in ,

Як простіше запам’ятовувати інформацію: спосіб, перевірений вченими

Канадські дослідники підтвердили: найкращий спосіб щось запам’ятати — прочитати вголос.

За словами Коліна Маклауда (Colin MacLeod), професора психології в Університеті Ватерлоо в Канаді, коли ви вимовляєте інформацію вголос, то вона краще кодується у вашій пам’яті.

Разом зі своєю командою він провів дослідження в рамках якого учасники повинні були запам’ятовувати інформацію чотирма різними способами. Учасники читали безліч випадкових слів про себе і вголос, слухали записи власних голосів, а також те, як слова читає хтось інший.

Ті, хто голосно читав вголос, запам’ятали найбільше слів. На другому місці опинилися люди, які слухали записи. За ними пішли випробовувані, які слухали когось іншого. Найменше слів збереглося в пам’яті в тих, хто читав про себе.

У мовчунів справи йшли найгірше. Трохи краще, коли ви чуєте чийсь голос. Набагато краще, якщо ви чуєте власний голос, але найкраще вимовляти слова самостійно, а також одночасно чути власний голос і рухати власним язиком.

Колін Маклауд (Colin MacLeod), професор психології

В останньому своєму дослідженні Маклауд розглянув збереження інформації в довгостроковій пам’яті. Проте раннє його дослідження показало, що, вимовляючи слова вголос, можна домогтися поліпшення і короткочасної пам’яті. Наприклад, якщо ви боїтеся, що забудете закрити двері в будинок або вимкнути духовку, чітко скажіть: «Я закрив двері» або «Я вимкнув плиту».

Поки дослідники не знають, чому застосування голосу сприяє запам’ятовуванню інформації. Тепер вони збираються вивчати фізіологічні особливості цього явища.

За матеріалами

Сподобалось?

Ось 5 порад, як правильно зійтися зі своїм колишнім. Це пробують 50% пар, але не знають як!

Святі у вишиванках та сотники УПА на стелі: унікальна церква не перестає дивувати туристів