Як визначити свій тип волосся і вийняти з нього максимум краси (Про це знають не всі перукарі)

Будь-якій дівчині це знайоме: якщо у тебе пряме волосся, його хочеться накрутити, а якщо кучеряве – то випрямити. Експерименти – гарна річ. Однак, якщо сформувати догляд відповідно до свого природного типу волосся, краса шевелюри проявиться набагато яскравіше і така проблема, як неслухняне волосся, зникне.

Ми в Тутка вивчили класифікацію волосся, яку винайшов відомий стиліст Андре Вокер. Його підхід беруть за основу трихологи і досвідчені перукарі. Щоб дізнатися свій тип, помийте голову, ретельно розчешіть мокре волосся і дайте йому висохнути без використання фена і засобів для укладки.

Які бувають типи волосся

Пряме (1): не утворює хвилю, при хвилястій укладці швидко повертається у вихідну форму.

 • – тонке і м’яке необ’ємне волосся, може бути дуже пухнастим через легкість і швидко забруднюватися.
 • – волосся середньої густини, корені середньо тримають об’єм.
 • – товсте і жорстке волосся, добре тримає об’єм.

Хвилясте (2): утворюють S-подібну хвилю різної вираженості.

 • 2A – волосся середньої густини, яке утворює ледве помітну S-хвилю, найчастіше близько прилягає до голови, може не вистачати об’єму. Без укладки виглядає як щось середнє між прямим і кучерявим волоссям. Може трохи закручуватися лиш на кінчиках.
 • 2B – більш важке волосся, кучері S-подібної форми видимі, можуть починатися прямо на маківці. Часто на верхівці більш пухнасті й завиток може втрачати свою чіткість.
 • 2C – змішання хвилястого і кучерявого волосся. Гірше, ніж інші хвилясті типи піддаються випрямленню і миттю закручуються знову за вологої погоди.

Кучеряве (3): досить густе волосся з яскраво вираженими завитками. Різниця між випрямленим і природним станом завитка – 12-20 см.

 • 3A – великі, чітко виражені завитки S-подібної форми. Волосся схильне до пухнастості, але якщо його випрямити і укласти, добре тримає пряму форму і блистить.
 • 3B – середні в окружності завитки, більш густі та жорсткі, гірше піддаються випрямлянню, дуже добре тримають свою природну форму, менш схильні до пухнастості.
 • 3C – найдрібніші завитки. Волосся саме по собі тонке, але жорсткіше і густіше, ніж попередні типи, тому виглядає об’ємнішим.

Дуже кучеряве (4): такий тип волосся найчастіше зустрічається у людей африканського походження. Дрібні кучерики погано піддаються маніпуляціям, виглядають дуже об’ємними і густими, хоча насправді досить тонкі й ламкі. Різниця між випрямленим і природним станом завитка на довгому волоссі – 22-30 см.

 • 4A – невеликий і чіткий спіральний малюнок, волосся тонке, схильне до пошкоджень, дуже ламке.
 • 4B – найчастіше завиток у вигляді зигзага, жорсткий, як дріт. У натуральному стані пасмо волосся може відрізнятися за довжиною від випрямленого більш ніж на 75%.
 • 4C – найбільш неслухняне і жорстке з усіх типів волосся, може мати форму спіралі або ж не мати чіткого малюнка, дуже важко розчесати.

Як доглядати, щоб зробити своє волосся максимально красивим

Пряме

 • Миття. Волосся такого типу треба мити частіше за інші, бо воно швидше стає жирним. Вибирайте легкі шампуні й кондиціонери, які надають об’єму, без важких олій в складі, особливо для типу 1А. Гарний ефект дають шампуні з лікувальною глиною, яка допомагає волоссю довше залишатися чистим. Не нехтуйте пілінгом для шкіри голови, щоб волосся відчувало себе «вільнішим».
 • Догляд. Усунути пухнастість прямого волосся можна за допомогою легкого розгладжувального спрею (звертайте увагу на те, щоб в складі не було великої кількості олій).
 • Укладання. Сушіння гарячим феном пряме волосся переносить краще, ніж волосся інших типів, але все ж краще віддати перевагу холодній сушці та використовувати термозахист.
 • Зачіска. Для прямого волосся найкраще вибирати стрижки каскадного типу, щоб створити ефект руху. Тонке волосся типу 1А НЕ буде довго тримати кучері й об’єм, але буде чудово поводитись, якщо його заплести або закрутити в модний хвіст.

Хвилясте

 • Миття. Основне завдання – зробити волосся об’ємним, забравши пухнастість і ефект «гнізда на голові». Корисно використовувати шампуні, кондиціонери і маски зі зволожувальним ефектом, але не важкі: підійдуть фруктові, рослинні, трав’яні екстракти в складі.
 • Догляд. Щоб не пересушити волосся і «зафіксувати» вологу, наносьте на середину та кінчики волосся олію або спрей на основі легких олій (виноградних кісточок, лляної, гірчичної). Декілька разів на тиждень включайте в догляд засоби з ефектом глибокого зволоження. Особливо добре вбирають вологу волосся типу В і С.
 • Укладання. Не варто сушити волосся феном до повного висихання: так легко зіпсувати природну хвилю, просто зробивши волосся пухнастим. Краще, щоб волосся висихало природним шляхом (або ж скористайтеся феном з функцією холодного повітря). Не використовуйте сильні засоби фіксації, особливо для типу 2А: вони обтяжують укладку, волосся «тягнеться донизу» і втрачає об’єм.
 • Зачіска. Вибирайте стрижки, які не мають чітких ліній та переходів, інакше волосся весь час доведеться штучно випрямляти. Хвилі дуже легко зламати, тому майте на увазі, що природне укладання навряд чи збережеться в первісному вигляді після зав’язування в хвіст або заплетенні коси. Найстійкіші завитки – у типу 2С.

Кучеряве

 • Миття. Завдання таке ж, як і у випадку з хвилястим волоссям, – максимально затримати вологу в волоссі (кучеряве волосся дуже схильне до сухості). Можна підбирати шампуні та кондиціонери спеціально для такого типу – з оліями і сильними зволожувальними компонентами в складі. Вибирайте безсульфатні шампуні: сульфати розпушують волосся, тому для кучерів не підходять.
 • Догляд. Використовуйте незмивні кондиціонери і маски, які допоможуть завиткам набути потрібної форми (але не силіконові, адже вони запаюють кутикулу волосини і перешкоджають проникненню вологи всередину), а сушити таке волосся краще природним шляхом. Якщо доводиться використовувати фен, то повітря має бути холодним, а зберегти форму завитків допоможе дифузна насадка. Найкращі олії для догляду – жожоба, мигдалева, арганова, кокосова, оливкова. Перукарі радять спати на шовковій наволочці: вона захищає волосся від зайвого тертя, не дає йому надмірно розпушуватися.
 • Укладання. Розчісувати кучеряве волосся краще вологим. Якщо пропустити цей момент, воно сильно переплутається. Таке волосся дуже погано піддається випрямленню прасочкою, а сам процес погано впливає на його структуру (дуже легко перепалити і пересушити).
 • Зачіска. Чим коротше таке волосся, тим сильніше воно буде кучерявим. У салоні варто відразу пояснити, що волосся не треба мочити перед стрижкою, правильну форму можна визначити, працюючи тільки з сухими кучерями і використовуючи техніки, які їм підходять.

Дуже кучеряве

 • Миття. Вважається, що таке волосся не можна мити надто часто, шампуні повинні бути максимально м’якими. Влаштовуйте дні без шампуню: нанесіть на вологе волосся кондиціонер і промийте. Це дасть необхідне зволоження і дбайливо очистить волосся.
 • Догляд. Дисциплінувати кучерики можна за допомогою засобів для укладання – олій або спреїв. Однак завитки типу 4C практично не піддаються модифікаціям. Приділіть увагу кінчикам: вони дуже крихкі у таких типів волосся, на них треба додатково наносити зволожувальні засоби.
 • Укладання. Сушіння холодним повітрям з дифузором – найкращий варіант для такого типу, але тільки після максимального висушування рушником. Якщо сушити мокре волосся феном, завитки втратять красиву форму.
 • Зачіска. Майте на увазі, чим коротша зачіска, тим хаотичніші кучері. Найкомфортніше кучерям, коли довжина волосся до плечей і нижче.

Сподіваємося, що наші поради були вам корисними. А ви прийняли свій тип волосся чи намагаєтеся «перебігти на інший бік»?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker