Що робити, якщо на вас напав собака

Кожного дня ми ризикуємо зустріти бездомного пса. Поведінка багатьох з них часто буває недружньою і тоді виникає небезпека для життя людини.

Тутка зібрав рекомендації експертів і кінологів, як попередити та уберегтися від укусів тварини.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Собаки, як і деякі інші тварини, дійсно відчувають людський страх. Звісно, коли поряд гавкає агресивний пес, заспокоїтися дуже важко. Спочатку необхідно припинити кричати, розмахувати руками та намагатись втекти. Ці дії викажуть вашу тривогу і дадуть собаці прямий сигнал для нападу.

Без зволікань зменшуйте швидкість руху, якщо собака зустрінеться на вашому шляху. Повільно поверніть в іншу сторону та продовжуйте без поспіху йти далі, дивлячись за ним боковим зором.

Потрібно повільно зупинитись та витягнути додолу руки. Так ви не будете здаватися здобиччю для тварини.

Прямий візуальний контакт з собакою може посилити агресію. Такий погляд собака може сприйняти як небезпеку і тому атакуватиме першим. Собаку необхідно тримати в полі зору, спостерігати за ним збоку. Тоді він зрозуміє, що ви безпечні і пройде повз вас.

В такій ситуації вам допоможе будь-яка річ, яка знаходиться під рукою. Віддайте собаці свій черевик, пляшку чи рюкзак – все, що він зможе вкусити. Поки тварина буде зайнята, ви зможете відійти, безслідно уникнувши небезпеки.

Якщо собака продовжує проявляти агресію, поверніться до нього, при цьому продовжуйте дивитись трохи вбік і накажіть йому піти геть.

Важливо, щоб в цей момент ваш голос був впевненим і владним, але ні в якому разі не переходив на крик. Дієвими є команди «Ні!» та «Назад!» сказані переконливо. Почувши їх, собака відчує силу, може злякатися і відійти вбік.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close