15 фільмів, які вчать ніколи не здаватися

Буває, здається, що справи йдуть якнайгірше і виходу немає. Це “хороший” привід скласти руки, здатися і почати гірко плакати над своєю долею. У такі моменти найголовніше – зібратися і продовжувати боротися не дивлячись ні на що.

Тутка зібрав фільми, які нагадають вам, що здаватися не можна.

7 життів/Seven Pounds (2008)

Головний герой, відчуваючи провину за смерть 7 людей, намагається її спокутувати. Спосіб, який він вибрав, вимагає неймовірної сили волі та рішучості. Ця історія змусить замислитися про своє життя, долі незнайомих людей, фатальні помилки, спокутування, про душу людини і ще багато про що.

Втеча з Шоушенка/The Shawshank Redemption (1994)

Коли від безсилля опускаються руки, а майбутнє здається безглуздим і похмурим, важливо зберегти людське обличчя, залишити собі шанс повернутися і почати все заново. Глибока і сильна стрічка, яка по праву вважається шедевром кінематографа.

127 годин/127 Hours (2010)

Завзятий альпініст наодинці вирушає в подорож по жолобах каньйонів і потрапляє в надзвичайну ситуацію – застрягає в горах, будучи замурованим між скелею і абсолютно нерухомим каменем. На що готова людина, загнана в пастку, заради життя?

А в душі я танцюю/Inside I’m Dancing (2004)

Герої цього фільму – люди в інвалідних колясках. Але оптимізму у них більше, ніж у багатьох здорових людей. Скуті церебральним паралічем, хлопці не сумують і намагаються жити у цьому світі повноцінно: радіти, робити дурниці, захищати слабких, танцювати і жартувати.

Вигнанець/Cast Away (2000)

Головний герой опиняється на острові відрізаним від світу в абсолютній самотності. Головним завданням стає виживання і втеча з острова, який став його домом. Як змусити себе не здатися і жити далі, коли практично не залишилося надії, а твій кращий друг – волейбольний м’яч?

Король говорить/The King’s Speech (2010)

Фільм, що отримав чотири премії “Оскар”, не просто вчить ораторського мистецтва, адже голос – це лише зовнішній прояв людини. Історія короля Георга VI про те, що треба вірити в себе і ніколи не здаватися.

Далласький клуб покупців/Dallas Buyers Club (2013)

Це оскароносна історія про бажання жити, змішана з гостросоціальним підтекстом і кантрі-блюзом. Коли фармкомпанії роблять бізнес на всякій малоефективній гидоті, а лікарі розводять руками, пропонуючи у кращому разі лікарняну кушетку як останній притулок, герой картини вирішує взяти життя у свої руки і не дати смерті шанс.

Мільйонер із нетрів/Slumdog Millionaire (2088)

“Мільйонер із нетрів” – це історія про справжню дружбу, любов, життєву несправедливість, силу духу і вміння ніколи не здаватися. Неважливо, скільки разів тебе била доля, – важливо, скільки разів після цих ударів ти зміг піднятися і продовжити свій шлях.

У гонитві за щастям/The Pursuit of Happyness (2006)

Цей фільм не про типове втілення американської мрії, а про простого хлопця, який не дивлячись ні на що, не зламався під тими труднощами, які дало йому життя. І все заради того, щоб хоч якось утримувати свою сім’ю.

Одержимість/Whiplash (2014)

Енді Німан, студент престижної консерваторії, потрапляє в джазовий оркестр під управлінням легендарного Теренса Флетчера. Флетчер, виснажливими репетиціями і постійними претензіями доводить своїх музикантів до параної, а іноді й до самогубства, починає наполегливо доводити Енді, що той нездара. Але Енді не збирається здаватися.

12 років рабства/12 Years a Slave (2013)

1841 рік. Вільну чорну людину Соломона Нортапа викрадають з рідного міста і продають в рабство. За 12 років Соломон змінив трьох господарів і став свідком найстрашніших людських гріхів – ненависті, відвертої злості, заздрості, жадібності. Але усі ці роки, незважаючи на поневіряння, приниження, побої, Соломон не втрачає надії отримати свободу і знову побачити свою сім’ю.

Запах жінки/Scent Of A Woman (1992)

Одна з найкращих ролей, зіграних геніальним актором Аль Пачіно, і один з кращих фільмів століття. Він оповідає про підполковника у відставці, про людину, якій доводиться страждати через сліпоту та неможливість зробити те, про що він мріє – провести день в розкоші та в компанії шикарних жінок. Але чи так вже неможливо здійснити мрію, якщо вистачить духу наважитися?

Скафандр і метелик/Le scaphandre et le papillon (2007)

Фільм, знятий за однойменною автобіографічною книгою, розповідає історію Жана-Домініка Бобі, головного редактора журналу Elle France, який переніс інсульт і виявився повністю паралізованим, рухомим у нього залишилося тільки ліве око. Від швидкого згасання і стрімкої смерті його врятували багатий внутрішній світ і величезне бажання жити. Безперечно, один з кращих фільмів про любов людини до життя.

Достукатися до небес/Knockin’ On Heaven’s Door (1997)

Історія двох смертельно хворих товаришів, які пускаються берега. Якщо прочитати тільки опис фільму, може здатися зовсім не життєствердною. Але знято, зіграно і подано все настільки чудово, що після перегляду починаєш цінувати кожну мить життя.

Життя Пі/Life of Pi (2012)

Син власника зоопарку оповідає нам, як одного разу він опинився після корабельної аварії в одному човні із зеброю, орангутангом і гієною. І як виживав у морі в компанії бенгальського тигра на ім’я Річард Паркер. У історії є друге дно. Але справа Пі – розповісти, а в що вірити, якому фіналу віддати перевагу та яку витягнути мораль, кожен має право вирішити сам.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker