9 шкідливих продуктів, які ми часто даємо дітям через необізнаність їх шкоди

Багато дітей практично з самого народження починають вживати їжу, в якій міститься багато цукру. Через це у дитини знижується чутливість смакових рецепторів, і нормальна їжа вже не здається їй привабливою. До того ж, існують продукти, які просто не можна давати дітям через фізіологічні особливості їх організму.

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, як навчити дитину харчуватися правильно і від яких, здавалося б, корисних продуктів для цього необхідно відмовитися.

1. Сік

Соки популярні серед дітей різного віку. У них зручна і яскрава упаковка. На цьому всі плюси соків закінчуються. У склянці соку міститься приблизно 5-6 ч. л. цукру. Розчинений в соці цукор миттєво всмоктується в кров, а це не сприяє здоровому обміну вуглеводів.

Американська академія педіатрії рекомендує їсти фрукти, а не пити соки. Завдяки вмісту у фрукті волокон він засвоюється поступово, не навантажуючи ендокринну систему. В крайньому разі можна випити свіжовичавлений сік, а краще смузі.

2. Манна каша

Манна каша не містить в собі нічого, крім вуглеводів. При переробці манної крупи в ній не залишається вітамінів і мікроелементів, необхідних для повноцінного росту і розвитку дитини. Це калорійна і «порожня» їжа, яку не потрібно давати дітям.

Існують інші корисні каші, багаті на поживні речовини – гречана, вівсяна, перлова і пшоняна.

3. Йогурт

Щоб вибрати для дитини корисний йогурт, потрібно вивчити його склад. По-перше, необхідно відмовитися від небезпечних йогуртних продуктів, які в магазинах зберігаються не в холодильниках, а на відкритих полицях. По-друге, замість солодких фруктових йогуртів варто віддавати перевагу натуральним нежирним.

Йогурти з добавками містять велику кількість цукру, жиру і калорій, що сприяє збільшенню ваги у дітей і підвищенню ризику розвитку діабету.

4. Сухі сніданки

Пластівці, мюслі, подушечки і кульки в рекламі виставляються напоказ як джерело необхідних для зростаючого організму вітамінів і мінералів. Насправді в такій їжі немає корисних речовин, зате цукор присутній в надмірі. При виготовленні сухих сніданків із зерен кукурудзи, пшениці, вівса забираються всі оболонки і залишаються лише легкозасвоювані вуглеводи.

Насититися пластівцями дуже важко, тому вже через кілька годин дитина знову буде голодною. Прекрасна альтернатива сухим сніданкам – каша. За допомогою фруктів і горіхів її можна зробити привабливою для дітей.

5. Глазурований сирок

Цей продукт шкідливий не лише запаморочливим вмістом цукру. Через ароматизатори і підсилювачі смаку складно оцінити якість сиру, що входить до складу глазурованого сирка. У сирках можуть міститися консерванти та інші речовини, шкідливі як для дітей, так і для дорослих.

Краще їсти звичайний сир: з додаванням ягід і фруктів він стає не тільки корисною, але і смачною їжею.

6. Мед

Мед не можна давати дітям до 2 років. Це пов’язано не тільки з можливою алергічною реакцією. Іноді в меді містяться бактерії, які через вікові фізіологічні особливості організму дитини можуть привести до гострого інфекційного захворювання – дитячого ботулізму.

7. Виноград

У винограді є потрібні дитині вітаміни і мінерали. Але є причина, через яку виноград не рекомендується давати дітям: ягода винограду велика і слизька, і дитина може нею вдавитися. В результаті можливе удушення і навіть летальний результат.

До того ж виноград – досить важкий продукт для травної системи, особливо дитячої. До 2 років для малюка більш корисні, наприклад, банани.

8. Дитячі вітаміни

Тема вітамінів для дітей досить делікатна. Річ в тому, що батьки часто покладаються на свої знання і досвід замість того, щоб проконсультуватися з педіатром. А це насправді неправильно і навіть небезпечно. Якими би безневинними не були вітаміни для дітей у вигляді звіряток, до їх вибору потрібно підходити з усією відповідальністю, тобто давати дитині вітаміни потрібно лише за призначенням лікаря при відповідних показниках.

Дитина повинна отримувати вітаміни з їжі, не потрібно без необхідності давати їх додатково.

9. Молочний коктейль

Вибираючи між газованим напоєм і молочним коктейлем для дитини, будь-хто з батьків, звичайно, віддасть перевагу другому. Але виявляється, молочний коктейль не поступається за шкідливістю газованій воді: в ньому міститься дуже багато цукру і жиру.

Останні дослідження говорять про те, що регулярне вживання такого жирного і калорійного напою може привести до розвитку серцево-судинних захворювань. Цей продукт шкідливий для дорослих і тим більше для дітей.

Повністю захистити дітей від цукру неможливо, та це й не потрібно. Важливо сформувати у дитини правильне ставлення до солодкого, пояснити, що солодощі – це десерт, а не заміна звичайної їжі. Якщо прищепити людині корисні харчові звички ще в дитинстві, то це стане запорукою її здорового майбутнього.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker