14 дивних на перший погляд прикладів благоустрою, від яких місцеві жителі просто в захваті

Життя у великому місті – це вічна метушня і знервованість. Саме тому промислові дизайнери намагаються придумати в мегаполісах затишні зони відпочинку і встановити різноманітні корисні пристрої. Деякі з них більше схожі на арт-об’єкти і діють лише кілька місяців, зате інші чудово приживаються і стають невід’ємною частиною міста.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка зібрав для вас приклади найбільш корисного благоустрою – від вуличних зарядних пристроїв для смартфонів до лавок, які піднімають настрій. Закладаємось, що вам негайно захочеться, щоб такі самі речі з’явилися і у вашому місті?

14. На Манхеттені встановили гібрид таксофона і бібліотеки

Американський архітектор Джон Локк придумав спеціальні полиці, які кріпляться поруч з громадським телефоном і виконують роль книжкового фрімаркету.

13. Старі пожежні шланги перетворилися на гамаки

У Копенгагені вирішили довести, що пожежні шланги цілком можуть знайти друге життя. В результаті у жителів міста з’явилися зручні гамаки.

12. QR-код на асфальті допоміг заглянути в минуле

У Нью-Йорку можна побачити, як виглядали вулиці 70 або 80 років тому. Досить стати поруч зі стрілкою, активувати QR-код і зображення на екрані смартфона заміниться старою світлиною цього місця.

11. Міські лавки стали джерелом гарного настрою

Соціальні лавки», придумані датським дизайнером Йеппе Хейном, можна побачити в багатьох європейських містах. Ці незвичайні конструкції змушують напружувати фантазію і просто роблять людей ближчими одне до одного.

10. На дорожніх огорожах розташувалися сорочки і футболки

Голландським дизайнерам сподобалася звичка жителів містечка Бат-Ям виносити старий одяг на вулицю і вони запропонували влаштовувати пункти обміну речами на жвавих магістралях.

9. У Амстердамі придумали вуличні меблі з пластикових відходів

Голландська студія The New Raw вирішила запустити проект «Роздрукуй своє місто!» (Print Your City!), об’єднавши 3D-друк і переробку відходів. Вийшли незвичайні дизайнерські лавочки, на яких при бажанні можна погойдатися.

8. У Монреалі встановили гойдалки-оркестр

У конструкцію входить 21 сидіння і кожне з них відповідає за звучання однієї ноти. Щоб заграла злагоджена мелодія містянам, які звикли під час відпочинку лазити в телефонах, доводиться спілкуватися між собою і розгойдуватися в певному ритмі.

7. Жителям міста запропонували взяти стілець напрокат

Ще один проект, який реалізовувався на ізраїльських вулицях. Містяни опускали монету в приймач і ставали тимчасовими власниками персонального стільця, який можна було забрати в тінь або до дверей магазину, де пропонують смачну каву.

6. Жителі Брукліну придумали чат на паркані

Завдяки соціальним мережам до будівництва вдалося залучити місцевих жителів різного віку. Їм настільки це сподобалося, що новий арт-об’єкт став однією з наймодніших точок для зустрічей і спілкування: на дошці, прикріпленій до паркана, можна було залишити повідомлення другові, а по вечорах тут збиралися молодіжні тусовки.

5. Музичний стовп грає мелодію кожному, хто відмовляється від сигарети

У Лондоні з’явилися стовпчики Fumo – інтерактивні пристрої, призначені для боротьби з курінням. Кожну викинуту в нього сигарету автомат зустрічає веселою мелодією і світловим шоу: блимають всі 56 світлодіодних лампочок.

4. У Детройті вирощують моркву і капусту в самому центрі міста

Останнім часом в моду входять громадські городи, де за кожним мешканцем закріплюється своя грядка. Один з найбільших знаходиться в центрі Детройту: він забезпечує зеленню і свіжими овочами близько 2 тисяч осіб.

3. Зарядити телефон можна прямо на вулиці

Завдяки проекту Streetcharge жителі Нью-Йорка можуть не боятися, що батарея в телефоні сяде в найбільш невідповідний момент. А якщо це і станеться, до їхніх послуг спеціальні стовпчики, де можна зарядити пристрій.

2. У Копенгагені втілили в життя дитячі мрії про незвичайні ігрові майданчики

В основі кожного майданчика, який проектує компанія Monstrum, лежить певний сюжет. Малечі пропонують дослідити потерпілий в битві корабель, стати пілотом ракети або перемогти величезного восьминога.

1. Якщо ви втомилися від всього і відразу, ласкаво просимо на лаву для інтровертів

Дизайнери з Голландії придумали лавку для тих, хто хоче побути на самоті. Сидіти усередині такого кокону можна скільки завгодно: він оснащений системою вентиляції і сонячною батареєю з підстанцією для зарядки гаджетів.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close