in , ,

10 жорстоких істин, про які варто пам’ятати кожній сучасній жінці

Багатьом здається, що про жорстокість світу краще не думати, адже нас постійно переконують в тому, що треба підтримувати тільки приємні думки, налаштовуючи себе на позитив. Але таке мислення може бути шкідливе. Воно заважає розглянути і прийняти реалії життя, а без їх усвідомлення неможливо отримати корисний досвід.

Ми в Тутка зібралися з силами, зізналися собі в тому, які жорстокі істини складають частину нашого життя, і з’ясували, чому треба про них пам’ятати.

Молодість не вічна

Зараз соціологи навперебій говорять нам про те, що 30 – це нові 20, 40 – нові 30 і так далі. Але при цьому молодість дуже суб’єктивна, наше тіло, хоч і повільніше, старіє, і треба пам’ятати про це, нехай ЗМІ і майоріють фотографіями людей, які в 50 виглядають на 30. Це знання допомагає оцінити важливість щоденного догляду за собою і своїм здоров’ям, інвестуючи кошти у своє тіло.

Вчитися треба постійно

З віком наші когнітивні навички слабшають, пам’ять і мислення погіршуються – і ми звикли сприймати це як даність. Але вчені говорять, що постійні вправи допоможуть підтримувати і пам’ять, і мислення в тонусі. Логічні завдання, читання, письмо, заучування віршів і текстів, освоєння нової мови – будь-які способи навчання прекрасно підійдуть для підтримки мозку в формі. Ми вже не говоримо про те, що світ змінюється так нестримно, що однією професією не обійтись.

Алкоголь дійсно шкідливий

Так, навіть сухе червоне вино, яке найчастіше оголошують корисним. Ризик для здоров’я зростає навіть з мінімумом спиртного, а реальна шкода від збільшення кількості випитого стирає усю можливу користь від деяких алкогольних напоїв.

Шлюб не обов’язковий

Спочатку люди налагоджували спільний побут, тому що це підвищувало шанси на виживання. Потім – згідно з традиціями або релігією. Крім того, в суспільстві були сильні уявлення про страшну самотню старість тих, хто не одружився і не завів дітей. Зараз людина цілком може жити одна. Немає нічого жахливого в тому, щоб не зв’язувати своє життя з ким завгодно, якщо відповідний партнер так і не зустрівся. Шлюб, ув’язнений за принципом “хоч з кимось, аби не одному”, має мало спільного з щастям.

Вибір все-таки обмежений

Тренери з особистості часто говорять про те, що ми можемо бути ким захочемо і усі можливості у нас в руках. Але чи так це? Звичайно, існує безліч професій, про які раніше ніхто не міг і подумати (чого тільки вартий обнімач панд), але не всі вони доступні кожній людині, не на все у нас вистачає здібностей, і це нормально. Шукати себе і перебирати робочі місця можна вічно, але іноді варто зупинитися хай і не на ідеальному, але близькому до нього варіанті, інакше можна виявитися вічним стажистом, який знає усього потрохи і при цьому нічого толком не вміє.

Світ змінюється швидше, ніж ми думаємо

У нашому столітті світ змінюється з десятиразовою швидкістю. Удосконалюються не лише технології, але і саме суспільство, ми успішно боремося із старими стереотипами і отримуємо нові переконання. Але окрім цього, змінюється й те, що складає основу нашої праці: професії, місця роботи і способи її виконання. Треба визнати це і намагатися бути в курсі змін, інакше можна просто випасти з плину часу.

Твоє майбутнє – твоя проблема

Людина в розквіті сил і років мало замислюється над тим, що буде далі, та й є в нашому суспільстві таке уявлення про майбутнє: вийду на пенсію, діти допоможуть… Насправді ніхто інший не потурбується про нашу старість краще нас. Якщо хтось допомагатиме нам на пенсії, це чудово, але розраховувати на підтримку не варто. Готуватися до літнього віку теж треба заздалегідь: берегти своє тіло, мозок і облаштовувати матеріальну подушку безпеки.

Зовнішність має значення

Нехай ми і говоримо, що головне – це внутрішній світ, але красиві люди виглядають здоровішими, їм простіше завести друзів, вони більш авторитетні й успішні. Є сенс вкладатися у свою зовнішність, а вже якщо не пощастило отримати привабливість від природи, то компенсувати це доглядом за собою, чарівністю та інтелектом.

Завжди є хтось кращий. І молодший

Чого б ми не досягли, завжди знайдеться хтось, хто буде такий же хороший у своїй справі або навіть кращий. І кращим за цього чемпіона теж хтось буде. Неможливо і не треба змагатися зі всім світом; єдина людина, кращою за яку вам треба бути сьогодні, – той, ким ви були вчора.

Ми можемо втомлюватись

З телеекранів і сторінок видань нам показують ідеальний образ сучасної людини, яка і до роботи встигає збігати в спортзал, і після трудового дня займається хобі, а у вихідні здійснює подвиги Геракла за списком. Насправді ми не ідеальні і можемо втомлюватися, проспати і навіть лінуватись. Можливо, так думати про себе і не надто приємно, але якщо визнати потребу у відпочинку і розслабленні, то можна не вдаватися до розкаянь совісті за кожен відпочинок.

А які витверезні відкриття зробили ви?

За матеріалами

Сподобалось?

Які жінки відштовхують чоловіків?

14 коміксів про те, що коти – найбільш суперечливі створіння на планеті