14 хитрощів, які допоможуть знайти свої ідеальні парфуми

Підібрати аромат, який буде на всі 100% відображати характер свого володаря – справа дуже кропітка. На жаль, перш ніж знайти свій, все ж таки доведеться перепробувати десятки парфумів. Але деякі поради допоможуть скоротити пошуки до мінімуму, про них ми і поговоримо.

Тутка склав невелику інструкцію, яка допоможе зорієнтуватися в парфумерному магазині і нарешті знайти те, що ви так давно шукали. Плюс бонус: кілька секретів стійкості і правильного нанесення, щоб улюблена композиція залишалася з вами якомога довше.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Як підготуватися перед вибором аромату

Можливо, це видасться дивним, але перш ніж піти в магазин за парфумами своєї мрії, варто підготуватися вдома. Напевно ви вже знаєте, яким ароматам надаєте перевагу: цитрусовим чи фруктовим, мускусним чи пудровим і т. д.

 • Відкиньте всі упередження і викиньте з голови образи, навіяні рекламою. Ви вибираєте насамперед аромат, а не красивий флакон або упаковку. «Той самий» запах може сховатися в абсолютно банальному і нудному флаконі.
 • Приходьте в магазин на самоті: так ви не будете нікуди поспішати і зможете вибрати парфум, який близький саме вам, а не комусь ще.
 • Не варто вибирати парфуми похапцем або після важкого дня, вирушайте на пошуки з хорошим настроєм і легкою головою.
 • Якщо ви спробували 3-4 аромати, але жоден вам так і не сподобався, пошуки краще перенести на інший день, оскільки ваш ніс вже втомився і не вийде як треба оцінити кожну наступну композицію.

Як правильно пробувати аромати в магазині

 • Хочете спробувати незнайомий аромат – насамперед нанесіть його на паперовий тестер. Вдихати парфуми з кришечки або розбризкувати в повітрі і занурюватися в ароматну хмару безглуздо.
 • Парфуми припали до смаку? Дуже добре, тепер нанесіть його на зап’ястя і трохи почекайте. Композиція розкриється поступово, на «холодній» шкірі це відбувається повільніше, ніж на «гарячій».

Чому зап’ястя? Там б’ється пульс, отже аромат краще розкриється, до того ж досить далеко від носу, ви не встигнете адаптуватися до композиції і зможете її краще «рознюхати».

 • До речі, кавові зерна, які раз у раз можна зустріти в парфумерних магазинах, ніяк не допоможуть перемогти нюхову втому. Набагато ефективніше випити холодної води або подихати свіжим повітрям.
 • Після того, як ви погуляли деякий час з ароматом, можна нарешті визначитися з вибором. Підходить той, що не викликає неприємних відчуттів, запаморочення і найголовніше подобається вам.

Від чого залежить стійкість парфумів

Не в останню чергу на стійкість парфумерної композиції впливає концентрація ароматичних сполук. Чим вона вища, тим більш насиченими є парфуми і тим довше вони будуть відчуватися на шкірі.

 • Eau fraîche: концентрація – 1-3%, стійкість – менше 2 годин;
 • Eau de Cologne: концентрація – 2-4%, стійкість – до 2 годин;
 • Eau de Toilette: концентрація – 5-15%, стійкість – до 4 годин;
 • Eau de Parfum: концентрація – 15-20%, стійкість – до 5-6 годин;
 • Parfum: концентрація – 20-30%, стійкість – до 10 годин.

Стійкість також залежить і від нот, які містяться в композиції. Аромати зазвичай включають 3 складові.

Верхні ноти – ті, що ми чуємо в першу чергу при знайомстві з ароматом. Це цитрусові, свіжі ноти. Їх стійкість зазвичай не перевищує години.

Ноти серця – ті, як розкривають аромат. Тут можна зустріти фруктові, водні, квіткові ноти.

Базові ноти – вони визначають стійкість і шлейф аромату. Це деревні, пудрові, амброві ноти. 

Для цитрусових і свіжих ароматів вибирають легшу за звучанням базу. Тому чим свіжіший ваш аромат, тим меншою буде його стійкість і навпаки.

Як правильно наносити парфуми

 • У міру випаровування аромат піднімається від низу до верху. Найкраще його наносити на згини колін, ліктів, зап’ястя. Якщо ви звикли бризкати парфум на шию, наносіть його в область сонної артерії.
 • Щоб аромат тримався довше, шкіру перед нанесенням краще зволожити. Ідеально підійде лосьйон з тієї ж лінії, що і парфуми, але згодиться і будь-який інший зволожувальний крем без ароматизаторів.
 • Якщо ви наносите парфуми на зап’ястя, їх дійсно не варто розтирати. Насправді, не тому що «руйнується композиція», а тому, що температура шкіри збільшується і випаровуваність парфумів разом з нею.
 • І головне: обсяг використаних парфумів ніяк не впливає на стійкість, зате сильно відштовхує тих, які вас оточують.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: