Налітаємо на бруд: надчистий будинок може погано позначитися на вашій дитині

Дивно, але факт: вчені стверджують, що бруд необхідний для розвитку імунної системи дитини. Згідно висновків лікарів Джека Гілберта і Роба Найта, сучасні діти часто настільки обережні, що це може бути шкідливо для їх здоров’я.

© dailymail.co.uk

Всілякий бруд — цілющий для вашої дитини

У своїй книзі «Бруд – це добре: користь бактерій для розвитку імунітету вашої дитини» вчені Джек Гілберт і Роб Найт, а також їх співавтор Сандра Блейкслі, пропонують просту і дуже захоплюючу гіпотезу. Вони заявляють про те, що якщо з раннього дитинства піддавати дитину взаємодії з деякими бактеріями і мікроорганізмами, то таким чином його імунна система навчиться контролювати свою реакцію на такого «щоденного загарбника», як пилюка.

Доктор Гілберт, який є керівником Центру Мікробіома і професором хірургії в Університеті Чикаго, зазначив, що краще розуміння того, що причиною хвороб є мікроби, привело нас до помилкового прийняття посилених гігієнічних норм. «Ми навмисно відокремили себе від мікробів в цілях комфорту і страху захворіти», стверджує Гілберт.

Незважаючи на безліч плюсів, надмірну завзятість у досягненні чистоти це призводить до негативних наслідків для дітей. Сучасна медицина все частіше звертає увагу на зростання випадків екземи, алергії на пилок, астми і цукрового діабету у дітей, які рідко грали з тваринами або валялися в болоті у своєму юному віці.

«Ми звикли жити у більш брудному оточенні», заявила нещодавно Маршу Вилз-Короп, професор екологічної медицини та проектування Блумбергскої школи народного охорони здоров’я в університеті Джона Хопкінса. Якщо, ви не хочете виходити з дому, щоб не піддавати свою дитину впливу агресивних інфекцій, ви також не бажаєте і в принципі не можете створити таке стерильне середовище, в якому імунна система дитини нормально б розвивалася; це загрожує розвитком імунних захворювань».

Гілберт є одним з авторів дослідження 2016 року, в якому вчені порівняли імунні системи дітей амішів, що ростуть на маленьких односімейних фермах, і дітей хуттерітів, генетично схожих з амішами, але проживаючих на великих індустріалізованих фермах. У амішских дітей, які жили в середовищі, «багатим на мікроби», були виявлені «надзвичайно низькі показники астми і певна стійкість до захворювань, що викликаються слабким вродженим імунітетом».

Справді, є безліч безпечних методів познайомити дитину з брудом. Суть більшості цих методів полягає в дозволі дитині робити те, що вона уміє робити найкраще – бути дитиною.

Як найкраще «познайомити дитину з брудом

  • Заохочуйте ігри у дворі: це, мабуть, один з кращих способів познайомити дитину з брудом. Зовнішній світ є осередком пилу, бруду і різних трав – все це може істотно поліпшити імунну систему. Ще краще, коли поруч з вашою дитиною знаходяться інші діти, оскільки з’являється можливість контакту з їх шкірою і потом.
  • Контактуйте з тваринами: поїздка на місцеву ферму або в село до бабусі доставить дитині особливе задоволення, і при цьому вона зможе контактувати з корисними мікробами і бактеріями. Крім цього, таке проведення часу зблизить членів сім’ї.
  • Утримання домашніх улюбленців теж може добре позначитися на здоров’ї дитини. Собаки, коти і навіть рибки можуть привнести в домашнє середовище корисні живі організми.
  • Годуйте дітей усіма видами ферментованих харчових продуктів: використання бактеріальних культур в приготуванні їжі теж може сприяти зміцненню імунної системи дитини. Йогурти, мариновані огірки і кефір — це лише деякі з безлічі продуктів, які багаті на корисні мікроби.
  • Не приймайте ванну або душ кожен день: добре митися щодня, але не станеться нічого страшного, якщо ви пропустите один банний день. Неприємний запах і плями бруду достатньо буде лише злегка змити, таким чином залишивши позитивний вплив бруду на імунну систему.

Ви зробите велику послугу вашим дітям, якщо дасте їм можливість контактувати з брудом. Тому не втрачайте таку прекрасну, хоч і «брудну» можливість принести користь для здоров’я дитини.

Фото заголовку dailymail.co.uk
За матеріалами naturalnews.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close