Один прийом, щоб запам’ятати будь-яку інформацію раз і назавжди

Як Шерлок в однойменному серіалі запам’ятовував величезну кількість інформації? Він користувався технікою запам’ятовування під назвою «Палати розуму». І багато хто напевно мріяли про ідеальну пам’ять, щоб жодна деталь з часом не «губилася». Виявляється, навчитися цьому зовсім не складно і  можна досягти вражаючих результатів може кожен.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Як побудувати «Палати розуму»

Вони ж «Палац пам’яті» або «Метод Локі» — прийом запам’ятовування, який заснований на поданні спогадів у вигляді предметів.

  • Закрийте очі і уявіть собі приміщення. Найкраще підійде реальна кімната, яку ви добре знаєте, але можна використовувати і уявне місце. У ньому ми будемо зберігати інформацію.
  • «Палати» можуть займати як одну кімнату, так і цілий палац — як у Шерлока. Це може бути навіть вулиця. Щоб добре орієнтуватися, створіть маршрут і «прогуляйтеся» по ньому кілька разів.
  • Найголовніше — заповнення «палатів». Спогади будуть зберігатися у вигляді предметів. Наприклад, щоб запам’ятати зустріч з людиною, «вішаємо на стіну її портрет. Важливо зафіксувати місце розташування предметів, тоді буде легше знаходити їх у пам’яті.
© pixabay.com

Чим яскравіший образ, тим легше його запам’ятати

Наприклад, нам потрібно вивчити список покупок:

Ось перед нами сидить за столом кращий друг і п’є чай з чашки. На ньому фрак і білі рукавички. На столі — статуетка у вигляді кішки, пофарбована в блакитний колір. Ми підходимо ближче і бачимо, що наш друг сидить без черевиків, в смугастих шкарпетках…

Нехай речі будуть кидатися в очі формою, розміром, кольором. Можна додати звуки, запахи, світлові ефекти. Непогано працюють асоціативні ланцюжки, коли до одного предмету прив’язана ціла група.

Звичайно, це не єдиний варіант інтерпретації.

У Шерлока цей навик розвинений на найвищому рівні, для нього «палац пам’яті» звичний з дитинства. Найголовніше — регулярність: відвідуйте свої «палати» якомога частіше. Переглядайте свою колекцію спогадів і додавати нові.

Експериментуйте, і у вас все вийде!

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close