10 трюків google, які зроблять ваше життя простішим

© keddr.com

Якщо ви думаєте, що Google – це просто старий пошуковик, спробуйте ці трюки Google і подумайте ще раз! Деякі люди знають, як використовувати пошукові системи в своїх інтересах, але якщо ви спробуєте ці прості трюки Google, це дійсно зробить ваше життя набагато простішим!

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Процитуйте це!

Якщо ви шукаєте щось конкретне, наприклад, вам потрібно знати, чия це цитата або з якої пісні слова, тоді за допомогою подвійних лапок в рядку пошуку потрібні слова будуть дуже корисні. Просто поставте лапки (наприклад, “Я думаю, отже, я існую”) і Google знайде все, що містить цю послідовність слів. Це один з найбільш корисних трюків Google, якщо вам потрібно знайти щось певне.

2. Магія дуги

Нарешті, є користь для тильди (“~”) на клавіатурі! Коли ви шукаєте щось, використовуйте тильду перед словом, щоб переконатися, що Google показує вам саме те, що ви шукаєте і його синоніми. Наприклад, якщо ви шукали десерти для вегетаріанців, і ви вводите в рядок пошуку Google вегетаріанські ~ десерти, це буде гарантувати, що ви не тільки знайдете вегетаріанські десерти, а також все, пов’язане з цим.

3. Часові рамки

Обмеження щодо дат є, мабуть, найефективнішим способом швидко знаходити першоджерела. Адже, задавши вузькі часові рамки, ключові слова можна залишити більш загальними.

Задача. Треба простежити позицію прем’єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона стосовно виходу з ЄС у 2014 році.

Вирішення. Замість пошукового запиту brexit david cameron 2014, краще ввести david cameron brexit та обмежити в часі.

Порада. Замість того, щоб вводити в полях «З» і «До» «1 січня 2014» і «31 грудня 2014» відповідно, можна просто зазначити рік без місяця й дати. Google автоматично їх переводить у початок та кінець року, якщо немає уточнень.

4. Крапка – крапка!

Коли ви шукаєте статистику, дати, якісь вимірювання або щось пов’язане з грошима, ставте двокрапки – це допоможе отримати точні результати. Якщо ви використовуєте двокрапки між двома числами, Google покаже вам усе, що потрапляє в межі цього діапазону. Наприклад, якщо ви шукали список пісень 80-х, ви вписуєте в Google: пісні 1980..1989. Зручно!

5. AND/OR

Оператор AND змусить пошуковик знайти сторінки з обома заданими словами. Використовують його досить рідко, адже Google автоматично сприймає пробіли між словами як зв’язок AND.

Натомість оператор OR дає Google вибір, що шукати.

Задача. Дізнатися про бої братів Кличків 2010 року.

Вирішення. Можна ввести запит 2010 бій кличко віталій OR володимир. Запит без OR – 2010 бій кличко віталій володимир – буде трохи іншим, адже спочатку йтимуть результати, де про обох братів згадано в статті.

Порада. Замість слова OR можна вводити вертикальну риску – |.

6. Знайти документ або презентацію (filetype:)

Іще один надзвичайно корисний оператор, який дає змогу відсіяти сторінки з малозначущою інформацією.

Задача. Дізнатися офіційні повідомлення про реформи в Україні. Часто державні сайти публікують інформацію у форматах Adobe Acrobat Reader, Microsoft Word, Microsoft Excel або ж як презентацію в Microsoft Power Point.

Вирішення. Одним із варіантів такого пошуку є запит реформи україна filetype:pdf | filetype:doc | filetype:ppt | filetype:xls site:gov.ua. На додачу пошук можна обмежити 2014–2016 роками.

Так само можна шукати музику (mp3), фільми (avi), архівні файли (zip) чи будь-який інший формат.

7. Сяй, зірочка

Це одна з найбільш корисних функцій Google! Якщо у вас є пісня, яка постійно крутиться у Вашій голові, але ви не запам’ятали всі слова, просто використовуйте зірочку замість пропущених слів. Наприклад, можна ввести “Так у світі *, я люблю її *”, і Google використовує свої дивовижні сили, щоб запропонувати Вам пісню “Лиш вона”!

8. Схожі сайти

Ця фішка Google допоможе обзавестися новими корисними вебсайтами. Таким чином, ви побачите список веб-сайтів, схожих на той, що ви шукаєте. Просто введіть “related”, що англійською означає “схожий”, і вуаля – список перед вами, тепер вибирайте краще. Наприклад, якщо я хочу знайти сайти з тим же призначенням, що і ebay, я просто введу realted:ebay.com і список переді мною.

9. Геть непотрібне (-)

Знак «мінус» перед словом чи оператором каже Google пропускати відповідні сторінки.

Задача. Треба дізнатися про музичне минуле вбитого на Донбасі українського оперного співака Василя Сліпака. Якщо ввести просто його ім’я та прізвище, то більшість новин будуть пов’язаними з бойовими діями на сході України та його смертю, бо саме тоді про нього масово заговорили видання. Звісно, можна обмежити пошук часовими рамками (до 2014 року). Однак Google інколи підхоплює під час індексування сторінок стрічки новин та коментарі, створені в інший час. А це забруднює результати пошуку. Наприклад, за запитом василь сліпак (з обмеженням часу до 2014 року) підтягнулася новина про Василя Вірастюка 2008 року.

Чому так сталося? Ось новина на сайті Gazeta.ua. У нижньому лівому кутку є блок із фото з актуальними подіями, де була історія про Василя Сліпака, яка й індексувалася пошуковими роботами.

Вирішення. Можна ввести запит, на зразок цього: “василь сліпак” -загинув -воював -“правий сектор” -ато -погиб. На додачу обмежити в часі до кінця 2013 року. Хоча це не позбавить результат від матеріалів про його смерть, пошукова стрічка буде чистішою.

10. Особливості пошуку

Якщо ви хочете знайти щось конкретне на певному сайті, Google і тут буде корисний. Все, що вам потрібно зробити ввести сайт, потім тему і назву сайту. Наприклад, я хочу знайти щось на сайті http://www.tutkatamka.com.ua, я вводжу site:http://www.tutkatamka.com.ua, а потім те, що хочу знайти. Легко!

Ці відкриття обов’язково допоможуть вам вчитися і працювати більш продуктивно! Як тільки ви освоїте ці фішки, ви й не помітите, як постійно будете їх застосовувати. А у вас є чим поділитися про користування Google?

Фото заголовку

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close