in ,

Чому навчання – це нова прокрастинація

© freepik.com

Саморозвиток і самоосвіта стали трендом в середовищі майбутніх і вже “реалізованих” підприємців. Збірки корисних книг або фільмів від Річарда Бренсона та Ілона Маска, поради щодо корисних онлайн-курсів користуються у креативного класу незмінною популярністю. Але Макс Лукомінський, СMO Slice Planner, вважає, що навчання заради навчання – нічим не краще прокрастинації. І що краще навчатися, не читаючи про чужі історії успіху, а намагаючись творити свою власну. Ось переклад його провокаційної статті, яка вийшла на Medium.

Дивосвіт онлайн-курсів, блогів, соціальних медіа, безкоштовних електронних книг, подкастів, вебінарів надає неймовірні можливості по розширенню ваших знань практично в будь-який сфері, яку ви можете собі уявити.

Завдяки технологічному розвитку і постійному доступу до інтернету кожен може вчитися з дому. Здається божевіллям втрачати таку можливість поліпшити свої навички і знання. Більш того, ви наче зобов’язані робити так, оскільки сучасний світ задер планку на недосяжні висоти. Він буквально змушує вас не збиватися з темпу, постійно прискорюватися.

Тому не дивно, що ви неминуче намагаєтеся скрізь встигнути, все переробити. Без сумніву, ви намагаєтеся щосили збирати будь-які крихти інформації, з будь-яких доступних каналів. Побоюєтеся, що варто зупинитися і ви відразу опинитеся серед тих, хто відстає.

В решті-решт ви входите в якийсь “тренувально-освітній” режим. Не дозволяєте собі нічого пропустити, намагаєтеся прочитати кожну книгу, яка потрапляє у ваші руки. Слухаєте кожен подкаст, який здатний завантажити ваш смартфон, проходите кожен онлайн-курс, який можете собі дозволити фінансово.

Загалом, ви вчитеся. Як можна більше і якомога інтенсивніше.

Вчитеся, як писати і публікувати книгу. Як запустити успішний блог. Як досягти мети на Kickstarter. Як побудувати наступного “єдинорога”. Як знайти роботу мрії. Як успішно продавати тисячі товарів на Amazon. Як отримувати мільйони доларів пасивного доходу.

Проблема в тому, що ви робите все, що завгодно. Але не дієте.

Всі ці активності не наближають вас до речей, яких хотілося б досягти. Знання не зроблять вас більш впливовою, могутньою, успішною людиною, доки ви не почнете їх застосовувати на практиці. Ключовий секрет успіху – не у великій експертизі, а в умінні її застосовувати.

Без практичного застосування знання марні.

Чи варто згадувати, що навчання – вкрай важливе. Однак зараз воно повинне проходити в абсолютно новому форматі. Потрібно припинити вчитися на чужому досвіді, знаннях, невдачах і перемогах, і почати вчитися на власних помилках, пригодах, досягненнях, ризикованих вчинках.

Навчання у XXI столітті стало значним трендом. На жаль, воно ж стало новою формою прокрастинації.

Ви свідомо відкладаєте перший крок, виправдовуючись бажанням розширити свої знання, вивчити нове. Переносите дату запуску проекту, пояснюючи це бажанням здобути нові навички, які допоможуть стати успішнішим. Ви прокрастинуєте, намагаючись наздогнати власні очікування, оскільки діяти самостійно, створюючи свою історію успіху – набагато складніше, ніж читати чужі історії.

Але ніхто не сваритиме вас за те, що ви даремно витрачаєте час. Ви відчуваєте себе спокійно, залишаючись в цій комфортній і зручній зоні назавжди. Але суть в тому, що ви вже знаєте достатньо, щоби почати. Не потрібно додатково навчатися, щоб зробити перший крок.

Змиріться з правдою про стан справ. Яким би ідеальним не було ваше теоретичне знання, намагаючись використовувати його, ви зіткнетеся з купою перешкод. Вам доведеться справлятися з проблемами, які ніхто ніколи не описував у книгах. Шукати відповіді та приймати спонтанні рішення, про які ніхто ніколи не здогадувався. Вам доведеться самим створювати дорогу до успіху.
  • Не вчіться через споживання. Вчіться через створення.
  • Не вчіться, репетируючи. Вчіться, діючи.
  • Не вчіться, слухаючи. Вчіться, говорячи за себе.
  • Не вчіться, читаючи. Вчіться, розповідаючи.
  • Не вчіться, спостерігаючи за грою. Вчіться, вступаючи в гру.
  • Не відкладайте. Починайте діяти.

Перетворіть ваш процес навчання з тривалої прокрастинації в безцінну експертизу, засновану на власному досвіді. Можливо, це виглядає контрінтуїтивно, але старі методи навчання затримують ваш прогрес. Постійне навчання, оцінка та обдумування ідей, візуалізація свого шляху до мети не наблизить вас до неї. А ось дії – наблизять.

Перестаньте навчатися. Станьте досить сміливими, щоб зробити перший крок і почати вчитися на власному досвіді.

Сподобалось?

20+ ілюстрацій, які показують світ на виворіт

12 ознак того, що жінки і чоловіки з різних планет