Відстояти себе: 10 правил, з якими потрібно ознайомити дитину

1. Ніхто не має права порушувати твої права

Якщо тобі неприємно знаходитися в певній ситуації чи з деякими людьми – ти мусиш зібратися на дусі та захиститися. Словом чи вчинком. Такого важко навчитися одразу, все приходить з практикою.

2. Будь впевненим у своїх думках та вчинках

Заохочуйте та підтримуйте дитину: хваліть за невеликі перемоги, будьте поруч в хвилини труднощів, не забувайте заохочувати до добрих справ. Позитивна самооцінка впливає на сприйняття дитиною себе, своїх почуттів та бажань. Дітям важлива теза: Я роблю успіхи.

3. Зберігай оптимістичний настрій

Позитивно налаштовані люди вміють думати про хороше, не стараються розгледіти погане в кожній людині, не очікують поганого ставлення до себе. Навчіть дітей в усьому шукати щось хороше – люди люблять осіб-оптимістів.

4. Ти маєш право, щоби тебе почули

Серед нас живе багато сором‘язливих дітей. Їм зовсім не легко відповідати на уроці, піднявши руку, почати бесіду з однокласником на майданчику, переповісти кумедний випадок друзям. Своїм прикладом заохочуйте дитину до спілкування, комунікації і вдома, і на вулиці – так вона швидше навчиться.

5. Бійка – не вирішення ситуації

Ми часто керуємось правилом, та і дітей вчимо: «Вдарили – дай здачі». Воно кардинально неправильне і проблеми не вирішить. Найперше – вчіть молодше покоління залагоджувати конфлікт шляхом розмови.

6. Не звертай увагу на тих, хто з тебе глузує

Хто не стикався з такими дітьми: змінюють імена, придумують прізвиська – лиш щоб зачепити іншу дитину. При цьому порадьте дитині такі тактичні методи:

• Ігнорувати кривдника
• Не показувати, що слова тебе зачіпають
• Уяви собі: ти – супергерой, одягнений в надміцну броню. Жодні дошкульні слова тобі не страшні.

7. Не бійся мати власну думку

Дітям часом важко мати свою точку зору, якщо більшість – проти

Виховайте в дітей впевненість в собі – так їм буде легше не піддаватися під загальний вплив.
Навчіть дитину розрізняти позитивні та негативні заклики чи навіювання (наприклад, що краще – записатися на нову секцію з футболу чи прогулювати уроки).

8. Не бійся говорити «ні»

Ця проблема властива не лише дітям. Запорука гарного психічного самопочуття – вміти сказати «ні» на те, що тобі не подобається або чого ти не бажаєш робити чи чути. Поясніть дитині: вона завжди має право сказати «ні» чи «так». Роз‘ясніть, що люди будуть більше цінувати чесну відповідь, а не прагнення сподобатися.

9.Звертайся до дорослих

Ви, батьки, залишаєтесь для дитини захистом та підтримкою завжди, поки вона не стане самостійною, щоби самій захиститися. Дайте дитині це відчути.

10. Займайся спортом

Майже будь-який вид спорту, розвиває в дітях впевненість в собі і своїх силах. Спорт також є хорошим помічником в умінні залишатися холоднокровним в стресових ситуаціях. Це допоможе:

• спокійно відповісти іншій дитині, що тобі не подобається її поведінка;
• змусити себе говорити не тихим, а впевненим голосом, навіть якщо всередині наростає хвилювання;
• не панікувати і стримати порив відповісти злом на зло

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker