Ув’язнені, багато з яких є ефіопськими мігрантами, мають розділяти один туалет на 120 людей і один кран на 900.

Годують ув’язнених лише раз на день.

Єдина їх розвага – спорт. Чоловікам дозволяється грати у футбол, а жінки можуть грати в баскетбол.

13. В’язниці Кесон-Сіті в Манілі, Філіппіни

Всередині в’язниці Кесон-Сіті в Манілі – столиці Філіппін – існує постійна боротьба за простір, воду та їжу.

Усередині закладу абсолютна відсутність гігієни.

Камера, розрахована на 20 людей, вміщує від 160 до 200 ув’язнених.

Чоловіки мають спати по черзі на потрісканій цементній підлозі баскетбольного майданчика під відкритим небом, вкриваючись гамаками зі старих ковдр.

14. В’язниця острова Рікерс у Нью-Йорку, США

В’язниця острова Рікерс, що у Нью-Йорку, – одна з найгірших в’язниць у США.

Особливо її почали критикувати після 2015 року. Тоді підліток, який провів 3 роки на острові, чекаючи судового розгляду справи за крадіжку рюкзака, вчинив самогубство.

Наразі тут відбувають покарання 9 тисяч людей, в’язницю планують закрити.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close