in , , ,

10 несподіваних ознак старіння, які викажуть ваш вік раніше, ніж будь-які зморшки

Зазвичай, говорячи про перші ознаки старіння, згадують ранні зморшки і втрату пружності шкіри. Знаючи про них, жінки всі сили кидають на боротьбу із зовнішніми вадами, не зважаючи на куди більш об’єктивні сигнали, які подає нам організм, вступаючи в пору зрілості.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Пропонуємо список найбільш неочевидних, але при цьому найбільш показових вікових змін, які ще до «гусячих лапок» підкажуть вам про необхідність почати стежити за своїм здоров’ям, щоб максимально уповільнити процес старіння.

1. Уповільнення реакції

З віком швидкість реакції починає помітно падати. Якщо в молодості ми все схоплюємо на льоту і в прямому, і в переносному сенсі, то з віком випадково розбитих чашок і пом’ятих бамперів в нашому послужному списку стає все більше і більше.

Щоб переконатися в тому, що це не наслідок втоми, а перші сигнали, які подає нам наш організм, проведіть простий тест:

  • візьміть лінійку довжиною 45 см;
  • розкрийте кисть руки на ширину приблизно 10 см;
  • попросіть когось потримати лінійку над вашою кистю максимально донизу, а потім відпустити її без попередження, а самі якнайшвидше спіймайте предмет;
  • повторіть тест тричі, щоразу відзначаючи межу лінійки, на якій зімкнулися ваші пальці, а потім обчисліть середній результат.

У нормі для людини 20-30 років він складе 30 см, для 40-50-річного – 20 см. Якщо ваш результат відрізняється від цих цифр в менший бік, очевидно процеси старіння в вашому організмі прискорюються.

2. Збільшення термінів загоєння ран і синців

Одна з найбільш наочних ознак передчасного старіння полягає в тому, що рани і синці на тілі загоюються набагато повільніше, ніж раніше. Людська шкіра має дивовижну здатність до регенерації. Порушення цього процесу говорить про те, що внутрішні системи дають збій, який може бути викликаний в тому числі і старінням організму.

3. Зниження здатності піднімати звичну вагу

Якщо ви насилу переставляєте 5-літрову бутлю з водою, тоді як в юності могли запросто принести два відра з колодязя, не дивуйтеся, а просто віддайте належне рокам. З роками м’язи втрачають масу, що в першу чергу позначається на силі та витривалості.

4. Зниження гостроти зору

Загальновідомо, що з віком зір починає погіршуватися. Після 40 років поступово починає розвиватися так звана стареча далекозорість: люди все гірше і гірше бачать предмети поблизу себе і нерідко змушені купувати окуляри для читання.

Перевірити стан очей нескладно: лише піднесіть до них будь-друкований текст (наприклад, газету) і виміряйте мінімальну відстань, на якій зможете розібрати слова. У 20-річному віці вона складе приблизно 10 см, а ось в 40-річному – вже близько 23 см.

Залежно від того, наскільки відрізняється ваш особистий результат від загальноприйнятих значень, можете оцінити темпи старіння своїх очей і в разі побоювань звернутися до лікаря за корекцією і профілактикою.

5. Зміни в характері набору ваги

Помітили, що ваші штани стали вам тісними в талії, а в стегнах, навпаки, вільними? Є привід для занепокоєння: набір зайвої ваги в області живота – явна ознака того, що ваше тіло швидко старіє.

Ситуація ускладнюється вже згаданою вище втратою м’язової маси, в цьому випадку в стегнах. На щастя, за допомогою дієти і фізичних вправ можна в найкоротші терміни знову домогтися і гарної фізичної форми, і правильної посадки улюбленого одягу.

6. Постійні заклики поквапитися з боку навколишніх

Те, що вам стає все важче встигати за товаришами, також може свідчити про прискорення процесів старіння в вашому організмі.

Швидкість ходьби людини – досить об’єктивний показник якості роботи м’язів ніг – по-перше, і швидкості передачі нервових імпульсів – по-друге. А це чи не основні фактори, що зумовлюють старіння. Втім, обом можна успішно протистояти, збільшивши тривалість прогулянок і поліпшивши рівень загальної фізичної підготовки.

7. Порушення роботи вестибулярного апарата

Порушення почуття рівноваги теж відноситься до явних вікових змін. Наприклад, вченими доведено, що до 80 років у середньостатистичної людини поступово відбувається практично повна втрата здатності довго стояти із закритими очима на одній нозі.

На цьому висновку заснований простий тест, який дозволить вам оцінити швидкість процесів старіння у власному організмі:

  • рівно стійте на підлозі, з’єднавши ноги і заплющте очі;
  • підійміть і зігніть в коліні одну ногу – ліву, якщо ви правша і праву, якщо ви шульга;
  • зверніть увагу на час, щоб оцінити, як довго ви зумієте протриматися в такій позі до втрати рівноваги.

У нормі для 30-річної людини, яка не відчуває великих проблем з вестибулярним апаратом, цей час складає 20 секунд і вище, тоді як літній «лелека» не протримається і 10 секунд.

8. Плоске чоло

Зрозуміло, що найбільш помітні зовнішні ознаки старіння. Однак мало людей знають, що вік виказують не тільки зморшки, але і абсолютно плоске чоло. Такий ефект дає атрофія підшкірного жирового шару, через яку чоло втрачає властивий юності об’єм, хоча і може при цьому залишатися досить гладким.

В результаті малюнок світла й тіні на обличчі змінюється, воно здається віковим. Посилює ефект корекція горизонтальних зморшок чола ботоксом, який ще більше прискорює атрофію жирового шару.

9. Згладжений фільтрум губ

Про втрату з віком кольору і об’єму губ знають всі жінки і успішно борються з цими ознаками за допомогою помади, татуажу та ін’єкцій. Однак є ознака, з якою впоратися набагато складніше: поступове згладжування фільтруму губ.

Фільтрум – це ділянка між основою носа і «луком Купідона» (дві смужки, що з’єднують ніс і верхню губу, називаються колонами фільтрум). Це важлива ділянка в архітектурі обличчя. В молодості він добре виражений і рельєфний, а з роками стає все менше і менше помітним і до старості у більшості людей повністю згладжується.

10. Ангедонія

Цим латинським словом позначають зниження або втрату здатності отримувати задоволення від життя. Якщо ви відчуваєте, що поступово втрачаєте інтерес до раніше улюблених занять, варто насторожитися. Правда, схожі симптоми можуть супроводжувати не тільки старіння, але і наприклад, зниження життєвого тонусу внаслідок перевтоми або депресії.

Так чи інакше, потрібно перестати придумувати все нові і нові приводи для відмови зустрітися з друзями або сходити в кіно на новий фільм улюбленого режисера і розібратися в ситуації. Зневіра, може, і не зробить ваше життя коротшим, але, безумовно, знизить його якість, а цього допустити ніяк не можна.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Якщо партнер тисне, то змінюй партнера: вибір туфель як модель вибору партнера

Люблять НЕ ідеальних, а тих, хто підходить