9 сильних фільмів, які подивишся раз, – і вже довго не забудеш

Скажемо чесно: у безкінечному потоці, який щорічно звалює на нас світова кіноіндустрія, відсоток гідних картин досить малий. Втім, те ж саме можна сказати про будь-яку галузь мистецтва.

Картин, які запам’ятовуються, завжди мало – у чому ви можете з легкістю переконатися, спробувавши згадати 10 фільмів, які справили на вас незабутнє враження. Скільки років вам знадобилося, щоб набрати десятку? Ну і ми про те ж.

Якщо ви боїтеся пропустити по-справжньому видатні фільми, ось 9 картин, які залишаться з вами надовго:

9. Немислиме/Unthinkable, (2009)

Рейтинг: 7,1/10.

Над США нависла чергова терористична загроза. Справа ускладнюється тим, що цього разу бомби підклав… американець Юсуф, який під час служби в Іраку розчарувався в уряді США і прийняв іслам.

Він прислав в головне управління ЦРУ відеозапис, де оголосив про те, що сховав три бомби масового ураження в різних місцях міста. Юсуфа ловлять наступного ж дня і проводять ряд допитів, які не приносять результату. ЦРУ викликає на допомогу пана Ейча – людину, яка не соромиться ніяких методів у ході проведення допитів…

8. Пекло/Brimstone, (2016)

Рейтинг: 7,1/10.

Німа – дівчина на ім’я Ліз живе разом з чоловіком і двома дітьми. Вона акушерка і спілкується за допомогою мови жестів, іноді залучаючи для допомоги свою дочку. Її життя не ідеальне, але досить щаслива.

Все змінюється, коли в місцевій церкві з’являється новий преподобний. Ліз миттєво розуміє, що її життя, як і життя усієї сім’ї, в небезпеці. Потрохи преподобний намагається забрати у Ліз все, що є для неї дороге. Проте Ліз доводиться рятуватися не лише від преподобного, але й від примар свого минулого…

7. Мовчання/Silence, (2016)

Рейтинг: 7,2/10.

Історія про двох єзуїтів, Себастьяна і Френсіса, які в XVII столітті вирушають в Японію, в якій були заборонені католицизм і практично всі контакти з іноземцями. Там вони стають свідками переслідування християн урядом, який бажає очистити Японію від західного впливу.

Врешті-решт друзі розділяються, і Себастьян наодинці продовжує подорожувати по сільській місцевості. Чому ж Бог мовчить, поки його діти страждають?..

6. Син Саула/Saul fia, (2015)

Рейтинг: 7,5/10.

Аушвіц, 1944 рік. Саул Аусландер – єврейський полонений і член зондеркоманди. Його робота – супроводжувати в недовгу дорогу в’язнів, які безупинно прибувають в табір.

Серед тисяч людей, що проходять через газову камеру, один виживає на лічені хвилини. Саул впізнає в ньому свого сина і вирішує будь-якою ціною поховати тіло за всіма правилами. Тепер це його єдина мета в розплавленому, так несхожому на життя пеклі табору смерті…

5. Життя Девіда Гейла/The Life of David Gale, (2002)

Рейтинг: 7,6/10.

Девід Гейл – людина, яка пробувала жити відповідно до своїх принципів, але в химерному повороті долі цей відданий батько, популярний професор і затятий супротивник страти опиниться в камері смертників за вбивство активістки Констанції Харравей. За три дні до виконання вироку Гейл погоджується дати інтерв’ю репортерові Бітсі Блум.

Але журналістка згодом розуміє, що її участь в цій справі не обмежиться одним інтерв’ю і що життя людини знаходиться в її руках. Поставивши на кін свою власну безпеку, вона починає розслідувати ті жахливі події, які оточували смерть Констанції…

4. Сестри Магдалини/The Magdalene Sisters, (2002)

Рейтинг: 7,8/10.

Три молоді дівчини, Роза, Бернадетта і Маргарет, потрапляють в притулок святої Магдалини при католицькій церкві. Тепер за свої гріхи вони піддаються тілесним покаранням і приниженням та безкоштовно працюють в пральні 364 дні на рік.

Тут можна або з’їхати з глузду, або стати покірним виконавцем чужої волі. Але дівчата пробують втекти з притулку…

3. Догвілль/Dogville, (2003)

Рейтинг: 8/10.

Юна Грейс, втікши від банди гангстерів, знаходить порятунок в маленькому містечку Догвілль десь в Скелястих горах. Місцеві жителі – один прекрасніший за іншого – готові її прихистити. А натомість їм зовсім нічого не потрібно – ну, хіба що допомогти по дому або доглянути за дітьми.

Але поступово милий Догвілль перетворюється для дівчини у в’язницю. Вона стає рабинею, її принижують, гвалтують, заковують в кайдани, не забуваючи при цьому виголошувати доброзичливі промови. Лицемірство, низькість і підлість мешканців переходять усі межі, і одного разу їм доведеться за це заплатити…

2. 12 років рабства/12 Years a Slave, (2013)

Рейтинг: 8,1/10.

Життя Соломона Нортапа, освіченого чорношкірого музиканта із штату Нью-Йорк, в одну мить перетворилося на кошмар. Отримавши вигідну пропозицію про роботу в іншому штаті, Нортап від’їжджає у Вашингтон, де його викрадають відразу після виступу. Соломон втрачає свідомість, а прийшовши до себе, розуміє, що з нього зробили раба.

Постійно змінюючи господарів, Нортап живе жахливим життям американського раба без всяких надій на звільнення. Соломону належить пізнати людську жорстокість, нещадність та байдужість, які стали частиною рабського життя…

1. Мандарини/Mandariinid, (2013)

Рейтинг: 8,2/10.

1992 рік, Абхазія. Древнє естонське село, розташоване в мальовничому місці між горами і морем, спустошено: залишилися тільки власник товарного цеху Іво, його сусід, власник мандаринової плантації Маргус і місцевий лікар Юхан. Війна доходить до села, відбувається бойове зіткнення між грузинами і абхазами.

Після бою Іво і Маргус знаходять чеченського найманця на ім’я Ахмед, який залишився в живих та воює на абхазькій стороні. Іво забирає Ахмеда до себе додому, щоб його вилікувати. Вночі Маргус виявляє, що в бою вижив і один грузин. Його теж відносять у будинок Іво. Так під одним дахом опиняються бійці сторін, що воюють…

А який фільм ви ніколи не забудете?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker