Я витратила 5 років, намагаючись відновити своє пошкоджене волосся, і тепер я розповім, що мені дійсно допомогло

«Колись у мене було красиве, здорове волосся, але тепер воно не росте, виглядає втомленим і має пошкоджений вигляд…» Чи ця ситуація перегукується з вашою? Я вже зустрічалася з цією проблемою як підліток. Я витратила багато часу на те, щоб відновити його, використовувала багато методів. І ось нарешті я знайшла рішення.

Один автор на Тутка хоче поділитися історією з відновлення волосся і сподівається, що вона допоможе тим, хто хоче, щоб їхнє волосся знову стало здоровим.

Ми зараз не будемо говорити про чудеса. Мова йде про постійну роботу та щоденний догляд.

На жаль, мушу вас розчарувати – ви не знайдете тут універсальну формулу, яка допоможе відновити волосся за 1 тиждень. Ніхто не зберігає цю дорогоцінну інформацію в таємниці тому, що її просто не існує.

Я провела 5 років, намагаючись отримати довге і здорове волосся, яке ми зазвичай бачимо в рекламах. Я почала з того, що викинула з голови всі упередження та міфи про волосся. Мені довелося багато експериментувати, щоб знайти корисні та непотрібні методи. Результат можна побачити на малюнку праворуч.

Звичайно, багато чого залежить від структури і густини волосся. Іншими словами, все залежить від ваших генів. Але я впевнена, що при гарному підході ви побачите результати через 3-4 місяці незалежно від типу волосся.

Перший пункт: щоденний догляд за волоссям не допоможе йому швидше рости.

Догляд за волоссям і ріст волосся не залежать одне від одного. Але правильний догляд може зробити ваше волосся красивим і міцним. Це також може запобігти його передчасному випадінню. Немає ніякої різниці між дуже дорогою маскою та маскою, виготовленою зі спеціальних інгредієнтів якоїсь прабабусі. Майже всі засоби для догляду за волоссям виконують лише 2 функції: очищувати і захищати вже, яке є волосся.

Коли я вирішила піклуватися про волосся, я була здивована тим, що ми так мало знаємо про найпростіші правила догляду.

Нижче ви не знайдете абсолютно нових методів, але ви зможете порівняти їх із актуальними правилами догляду за волоссям. Чесно кажучи, я не дотримувалася жодної з цих порад.

 • Не мучте своє волосся, розчісуючи його 100 разів на день. Це не діє на нього і може його пошкодити. Цей міф, ймовірно, виник кілька десятиліть тому, до розроблення якісної продукції для догляду. У минулому людям доводилося розчісувати волосся, щоб очистити його, подібно до того, як ви вичищуєте бруд з килима.
 • Занадто часто розчісуючи волосся, ви пошкоджуєте його структуру. Використовуйте щітку тільки тоді, коли вам це дійсно потрібно. До речі, дуже корисно розчісувати волосся прямо перед його миттям.
  Вода повинна бути теплою, не холодною або гарячою. Ми всі знаємо, що гаряча вода робить наше волосся ламким. Але багато людей досі вважають, що холодна вода робить його блискучими. Трихологи кажуть, що єдиний спосіб по-справжньому додати блиску – пом’якшити кутикулу зовнішньої волосини. Холодна вода не має суперсили, але можна використати кондиціонер після шампуню.

 • При митті волосся наносьте шампунь на шкіру голови і корені. Не мийте всю довжину волосся навмисно. По-перше, чим довше волосся, тим більше воно заплутується. По-друге, бруд оселяється тільки на шкірі голови (крім коренів), який можна легко змити водою з шампунем – вона стікає і на корені, промиваючи їх.
 • Кондиціонер або маску для зволоження варто наносити в невеликих кількостях, щоби занадто не зволожити волосся. Коли ви змиваєте їх, обережно викручуйте його і витирайте рушником. Майте на увазі, що вологі волосини дуже вразливі. Якщо ви занадто сильно викрутите волосся, то пошкодите його.

Я зазвичай наношу засоби для догляду пальцями, хоча різні джерела рекомендують робити це за допомогою щіточки. Але дозвольте мені повторитися: вологе волосся дуже вразливе, тому я рекомендую не поспішати і зробити все своїми руками.

 • Втрата пасем волосся в душі нормальна. Життєвий цикл пасма волосся складається з декількох етапів. Останнім є телоген. Він триває 2-3 місяці, а потім волосина випадає. Таким чином, ті волосини, які ви втрачаєте під час приймання душу, є волоссям, від яких організм хоче позбутися, щоб дозволити фолікулам виростити нові. В середньому ми втрачаємо близько 100-150 волосин на день.

Те, що волосся починає випадати швидше в певні сезони – абсолютно нормально. Як правило, це відбувається восени, коли організм перезапускає всі процеси. Не панікуйте, це природне явище, яке закінчується через 3 місяці.

 • “Щоденне миття волосся пошкоджує його”, і “Вам потрібно тільки почекати, а потім волосся звикне до цього і не буде забруднюватися так швидко”, – це шкідливі поради. По-перше, неможливо «перенавчити» волосся: секреція шкірного сала пов’язана з процесами тіла і гормонами

По-друге, переконання, що часті шампуні шкідливі для волосся і шкіри голови, мають реальну, але необґрунтовану причину. Перші шампуні містили агресивні мийні компоненти, але сучасні їх варіанти абсолютно безпечні для повсякденного використання.

Якщо ви використовуєте продукти для укладки, живете в забрудненій місцевості або часто носите шапку, рекомендується мити волосся щодня або не рідше, ніж кожні три дні. В іншому випадку, ви, ймовірно, можете спричинити хвороби шкіри голови.

 • Не уникайте використання кондиціонера, особливо, якщо у вас тонке волосся. Проблемні волосинки можуть заплутатися, навіть якщо ви використовуєте маску. Крім того, спрей допомагає впоратися з волоссям, яке електризується, краще, ніж вода.

Довгий час я відмовлялася від спреїв, бо думала, що вони зроблять волосся важчим. Я намагалася вирішити проблему заплутаного волосся за допомогою пальців, води і щіток. Як правило, це закінчувалося тим самим способом: я просто відстригала заплутані клубки волосся. Якщо ви досі думаєте, що кондиціонери – це марна трата грошей, повірте, ви помиляєтеся.

 • Відіграє роль і якість щітки для волосся. Якщо ви не маєте можливості придбати кілька різних щіток, то однієї широкої щітки з натуральною щетиною буде достатньо для повсякденного використання – вона чудово підійде для щоденного догляду.

Я експериментувала з домашніми і придбаними засобами для догляду за волоссям.

На початку експерименту я була шанувальницею натуральних продуктів: власноручно готувала усі засоби для догляду за волоссям, зберегла тисячі рецептів і припинила купувати продукцію в магазинах, оскільки думала, що вони шкідливі. Але насправді найгірше було не мати уявлення про саму проблему.

Кінчики волосся – найбільш суха та найбільш вразлива його частина. На малюнку можна побачити, якими вони стають, коли ви користуєтеся милом ручної роботи.

Наприклад, я думала, що придбані в магазині шампуні були втіленням зла і я мила волосся милом ручної роботи або милом з вугільної смоли, і навіть намагалася зробити шампунь самостійно. Цей шампунь не міг нормально промити волосся і мені майже вдалося його знищити.

По-перше, мило ручної роботи не означає, що воно виготовлене з високоякісних інгредієнтів, і не гарантує, що людина, яка його робить, використовує сертифіковані та безпечні барвники, ароматизатори, згущувачі тощо. При деяких захворюваннях лікар може призначити вугільно-смолисте мило, яке володіє сильним підсушувальним ефектом. Лише уявіть собі, що воно робить з тонкими і крихкими волосинками.

Завдяки високому вмісту лугу будь-яке мило висушує шкіру і волосся, погіршує їх стан і руйнує структуру волосини. Лікарі не рекомендують використовувати його замість сучасних шампунів.

Домашня маска проти придбаної

Раніше я робила маски сама. Але я не можу сказати, що вони кращі, ніж куплені в магазинах.

 • Потрібно більше часу, щоб промити їх.
 • Їх «натуральний» ефект перебільшений: навіть якщо ви купуєте всі інгредієнти, ви не можете бути впевненими, що всі вони хорошої якості. Наприклад, я повинна була купувати яйця, овочі та фрукти в магазинах, оскільки у мене немає їх власного виробництва.
 • Не всі маски нешкідливі. Це залежить від структури волосся, але моє тонке волосся дуже заплутувалося, і я не могла добре його розчесати. І ті маски, які були прекрасними для мого волосся, не давали такого «вау» ефекту.

Чому здається, що наше волосся росте швидше, коли ми використовуємо маски?

Тому що маски роблять волосся кращим! Зволожене волосся стає гладким і блискучим.

Коли ви обрізуєте кінчики волосся, ви отримуєте той самий «ефект росту». Справа в тому, що коли кінчики волосин мають однакову довжину і структуру, наша зачіска виглядає здоровішою. Ось чому існує міф про те, що ми повинні час від часу обрізувати кінчики.

Це не означає, що ми повинні постійно обстригати волосся: ми повинні дбати про всю його довжину. Пам’ятайте, що кінцям потрібно більше зволоження, ніж шкірі голови. Що стосується підрізання кінчиків, можна виконувати цю процедуру раз на 3-6 місяців залежно від росту волосся.

Рекомендую бути обережними з олійками: вони можуть бути шкідливими. Якщо ви маєте певні захворювання (навіть лупу), олії можуть погіршити ситуацію.

Якщо шкіра голови не потребує догляду, і ви бажаєте лише зволожити її олійкою, це не дуже гарна ідея, тому що вимити з голови олійку дуже важко. Наприклад, я можу зробити це тільки за допомогою мила, яке також шкідливе, як ми вже знаємо. Замість чистої олії фахівці рекомендують використовувати більш м’які продукти, що містять її у своєму склади.

Хочу додати, що гель алое вера – ідеальний продукт для живлення шкіри голови. Ви можете придбати його або зробити власноруч.

Чи є справді шкідливі сучасні продукти, які ми купуємо в магазинах?

Вони не шкідливі, якщо ви знаєте про їхні функції. Наприклад, через моє бажання використовувати екологічно чисті продукти, я вирішила купувати тільки натуральні продукти для макіяжу. Але з ними треба бути обережними: деякі виробники намагаються обдурити нас, використовуючи гарні брендові назви.

Рекомендую завжди читати інгредієнти продукту, перш ніж купувати його.

Інгредієнти є основною причиною, чому я перестала використовувати більшість продуктів, які пропонувалися в магазинах. І це не через синтетичні компоненти (вони також з’являються в екологічно чистій косметиці); річ в тому, що деякі з них не є безпечними.

Зазвичай я фотографую інгредієнти продуктів, які я хочу купити, іду додому і перевіряю кожен компонент. Якщо більшість несинтетичних інгредієнтів і штучних інгредієнтів не є шкідливими або забороненими в інших країнах, я купую продукт. Я зазвичай перевіряю інші продукти певного бренду, і якщо їхні інгредієнти нормальні, я їм довіряю.

Робимо підсумок основних моментів:

1. Перед тим, як починати відрощувати волосся, переконайтеся, що волосся здорове. Продовжуйте постійно дбати про нього.

2. Щоб вирішити проблему росту волосся або вилікувати будь-яку хворобу шкіри голови, зверніться до трихолога. Ймовірно, вам доведеться відвідати ендокринолога, психолога або дієтолога залежно від вашого дійсного стану, але трихолог – обов’язковий лікар.

3. Дізнайтеся деяку інформацію про продукти, які ви використовуєте. Існує ймовірність, що потрібно замінити їх на продукти кращої якості.

4. Покращуйте знання: наука постійно змінюється. Використовуйте її, щоб волосся було здоровим.

Чи будете ви використовувати будь-яку з цих порад? Чи була ця стаття корисною? Хочете додати щось до неї? 

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker