Як розібратися в гардеробі раз і назавжди

Як зробити свій гардероб більш функціональним? Правильно: викинути непотріб і правильно скласти решту речей. Як організувати це правильно – читайте у матеріалі.

Перш ніж спустошити шафу і приступити безпосередньо до розбору речей, потрібно приготувати сміттєві пакети (для речей, які ви викинете у смітник) і коробки (для речей, які можна віддати або продати), а також мати на прибирання пару зайвих годин.

© gifsoup.com

Сортування

Крок перший – витягнути з гардеробу абсолютно всі речі. Так буде простіше за все визначитися, які з них потрібні, а які – ні. Перебирайте предмети одягу по одному, відкладаючи їх у різні боки в залежності від свого рішення: залишити, віддати або продати, викинути.

Коли чергова сукня або футболка викликає сумнів, задавайте собі допоміжні запитання.

  • Чи носив я це останній рік?” Якщо річ лежала в шафі, то, швидше за все, вона і далі може пролежати там без діла не один місяць або навіть рік. Краще звільнити місце, а не складати в гардеробі речі, які не потрібні.
  • Чи купив би я цю річ зараз?” Уявіть, що в останню подорож ваш багаж з доброю половиною гардеробу загубили і тепер потрібно складати його заново. Купили б ви те, що тримаєте в руках, на заміну втраченого? Якщо відповідь – однозначне “так”, значить, річ слід залишити.
  • “Чи потрібна їй заміна?” Оцініть, в якому стані взята вами річ. Якщо на ній плями, зачіпки та інші ознаки поношенності, то краще замінити її на нову і свіжу.

Коли з сортуванням буде покінчено, займіться спершу тими речами, які було вирішено не залишати. Відправляйте в смітник речі, яукі непридатні навіть для ганічірки.Ті ж, які ще можна носити, проте, вони втратили вашу симпатію, можна віддати, або продати.

А те, що має відправитися назад в гардероб, розкладіть по стопках: верх, брюки, спідниці, нижня білизна, шкарпетки. Це допоможе співставити обсяг наявного одягу з місткістю шафи.

Сезонна міграція

Незважаючи на ретельний відбір і сортування, речей може залишитися непристойно багато. Шафа буде забитою повністю, коли вони повернуться на полиці. Вихід із ситуації є. Приберіть з гардеробу одяг, який не відповідає сезону. Гумові чоботи – в шафу для верхнього одягу. Пуховики та теплі светри упакуйте в вакуумні пакети (щоб не займали багато місця) і заховайте в ящик під ліжком.

Організація простору

Навіть найскромніший за розмірами гардероб при бажанні можна розширити.

Задіюйте дверцята і стінки. Підвісні органайзери з секціями та кишенями можна закріпити на дверцятах шафи зсередини. Ще варіант – додати кілька гачків, щоб залишати на них речі, які повинні бути під рукою. На них же, щоб не загубилися, можна вішати шарфи, хустки, ремені та інші дрібниці.

Використовуйте “принцип матрьошки”. Валізи і сумки, що зберігаються в гардеробі, допоможуть заощадити місце: в середину можна класти частину речей (наприклад, той ж сезонний одяг) з полиць.

Додайте другу штангу. У високих шафах нерідко залишається багато вільного простору над або під штангою для вішалок. Використовуйте його: друга балка дозволить розвісити ще більше речей. Місце на полицях звільниться.

Купуйте спеціальні вішалки. Можна і на одну звичайну вішати по дві або три сорочки відразу. А можна знайти ультратонкі вішалки, які легко вмістяться на штанзі будь-якої довжини. Інший варіант – багатоярусні вішалки з чохлами, які готові взяти на свої плечі відразу по кілька костюмів.

Критерії відбору

Порядок в шафі потрібний для того, щоб в ньому завжди було легко знайти потрібну річ. Не слід влаштовувати звалище, як попало закидаючи одяг всередину. Нехай гардероб буде функціональним. Тому, перш ніж повертати туди речі, яким не судилося бути викинутими або відданими, визначитеся, за яким принципом вони будуть розкладені.

© gifsoup.com

За стилем. Нехай в різних стопках лежить одяг для роботи, речі для прогулянок по вихідним, для вечірок, для літнього відпочинку, для зимових холодів.

За видом. Розсортувати речі можна інакше: всі футболки – разом, так само з джинсами, спідницями, сукнями, блузками, светрами і іншими предметами одягу.

За кольором. Колірне сортування теж має свої переваги. Коли є стопки з зеленими, синіми, білими, червоними речами, їх стає легше комбінувати між собою.

Є ще одна порада – розділити простір в своєму гардеробі на кілька зон. Перша повинна бути найбільш доступною, в межах простягнутої вперед руки. Туди покладіть найбільш ходові речі, які носите найчастіше. У другу зону нехай відправляються менш потрібні в повсякденному житті предмети гардеробу: наприклад, нарядні сукні та блузи. Третя зона – з одягом для ділових зустрічей: строгі сорочки, штани, піджаки. Ну а четверту зону – найдальшу – можна заповнити речима, потреба в яких з’являється зовсім рідко.

Як зберегти порядок?

Одна справа – наводити порядок, зовсім інша – його підтримувати. Це може виявитися навіть складніше. Якщо слідувати парі корисних порад, наступне прибирання не знадобиться ще довго.

Тримайте в гардеробі порожній мішок, щоб складати в нього одяг, який перестає подобатися або, наприклад, стає застарілим.

Вішалки не повинні “переплітатися”. У такій ситуації частину розвішаних речей просто не буде видно. Відокремте вішалки одну від одної відступом в один сантиметр. Нехай в шафі їх залишається завжди в однаковій кількості. Додавати нові не можна: тоді ви будете знати, що куплену випадково і часто не дуже потрібну вам річ ​​просто нікуди повісити.

Цією універсальною інструкцією можна скористатися ще раз, коли гардероб потребуватиме нового генерального прибирання. Але краще намагатися зберігати в ньому порядок після першого такого розбору – для своєї ж зручності.

За матеріалами lifehacker.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close