Як прасувати складні речі без мук?

Як підготувати місце для прасування

Віртуози можуть отримувати ідеальний результат і на столі, накритому ковдрою, але краще мати прасувальну дошку. Правшам її потрібно встановлювати заокругленим кінцем наліво, лівшам, відповідно, направо. Світло повинне падати на робоче місце з боку менш активної руки, шнур — вільно рухатися за праскою і не заважати тому, хто прасує.

Під рукою добре мати марлю або спеціальну ганчірочку для прасування, ємність з водою. Як правило, сучасні праски оснащені розбризкувачами, але пульверизатор допоможе зволожити річ набагато швидше.

Як прасувати одяг

Сорочки

Для хорошого результату сорочка не повинна бути сухою. Перед прасуванням збризніть її водою з пульверизатора.

Сорочку починають прасувати з коміра. Пропрасуйте її з внутрішнього, а потім із зовнішнього боку. Наступний етап — манжети. Їх слід розстібнути і розправити на прасувальній дошці, потім ретельно випрасувати. Потім переходьте до рукавів. На них не повинно бути стрілок. Щоб випадково не загладити їх, проходьте праскою тільки по середині рукава, уникаючи місць згину тканини.

В останню чергу гладять поли і спинку сорочки. Особливу увагу приділіть ділянці, на якій вибито петлі — після застібання гудзиків вона виявиться зверху.

Штани

Виверніть штани навиворіт, розгладьте шви і кишені. Подальші маніпуляції проводяться з лицьового боку. Щоб на штанинах не з’явилося  ділянок, що лисніють, скористайтесь вологою марлею. Вона буде швидко сохнути від тепла праски, тому тримайте під рукою ємність з водою.

Покладіть одну штанину на дошку, накрийте марлею і попрасуйте у напрямку знизу вгору.

Стежте, щоб не утворювалися в процесі заломи, позбутися від них буде непросто.

Потім займіться верхом штанів, для зручності їх можна натягнути на округлий край дошки. Особливу увагу приділіть складкам біля пояса, якщо вони є.

Останній етап — загладжування стрілок. Поєднайте бічні шви штанин і акуратно, через марлю, пропрасуйте згини тканини. Це заняття вимагає зосередженості, так ,як неакуратна стрілка виглядає більш неохайно, ніж її відсутність.

Піджаки

З-за безлічі швів і деталей піджак або жакет також краще прасувати через марлю, щоб тканина не залоснилась. Спочатку відпрасуйте рукави, потім займіться плечима. Полегшити завдання можна за допомогою валика з туго згорнутого рушника. Покладіть його в рукав, щоб розгладити стрілку, і під плече, щоб випрасувати шви.

Спинка і поличка також гладяться з лицьової сторони через марлю. З піджаком проблем виникнути не повинно, а жакет потребує особливої уваги з-за виточок на грудях. Слідкуйте, щоб на поличках не утворювалися складки, якщо їх не передбачив модельєр. «На закуску» залишаються комір і вилоги. Щоб прасувати їх було простіше, в процесі трохи натягніть тканину руками.

Трикотажні вироби

До трикотажки слід поставитися з увагою ще в процесі сушіння. Речі з цього матеріалу краще сушити розправленими на горизонтальній поверхні: тоді, можливо, гладити їх не доведеться. Якщо трикотаж все ж потребує прасування, змочіть річ водою і акуратно відпарьте. Активно водити праскою не потрібно, просто приставляйте гарячу підошву приладу до кожної ділянки речі і затримуйтеся в цьому положенні на декілька секунд. Так ви не деформуєте трикотажний виріб.

Делікатні речі

Вироби з тонкої тканини краще прасувати з вивороту при найнижчому температурному режимі. Спочатку спробуйте відпрасувати ділянку речі, що знаходиться не на виду: так ви зрозумієте, як тканина зміниться себе після контакту з гарячою поверхнею. Можна також зберегти клаптик тканини, який часто пришивають до виробу, і тренуватися прасувати делікатну тканину на ньому.

Як гладити домашній текстиль

Простирадла на гумці

Прасування простирадла з гумкою по периметру — випробування не для слабкодухих. Незрозуміло, як його скласти і розмістити на прасувальній дошці.

Відпрасувати простирадло можна безпосередньо перед використанням. Натягніть його на матрац і пройдіться по ньому праскою. Якщо питання зберігання випрасуваної постільної білизни принципове, можна пропрасувати простирадло на матраці, потім акуратно згорнути. Складіть його навпіл і заправте один кут в інший з кожного боку, потім ще раз навпіл, щоб всі кути були суміщені. Розправте отриманий прямокутник на столі і складіть, як традиційне простирадло.

Підодіяльники

Згорніть підодіяльник вчетверо. Прогладьте з одного боку, переверніть і повторіть процедуру. Розгорніть підодіяльник і знову складіть так, щоб невідпрасовані сторони виявилися зовні. Знову пропрасуйте з обох сторін. Повторюйте, поки вся тканина не розправиться.

Шовкова постільна білизна

Шовк краще прасувати з вивороту, щоб не пошкодити ніжну тканину. Обов’язково зберігайте ярлики, на яких написано, який температурний режим при прасуванні виробник рекомендує використовувати для виробу, і чітко дотримуйтесь цих порад.

Шовкову білизну не рекомендується збризкувати водою під час прасування: можуть залишитися розводи.

Якщо є необхідність зволожити річ, краще збризнути її з пульверизатора і покласти на годину в поліетиленовий пакет. Так виріб рівномірно просочиться вологою.

Скатертини

Спочатку відпрасуйте кромку, лише потім переходьте до центральної частини. Якщо виріб сильно пересушений, збризніть його з пульверизатора і скрутіть в рулон, щоб він зволожився рівномірно. Для бавовняних і лляних скатертин використовуйте гарячу воду, її тканина вбирає краще.

Штори

Штори потрібно прасувати, коли вони ще вологі. Починайте прасувати штори у напрямку зверху вниз. Коли верхня кромка опуститься з прасувальної дошки майже до підлоги, повісьте штори на карниз. Продовжуйте прасувати нижню частину, розправляючи її на дошці. Так ви уникнете заломів і забруднення тканини. Ламбрекени також прасують вологими.

Для синтетичних тканин є лайфхак, який дозволить обійтися без праски. Вологі штори повісьте на карниз — вони розгладяться під власною вагою.

Як прасувати речі, які не можна прасувати

Якщо ярлик на речі однозначно забороняє контакт тканини з праскою, але складки і заломи якось потрібно розгладити, існує два способи вирішення проблеми.

1. Прасування «з перешкодами»

Знадобляться чотири щільні серветки. Зволожте дві з них. Складіть «бутерброд»: волога серветка, суха, потім пом’ята річ, потім знову суха і волога серветка. Слабо нагрітою праскою пропрасуйте конструкцію.

2. Відпарювання

Повісьте виріб на плечики або розкладіть на дошці. Піднесіть праску до тканини, але не торкайтеся до неї розжареною поверхнею. Перевірте прилад заздалегідь: разом з парою він може почати викидати шматки іржі. Натискайте на кнопку відпарення до тих пір, поки річ не стане злегка вологою. Потім дайте їй охолонути і висохнути.

За матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker