Стівен Гокінг перед смертю розповів про можливі сценарії кінця світу

Не так давно пішов з життя великий вчений, відомий фізик та надзвичайно розумна людина Стівен Гокінг. Коли Стівену виповнився 21 рік, у нього діагностували невиліковну хворобу – бічний аміотрофічний склероз. Лікарі були упевнені, що жити хлопцю залишилося не більше двох-трьох років. Але і через більше ніж півстоліття він продовжував працювати, хоча був прикований до інвалідного візка, а спілкувався тільки за допомогою синтезатора мовлення.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Гокінг написав важливі наукові роботи і безліч науково-популярних книг, включаючи його “Коротку історію часу”. Його порівнювали з Альбертом Ейнштейном та Ісааком Ньютоном, а усі його попередження сприймали з особливою серйозністю. Про них ми і розповімо сьогодні.

Гокінг передбачав чотири сценарії кінця світу для людства: ядерна війна; стрімкий розвиток штучного інтелекту, який незабаром може перевершити людський; випадково або умисно створені віруси, які виявляться смертельно небезпечними для усього людства; глобальне потепління.

В межах останньої загрози він постійно критикував дії Дональда Трампа. Ще під час президентської кампанії той обіцяв, що США припинять участь в Паризькій угоді 2015 року, головною метою якого було знизити темпи глобального потепління за допомогою регулювальних заходів зі зниження викидів вуглекислого газу.

Влітку 2017 року США все-таки вийшли з угоди. Трамп заявив, що положення цього договору занадто несправедливі для США. До того ж їх реалізація обійдеться Америці в три трильйони доларів і 6,5 мільйона втрачених робочих місць.

За словами президента Трампа, Паризька угода може підірвати економіку держави і порушити роботу вугільної промисловості. При цьому Трамп залишається відкритий до переговорів. Європейські лідери негативно відреагували на таку заяву, вони не збираються переглядати угоди на вимогу однієї країни.

В результаті США виявилися серед держав, що не беруть участь в Паризькій угоді, в компанії з Сирією і Нікарагуа. Ряд учених і екологів виразили свою стурбованість діями Трампа.

Стівен Гокінг вважав, що загроза глобального потепління близька, як ніколи. Але у нас ще є шанс запобігти їй, якщо ми почнемо діяти згуртовано прямо зараз.

“Ми наближаємося до переломного моменту, коли глобальне потепління стає безповоротним. Дії Трампа можуть підштовхнути Землю до краю прірви і вона стане схожа на Венеру з температурою 250 градусів і кислотним дощем”, – сказав він у інтерв’ю.

На думку ученого, заперечення величезних змін клімату завдасть жахливої шкоди довкіллю, якого можна було б уникнути: “Саме президент наражає на небезпеку наш світ і наших дітей”.

Нагадаємо, що ще під час президентської кампанії Гокінг називав Трампа демагогом. Він вважав, що його успіх і популярність складно пояснити з позицій логіки.

Як на мене, слова великого ученого не можна пропускати повз вуха.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: