10 способів, як боротися із поганим настроєм

Кожна людина час від часу страждає від поганого настрою – на це інколи є причина, а іноді – ні. Хоча причина є завжди, але ми не завжли хочемо собі в цьому зізнатися. Не варто опускати руки – існує багато методів боротьби із поганим настроєм і ми розповімо про найбільш дієві.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Їжа та спорт

Іноді звичайний шматок шоколаду може кардинально змінити ваш настрій. Ми не говоримо про те, що поганий настрій треба обов‘язково «заїдати». Проте не буде великим злочином, якщо ви дасте своєму мозку та тілу трохи бажаної їжі. Опісля ви на тренуваннях спалите всі зайві калорії. Вправи не лише збережуть боки від жирових відкладень, але і сприятимуть викиду ендорфінів (гормонів щастя), які покращать настрій. Навіть звичайна прогулянка може зробити чудо, тому не полінуйтеся і підіть прогуляйтеся, особливо за сонячного дня.

Займайтеся творчістю

Дослідження, яке провели британські вчені довело, що творчі та креативні рукоділля сприяють покращенню настрою. Малювання, музика, письменницька діяльність – всі зі засоби можуть допомогти, неважливо, на якому рівні ви опанували кожне із наведених занять. Навіть, якщо ви не вмієте малювати – спробуйте опанувати його! Вбийте двох зайців за одним махом!

Посміхніться

В цей момент, коли читаєте цю статтю. Навіть, якщо на душі погано – видушіть з себе усмішку. Знову повернемося до дослідження, яке довело теорію про те, що зв‘язок «гарний настрій – усмішка» – двобічний зв‘язок. Гіпотеза полягає в тому, що міміка обличчя може змінювати настрій. Згадайте про усмішку в той момент, коли вам стане погано.

Зробіть добрий вчинок

Якщо ви зробите добро для іншої людини, ви відчуєте себе значно краще. Отож, якщо ви самі себе не можете зробити щасливими – принесіть щастя іншим. Не важливо, великим чи малим вчинком. Навіть найменший крок принесе вам задоволення.

Послухайте музику

У той момент, коли я пишу цю статтю, на фоні грає Pink Floyd, які є однією з моїх найулюбленіших груп. Я слухаю їх не лише під час роботи, але і коли хочу розслабитися або отримати трохи задоволення. Я не закликаю усіх слухати Pink Floyd, у кожного є свої музичні переваги. Але музика – це магічна річ.

Не стверджуватиму, що відбувається з мозком у той момент, коли ми слухаємо дійсно приємну музику, але можу сказати точно, що це допомагає. Отож, якщо вам хочеться розслабитися і забути ненадовго про свої проблеми, ввімкніть свою улюблену музику і насолоджуйтеся нею.

Не зривайтеся на інших

Усі ми егоїстичні і думаємо тільки про себе. Це нормально. Але наступного разу, коли вам буде погано, постарайтеся не псувати настрій іншим. Якщо ви відчуваєте, що зараз станете ображати або кривдити іншу людину із-за свого настрою, краще підіть і побудьте одні. Пізніше ви будете вдячні собі за це.

Спіймайте мить

Закрийте очі і думайте про що завгодно, але тільки не про зелену зебру. А тепер скажіть, про що ви думаєте?

Наш мозок влаштований таким чином,  якщо він зациклиться на чомусь, то надалі продовжуватиме думати в цьому напрямі. У ситуації з поганим настроєм нас це не влаштовує. Як тільки ви відчули, що думаєте тільки про свій поганий настрій, негайно перемикайтеся на інші думки і припиніть себе жаліти. А ще краще, займіться чим-небудь, що зможе відвернути від поганих думок.

Дихайте і очистіть свою свідомість

Так-так, прозвучало так, немов я – майстер східних бойових мистецтв. Але декілька глибоких вдихів дійсно можуть допомогти заспокоїтися. Вважайте це найпростішою формою медитації, а вона, як вам відомо, здатна творити дива. Сядьте зручніше в тихому і приємному місці і спробуйте ні про що не думати декілька хвилин. Спочатку це складно, але потім ставатиме все легше і легше.

Усуньте проблему

Останній пункт – це найважливіший крок. Якщо ви знаєте або все-таки знайшли причину свого поганого настрою, з нею доведеться розібратися. Якщо це людина, то поговоріть з нею, якщо це якісь труднощі – докладіть зусиль для їх вирішення. Не треба витрачати на це увесь вільний час і думати лише про неї, але не дайте їм укорінитися у вашому житті.

У кожного з нас є свої таємні способи. Як ви боретеся з поганим настроєм?

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close