Наука підтверджує, що собаки можуть впізнати погану людину

Кіт чи пес? Навколо цього запитання вже роками точаться запеклі дискусії. Ось іще один факт про собак, який може змінити ваше уявлення про те, котру домашню тварину обрати. Ви довіряєте своєму собаці, але чи він довіряє вам?

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка полюбляє факти – особливо факти про тварин. Нещодавнє дослідження доводить, що собаки можуть проаналізувати, наскільки надійною є людина і цією інформацією ми хотіли б поділитися з нашими читачами! Як істинні детективи, песики можуть пояснити нам, варто чи ні довіряти іншій людині!

Цей дослід провів Акіко Такаока з університету Кіото в Японії. Вчений зі своїми колегами хотіли дізнатися, чи буде собака довіряти людині, яка йому збрехала. Пошуковці розділили експеримент на три етапи. Вони намагалися переконатися, чи буде собака довіряти нечесній людині чи не буде.

Група дослідників переконує, що цей експеримент має значний вплив на вивчення поведінки собак. Досліди говорять, що собаки хочуть, аби світ довкола них був стабільним, – згідно зі словами Джона Бредшоу із університету Брістоля.

В ході досліду власники собак спочатку вказували б на контейнер з їжею. Собака мав би підбігти до нього, а потім господар різко би змінив думку і показав би на порожній контейнер. Собак мали б просто обдурити.

Після кількох спроб собаки вже не стежили за рукою людини – вони не вірили брехунові. В експерименті взяли участь 34 представники і всі вони продемонстрували схожі результати, згідно з даними журналу Animal Cognition Journal. Тварини використовували свій попередній досвід і знали, що людина була ненадійною.

Пан Такаока планує продовжити дослідження із вовками, оскільки вони є найближчими родичами собак. Цей експеримент також доводить, що пси цікавляться новими речами.

Інші досліди виявили, що собаки контролюють, як інші люди співдіють з їхніми господарями. Власники чотирилапих друзів просили людей про допомогу, а потім люди намагалися нагодувати тварин. Домашні улюбленці нас здивували.

Собаки не взяли їжі від осіб, що поводились негарно або грубо щодо їх господарів. Вони захотіли, щоб їжу їм подали ті люди, які допомагали. Песики прийняли навіть тих, хто нічого не зробив у відповідь на клич про поміч. Однак, агресивні та нечемні люди не змогли заслужити собачу довіру.

Ще одне дослідження, проведене виданням Neuroscience та Biobehavioural Reviews, стверджує, що собаки ясно прочитують зв’язок між їх власниками та незнайомими людьми. У експерименті власники собак попросили 2 групи чужих про невелику допомогу. Собаки продемонстрували хороше розуміння соціальних правил. Вони уникали людей, які погано поводилися з їхніми власниками.

До того було доведено, що собаки вміють читати наші жести та вирази обличчя. Тепер ми більше знаємо про них і вони набагато розумніші, ніж ми вважали! Вони можуть розшифрувати наші руки і також можуть вирішити, чи хочуть вони іти за соціальними сигналами. Проте дослідження переконують, що собаки в основному живуть в цьому часі, не звертаючи уваги на минуле чи майбутнє.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close