Позбуваємося мотлоху: 9 речей, яких не повинно бути на вашій кухні

Ці дев'ять непотрібних речей є майже на кожній кухні: вони займають простір і псують естетику приміщення. Озброюємося сміттєвим пакетом і починаємо...

Герой книги “Бійцівський клуб” і однойменного фільму сказав: “Речі, якими ти володієш, одного разу починають володіти тобою”. І мав рацію. Непомітно, якимось містичним чином, речі захоплюють простір в наших квартирах, перетворюючи затишне гніздечко в дратівливий хаос. Особливо часто вони “атакують” кухню. Якщо ви придивитеся, то, напевно, побачите купу мотлоху, який вміло маскується під щось “корисне”. А якщо не побачите – ми вам підкажемо. Отже, починаємо позбуватися непотрібних речей!

Кулінарні книги та журнали

Всі рецепти сьогодні можна знайти в Інтернеті, причому в найрізноманітніших варіаціях. Звичайно, ми не закликаємо відмовлятися від кулінарних книг взагалі. Якщо ви регулярно користуєтеся улюбленим друкованим виданням, нехай воно займе гідне місце на вашій кухні. Але якщо ви за півроку жодного разу не відкрили кулінарну книгу або журнал, можете без жалю продати їх, віддати або обміняти на щось дійсно корисне: добре, що зараз існують різні сайти, де можна швидко позбутися від непотрібних предметів, наприклад, “Віддам безкоштовно”. І добру справу зробите, і робочий простір на кухні звільните.

Пакети

Справжнє нещастя роду людського. Найбезтурботніші просто викидають використані пакети на звалище, а ощадливі та практичні акуратно складають їх в спеціальний пакет для пакетів, який поступово зростає і займає все більше корисного простору на кухні.

Напевно, сьогодні тільки ледачий не знає про сумну екологічну ситуацію на нашій планеті, причиною якої стали, зокрема, одноразові пакети. Замість того щоб кожен раз купувати їх на касі, придбайте або зшийте самі багаторазову екоторбу для продуктів. А пакети здайте на перероблення в спеціальний пункт.

Стікери з нагадуваннями

Всілякі записки самому собі про те, що треба купити яйця або не забути про запис в перукарню, аж ніяк не прикрашають вашу кухню, а навпаки, надають їй неохайний вигляд. Подумайте, в яку шафку ви заглядаєте кожен день, – туди і помістіть цих дрібних “ворогів порядку”, щоб відразу побачити їх, відкривши дверцята. А краще користуйтеся органайзером у вашому смартфоні: це набагато практичніше і зручніше. І ніякого сміття.

Контейнери та пляшки

Є категорія людей, які не викидають на смітник контейнери від йогуртів, сиру, скляні та пластикові пляшки, щоб використовувати їх повторно: для заморозки, консервації та зберігання продуктів, весняної розсади і втілення творчих ідей. Хтось робить це, шкодуючи природу, хтось із практичних міркувань. І те, і інше викликає захоплення, але все добре в міру. Якщо колекція цих місткостей вже значно перевищує ваші потреби і починає “окупувати” простір на кухні і заподіювати незручності – саме час зібрати зайві коробочки і баночки в мішок і віддати на перероблення.

Гори консервації

В глибині душі кожного нашої людини сидить ідея про те, що викидати їжу – це блюзнірство. Тому банки з усілякою консервацією, до якої ніхто і не думає торкатися, можуть роками зберігатися в холодильнику і на кухонних полицях, покриваючись іржею.

Якщо ви впевнені, що термін придатності продукту не закінчився, можливо, це чудовий привід приготувати з консервованим лечо, огірочками або квасолею щось нове і цікаве. Або віддайте їх комусь, якщо не хочете їсти самі. Якщо ж свіжість консервів викликає явні сумніви, то зберіть волю в кулак і викиньте їх на смітник або пустіть на компост.

Горнятка з написами і логотипами

Нічний кошмар будь-якої людини з тонким естетичним смаком – горнятка з іменами, жартівливими написами і промо-логотипами. Якщо раніше це було кумедно і оригінально, то сьогодні такий посуд тільки псує і “здешевлює” вигляд вашої кухні.

Зрозуміло, якщо горнятко улюблене і дороге вам як пам’ять, не відривайте його від серця, а просто заховайте в шафку з непрозорими дверцятами. Якщо ж ви користуєтеся ним  дуже рідко, то можете сміливо з ним розлучитися. Викидати горнятко необов’язково: його можна відвезти на дачу або красиво задекорувати, наприклад, в техніці декупажу, перетворивши в стильний предмет інтер’єру. Ну або віддати тому, хто ще не читав цю статтю.

Універсальний рушник

Засмальцьований рушник невизначеного кольору, яким витирають і посуд, і руки, і навіть іноді розлитий суп, здатний зіпсувати вигляд навіть найстильнішої і чистої кухні. І навіть більше – це справжній розсадник бактерій і джерело неприємного запаху, а відіпрати його практично нереально.

Але ж це точно не про вашу кухню, правда? Ми точно знаємо, що у вас акуратно висять кілька красивих свіжих рушників, кожне з яких виконує свою певну функцію і часто переться.

Магніти на холодильнику

Зізнайтеся собі: ви купили цей магніт в Туреччині не тому, що жити без нього не могли, а просто тому, що так роблять всі. І ось цей, з Таїланду, теж. У в результаті ваш холодильник рясніє всіма кольорами веселки і впадає в очі кожному, хто заходить на кухню (але не в хорошому сенсі).

На багато більше вражень про ваші мандри збережуть фотографії, які ви робите на відпочинку. До того ж з поїздок можна привозити більш корисні та практичні сувеніри, наприклад, гарний одяг, посуд, прикраси. А магніти можете сміливо викинути або віддати знайомій дитині.

Посуд з тріщинами

Є тільки одна поважна причина зберігати надщерблені тарілки і чашки: ви творча особистість і колись – в  майбутньому – зробите з них красиве мозаїчне панно в неаполітанському стилі. У будь-якому іншому випадку вони даремно займають місце на вашій кухні, та й філософія феншуй забороняє їсти з такого “ущербного” посуду.

Так що саме час піти в магазин і купити гарний сервіз, а побиті чашки віднести в пункт утилізації. До речі, те ж саме стосується сковорідок з пошкодженим антипригарним покриттям: вони взагалі небезпечні для здоров’я (і не тільки по феншуй).

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker