15 фільмів, які вчать ніколи не здаватися

Буває, здається, що справи йдуть якнайгірше і виходу немає. Це “хороший” привід скласти руки, здатися і почати гірко плакати над своєю долею. У такі моменти найголовніше – зібратися і продовжувати боротися не дивлячись ні на що.

Тутка зібрав фільми, які нагадають вам, що здаватися не можна.

7 життів/Seven Pounds (2008)

Головний герой, відчуваючи провину за смерть 7 людей, намагається її спокутувати. Спосіб, який він вибрав, вимагає неймовірної сили волі та рішучості. Ця історія змусить замислитися про своє життя, долі незнайомих людей, фатальні помилки, спокутування, про душу людини і ще багато про що.

Втеча з Шоушенка/The Shawshank Redemption (1994)

Коли від безсилля опускаються руки, а майбутнє здається безглуздим і похмурим, важливо зберегти людське обличчя, залишити собі шанс повернутися і почати все заново. Глибока і сильна стрічка, яка по праву вважається шедевром кінематографа.

127 годин/127 Hours (2010)

Завзятий альпініст наодинці вирушає в подорож по жолобах каньйонів і потрапляє в надзвичайну ситуацію – застрягає в горах, будучи замурованим між скелею і абсолютно нерухомим каменем. На що готова людина, загнана в пастку, заради життя?

А в душі я танцюю/Inside I’m Dancing (2004)

Герої цього фільму – люди в інвалідних колясках. Але оптимізму у них більше, ніж у багатьох здорових людей. Скуті церебральним паралічем, хлопці не сумують і намагаються жити у цьому світі повноцінно: радіти, робити дурниці, захищати слабких, танцювати і жартувати.

Вигнанець/Cast Away (2000)

Головний герой опиняється на острові відрізаним від світу в абсолютній самотності. Головним завданням стає виживання і втеча з острова, який став його домом. Як змусити себе не здатися і жити далі, коли практично не залишилося надії, а твій кращий друг – волейбольний м’яч?

Король говорить/The King’s Speech (2010)

Фільм, що отримав чотири премії “Оскар”, не просто вчить ораторського мистецтва, адже голос – це лише зовнішній прояв людини. Історія короля Георга VI про те, що треба вірити в себе і ніколи не здаватися.

Далласький клуб покупців/Dallas Buyers Club (2013)

Це оскароносна історія про бажання жити, змішана з гостросоціальним підтекстом і кантрі-блюзом. Коли фармкомпанії роблять бізнес на всякій малоефективній гидоті, а лікарі розводять руками, пропонуючи у кращому разі лікарняну кушетку як останній притулок, герой картини вирішує взяти життя у свої руки і не дати смерті шанс.

Мільйонер із нетрів/Slumdog Millionaire (2088)

“Мільйонер із нетрів” – це історія про справжню дружбу, любов, життєву несправедливість, силу духу і вміння ніколи не здаватися. Неважливо, скільки разів тебе била доля, – важливо, скільки разів після цих ударів ти зміг піднятися і продовжити свій шлях.

У гонитві за щастям/The Pursuit of Happyness (2006)

Цей фільм не про типове втілення американської мрії, а про простого хлопця, який не дивлячись ні на що, не зламався під тими труднощами, які дало йому життя. І все заради того, щоб хоч якось утримувати свою сім’ю.

Одержимість/Whiplash (2014)

Енді Німан, студент престижної консерваторії, потрапляє в джазовий оркестр під управлінням легендарного Теренса Флетчера. Флетчер, виснажливими репетиціями і постійними претензіями доводить своїх музикантів до параної, а іноді й до самогубства, починає наполегливо доводити Енді, що той нездара. Але Енді не збирається здаватися.

12 років рабства/12 Years a Slave (2013)

1841 рік. Вільну чорну людину Соломона Нортапа викрадають з рідного міста і продають в рабство. За 12 років Соломон змінив трьох господарів і став свідком найстрашніших людських гріхів – ненависті, відвертої злості, заздрості, жадібності. Але усі ці роки, незважаючи на поневіряння, приниження, побої, Соломон не втрачає надії отримати свободу і знову побачити свою сім’ю.

Запах жінки/Scent Of A Woman (1992)

Одна з найкращих ролей, зіграних геніальним актором Аль Пачіно, і один з кращих фільмів століття. Він оповідає про підполковника у відставці, про людину, якій доводиться страждати через сліпоту та неможливість зробити те, про що він мріє – провести день в розкоші та в компанії шикарних жінок. Але чи так вже неможливо здійснити мрію, якщо вистачить духу наважитися?

Скафандр і метелик/Le scaphandre et le papillon (2007)

Фільм, знятий за однойменною автобіографічною книгою, розповідає історію Жана-Домініка Бобі, головного редактора журналу Elle France, який переніс інсульт і виявився повністю паралізованим, рухомим у нього залишилося тільки ліве око. Від швидкого згасання і стрімкої смерті його врятували багатий внутрішній світ і величезне бажання жити. Безперечно, один з кращих фільмів про любов людини до життя.

Достукатися до небес/Knockin’ On Heaven’s Door (1997)

Історія двох смертельно хворих товаришів, які пускаються берега. Якщо прочитати тільки опис фільму, може здатися зовсім не життєствердною. Але знято, зіграно і подано все настільки чудово, що після перегляду починаєш цінувати кожну мить життя.

Життя Пі/Life of Pi (2012)

Син власника зоопарку оповідає нам, як одного разу він опинився після корабельної аварії в одному човні із зеброю, орангутангом і гієною. І як виживав у морі в компанії бенгальського тигра на ім’я Річард Паркер. У історії є друге дно. Але справа Пі – розповісти, а в що вірити, якому фіналу віддати перевагу та яку витягнути мораль, кожен має право вирішити сам.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close