12 оригінальних ідей для дачі, про які мріє будь-який садівник

Грядки в городі – це, як правило, не тільки високі врожаї, а й біль у спині, а також натерті коліна. Тільки в рідкісних випадках грядки приносять насолоду, ставши справжньою гордістю дачника.

Тутка ділиться класними ідеями, як красиво і практично оформити зелені насадження, щоб садівництво завжди було приємним.

Високі грядки

Вони прийдуть на допомогу вашим колінам і спині, а ще приємно урізноманітнять пейзаж городу. Спорудити їх самостійно неважко: складіть разом дерев’яні бруски, покладіть на дно металеву сітку і картон, щоб не пробралися шкідники, і засипте ґрунтом.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Оригінальним рішенням стануть багаторівневі грядки. Розкладіть горщики, друшляки або будь-які ящики за принципом матрьошки.

Грядки-драбинки

Знахідкою для дачника стануть грядки у вигляді сходів. Вони добре підходять для дач, розташованих в горбистій місцевості.

Підвісні грядки

Це найбільш класне рішення для тих, кому не хочеться нахилятися. Особливо зручно вирощувати на таких грядках декоративні квіти або полуницю.

Крапельне зрошення з пластикових пляшок

Візьміть пляшку ємністю 2 літри, зробіть кілька отворів (краще почати з 4-х). Закопайте підготовлену посудину на 1/2 або 2/3 в землю і залийте в неї воду, яка і буде живити рослини, просочуючись крізь отвори.

Мульчування

Мульчування – це поверхневе покриття ґрунту чорним агроволокном, яке не пропускає сонячних променів. Відтепер ви можете назавжди забути про боротьбу з бур’янами, тому що вони просто зникнуть.

Вимощена доріжка

Очистіть ділянку, де ви хочете зробити доріжку з кругляка. Змішайте цемент з водою і вилийте суміш у приготовану форму. Розгладьте поверхню і обережно зніміть форму.

Підвішуємо те, що в’ється

Це і місце класно економить, і має дуже красивий вигляд. Варіантів багато: наприклад, можна зробити арку.

Або підв’язати виноград на шпалеру.

Зробити схожу конструкцію досить просто: достатньо кількох дерев’яних перекладин і капронового шпагату.

Настінні грядки

Настінні грядки – це не тільки зручно, але й практично. Кучеряві рослини на стінах збережуть ваш будинок від сонця.

Система зрошення

Подбайте про себе, сформувавши зручну систему зрошення. Вам будуть потрібні 2 поливальних шланги, поперечна перекладина і дощовики. З’єднайте все, як на малюнку. Ваша спина точно вам подякує.

 

Квітковий декор

Посадіть квіти по периметру грядки. Такий декор не тільки красивий, але й відлякує шкідників.

Ледачі грядки

Проявіть фантазію: створюйте грядки з будь-якого підручного матеріалу: чи то з алюмінієвої тари й бочок або пластмасових ящиків.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close