Мода, яка вбила тисячі жінок: 7 жертв, на які йшли люди заради краси

Народна мудрість говорить – краса врятує світ. Але, на жаль, інша народна мудрість говорить про те, що краса вимагає жертв. І саме жінки з трепетом ставляться до цих слів, йдучи на болісні жертви заради краси.

Час іде, змінюється хід історії, культури, розуміння прекрасного. Мода і поняття краси пройшли через безліч змін, не завжди зрозумілих сучасній людині. А іноді жінки жертвували не тільки своїм повсякденним комфортом, але і здоров’ям, щоб відповідати стандартам свого часу.

1. Одним з найпопулярніших аксесуарів був корсет

Ще у вісімнадцятому столітті в Європі він зійшов на пік популярності, коли в моду ввійшла тонка талія. Сучасні жінки знають, що для того, щоб отримати красиву талію, потрібно постійно стежити за своїм раціоном, займатися спортом і навіть все це не гарантує результату – тому що у деяких жінок навіть при великих зусиллях фігура просто не пристосована до «осиної» талії. Але в середні віки, коли в моду увійшов корсет, дівчата (і навіть деякі чоловіки) починали носити його з раннього віку, щоб деформувати своє тіло і зробити ділянку талії якомога тоншою.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Корсет виготовлявся з твердих матеріалів, які впивалися в ребра і приносили постійне відчуття дискомфорту. Нерідко траплялися випадки, коли дівчина втрачала свідомість через нестачу повітря, адже щільний корсет не давав вдихати їй на повні груди.

Не дивлячись на такі муки, дівчата продовжували використовувати корсет в обов’язковому порядку, адже він робив талію тонкою, живіт плоским, а груди піднятими. Для такого ефекту їм навіть було потрібно два помічники, щоб досить туго затягнути корсет.

2. Краплі для очей з беладони

Їх почали застосовувати на початку вісімнадцятого століття серед італійських аристократів. Незабаром ними почали активно користуватися на території всієї Європи. Кілька крапель беладони – і очі стають більш виразними і блискучими. Ніби нічого страшного, але ці краплі призводили до галюцинацій і негативно впливали на зір. Навряд чи зараз хтось погодиться, що для більш виразного вигляду очей варто втратити зір.

3. Мода на бинтування ніг

З’явилася тисячі років тому в Китаї, але зустрічалася і у деяких інших народів. Свідченням справжньої краси жінки були мініатюрні ніжки завдовжки трохи більше 10 сентиментів. Щоб досягти такого результату, ще в ранньому віці дівчаткам міцно бинтували ноги, щоб вони не виростали в довжину. Незміцнілі кістки пальців деформувалися, кров погано поступала до кінцівок і ходьба викликала постійний біль, але дівчата все одно катували себе, адже чоловікам подобалася така «модифікація».

4. Миш’як

Його використовували в косметичних цілях ще в стародавньому Єгипті та протрималася на нього мода до дев’ятнадцятого століття! Все заради того ж блідого кольору обличчя і обважнілих блискучих очей. Для досягнення бажаного ефекту дозу миш’яку доводилося постійно збільшувати і жінки повільно вбивали своє здоров’я заради «аристократичного» вигляду.

5. Стрічкові глисти

Бути худими в двадцятому столітті стало просто піком моди. Ця мода не пройшла і досі  багато дівчат виснажують себе дієтами, голодуваннями та іншими муками аби досягнути бажаної худорлявості. Навіть сьогодні деякі роблять це на шкоду своєму здоров’ю і доходять до анорексії. Але те, що робили в минулому століття деякі люди, які бажали схуднути, не зрозуміло навіть найбільш затятим фанатикам дієт. Дівчата, схиблені на схудненні, їли личинки паразитів, які виснажували організм, поїдаючи всі корисні речовини. Цікавив всіх побічний ефект – різке схуднення. Але ось тільки гарантії, що таблетки потім допоможуть їх позбутися не було. Отож часто такі експерименти спричиняли летальний результат.

6. Радіоактивна косметика

На початку двадцятого століття знаменита французька косметика відрізнялася від нашого про неї уявлення. Вона була так само популярною, але… радіоактивною. Виробники косметики вважали, що радій має корисні властивості і стверджували, що він омолоджує шкіру і тонізує обличчя. Зараз радіоактивну косметику просто заборонили би запускати у виробництво, не те щоб продавати людям.

7. Свинцева пудра

Аристократична блідість була на піку моди в сімнадцятому столітті. Всі європейські дівчата мріяли усунути будь-які дефекти шкіри і зробити її максимально білою. У той час не було такої великої кількості якісних тональних засобів, як сьогодні. Найдешевшим з них була пудра зі свинцю і хлориду ртуті. Уявляєте, як би сучасна жінка жахнулася, прочитавши такі компоненти в складі пудри? Ніхто б на таке просто не погодився, адже здоров’я набагато важливіше за рівний блідий тон шкіри.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close