Що потрібно знати чоловікам про жінок у декреті: 5 важливих речей

Багато проблем у житті людей трапляються із-за голови. В голові живуть дивні уявлення, які псують людям життя.

Наприклад, у деяких чоловіків в голові живе цікаве уявлення: якщо жінка сидить з дітьми вдома, то вона цілодобово відпочиває і розслабляється. Тому чоловік очікує, що дружина зустріне його з роботи щаслива і нескінченно відпочивша, свіжа, весела, десь навіть втомлена відпочивати. Зустріне, зрозуміло, ідеальною вечерею і омиє ноги (з давньогрецької традиції).

І чоловіка десь можна зрозуміти. Він важко працює на роботі, велику частину грошей від цього витрачає не на себе особисто, а на дружину з дітьми і вважає, що заслужив пієтет з боку дружини. Ось цитата: «Що їй складно, чи що? Я прийшов додому — зустрічай мене як годиться!»

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

А оскільки жінка нічого з вищезгаданого не робить, чоловік у трагедії і замішанні. Виходом з яких дуже легко може стати рішення: «Вона мене не любить, вона мене не цінує, в цьому домі немає любові!».

Сидіння в декреті є важким випробуванням, більш важким, ніж робота

Тому є деякі речі, які потрібно пам’ятати чоловікам, поки їхні дружини сидять вдома з дітьми.

1. Вона нічого не контролює

Для щастя людині дуже важливо контролювати своє життя. Контроль над власним життям безпосередньо впливає на здоров’я, щастя та життєвий успіх людини. А що таке контроль? Це прийняття своїх рішень і слідування їм.

У жінки, що сидить у декреті, вкрай бідний вибір можливостей для прийняття своїх рішень і слідування їм. Ось задумала вона в обід, поки дитина спить, поробити вправи на прес. А дитина р-раз — і не заснула. Начебто і гуляли, і їли, а дитина не спить і все.

Або ось жінка вирішила зателефонувати подрузі, поки дитина зайнялася брязкальцями. Тільки почала розмову, як тут — трах! бах! — щось зламалося, дитина плаче, треба рятувати.

Такого в житті жінки в декреті в рази більше, ніж у чоловіка на роботі, і це страшенно втомлює.

2. У неї немає результату

На роботі — угода, спійманий злочинець, закручений кран, пройдений маршрут, а вдома — нічого. Жінка помила посуд — через півгодини знову накопичилася гора в мийці. Протерла половину — знову діти розлили молоко і розмазали пластилін. Ніякого результату.

Більш того, часто жінка і зовсім не може довести справу до кінця. Дістала білизнну з машинки, не встигла розкласти — треба змінити підгузник. Змінила — не встигла повернутися до білизни, тому що дитина попросила їсти. Нагодована — дитина просить пограти, як тут відмовиш? У результаті лежить собі білизна в тазу, сохне як може.

А коли немає результату, не відбувається «дофамінове підкріплення». Простіше кажучи, організм не отримує нагороди за свою роботу, і улюблене психологами оперантне обумовлення не трапляється. Що, в свою чергу, знижує мотивацію до таких справ. Але робити-то все одно треба, неважливо, яка мотивація. Це пригнічує і легко може посприяти самій натуральній депресії.

3. На роботі — подяки, а вдома — нічого

Добре, коли діти більш-менш дорослі і можуть самі здогадатися, що мамі треба дякувати. А якщо ні? Подяка для людини — важливий момент підкріплення (в тому числі і згаданого вище дофамінового). Немає подяк — немає і мотивації щось робити далі.

Особливо погано, якщо і чоловік не здогадується, що жінці в декреті потрібно дякувати в три рази більше, ніж зазвичай. Це додає умов для виникнення депресії.

4. Тривалість роботи — більше ніж 12 годин

Декрет — це ж не тільки з дітьми грати і сюсюкати. Це і клопотати по дому— готування, прибирання, прання. А крім того, ще й вночі підніматися, тому що чоловікові завтра рано вставати і йому поспати важливіше (і це в якомусь сенсі правда). Так і виходить, що робочий день жінки в декреті набагато довше, ніж у чоловіка.

5. Зменшення спілкування та підтримки

Жінка в декреті спілкується мало. Це тільки здається, що у неї широке коло спілкування — такі ж матусі на дитячому майданчику. Насправді ситуація не так однозначна. Жінка, вийшовши в декрет, вивалюється зі звичного кола спілкування і, по-перше, якийсь час пристосовується до цієї ситуації, а по-друге, не завжди може знайти спілкування, яке було б таким же по глибині відкритості, як те, що раніше. Все-таки подруги по майданчику не завжди допускають одна одну до відвертих розмов по душах.

Ось і виходить, спілкування начебто багато, а от якість його може кульгати в порівнянні з тим, що було (може, звичайно, і зрости — таке теж трапляється).

Знайте, що декрет — це важке випробування. Вже сам факт цього знання допомагає адекватно ставитися до всіх складнощів і труднощів цього періоду.

Як можна полегшити життя дружини?

Так, чоловікові після роботи хочеться відпочити, ну так і жінці теж хочеться відпочити. Буде справедливо, якщо в обох робочий день буде довгим, в якому кожен робить як можна більше. Це батьківство – і все тут.

Пам’ятайте, що жінка особливо потребує подяки і підтримки, і давати всього цього потрібно як можна більше.

Регулярно давайте дружині «вихідні», з тим щоб та могла зустрітися з подругами або навіть просто в самоті прогулятися по парку (така прогулянка, до речі, не найгірший спосіб збільшити сферу контролю в своєму житті — хоч прогулянку, хоч годину в тиждень, але контролюю!).

Жінки, дайте чоловікам прочитати цю статтю. Відразу, звичайно, не погодиться, але потім, коли все обміркує, прийде до правильного рішення.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close