Нассім Талеб: Прочитані книги куди менш важливі, ніж непрочитані.

© slate.com

Нассім Талеб — американський есеїст, математик, трейдер ліванського походження, не втомлюється нагадувати нам словами Луї Пастера: «Удача прихильна до підготовлених голів». Він радить «кожен четвертий рік цілком присвячувати ліквідації прогалин у своїй науковій і філософській освіті» та «уникати компаній «успішних людей», які не читають книжок».

25 цитат економіста Нассіма Талеба, які вас здивують

1. Якщо у вас є можливість, реінкарнуйтеся у тарганів. Вони набагато кращі, ніж динозаври. Вони нас переживуть. Великі тварини вимирають. Розмір — важливий аспект: чим більше, тим більше ви тендітні.

2. Ненависть підробити куди важче, ніж любов. Ви напевно чули про фальшиву любов, а ось про фальшиву ненависть — навряд чи.

3. Біда в тому, що наші ідеї прилипливі як реп’ях: одного разу, створивши теорію, ми вже не відмовимося від неї. Тому у виграші завжди той, хто не поспішає з теоріями.

Коли людина робить висновки на основі хитких доказів, їй важко потім перетравлювати будь-які дані, які цим висновкам суперечать, навіть, якщо вони ,очевидно, найдостовірніші. Це обумовлено … завзятістю в переконаннях, тобто, небажанням відмовлятися від власної думки.

Не забувайте, що ідеї ми сприймаємо як власність, а з власністю завжди важко розлучатися.

4. Успішність людських починань, як правило, обернено пропорційна передбачуваності їх результату.

5. Читати паперову книгу — справжнє задоволення. Я не п’ю шампанське з пластикового стаканчика. Так само, як я не буду читати Достоєвського на Kindle.

Можливо, на Kindle я ще прочитаю якусь не найкращу літературу або The New York Times. Я просто не отримаю користі від читання Достоєвського.

6. Прочитані книги куди менш важливі, ніж непрочитані.

7. Насправді, чим ширший ваш світогляд, тим більше у вас з’являється полиць з непрочитаними книжками.

8. Важливо відчувати книгу. У мене велика бібліотека і вона певним чином організована. Коли мені необхідно знайти потрібну цитату, я не звертаюся до Google, а шукаю книгу з передбачуваною цитатою вручну: і як тільки я беру книгу в руки, то потрібна цитата сама приходить мені в голову.

9. Скажу більше: вченість без ерудиції веде до катастроф. Тому я залишився (і донині залишаюся) квант-інженером і трейдером, однак влаштував своє життя так: працював по мінімуму, але інтенсивно (із захопленням), зосереджувався лише на високотехнічних аспектах, ніколи не відвідував ділових зустрічей, уникав компанії «успішних людей», які не читають книжок, і приблизно кожен четвертий рік цілком присвячував ліквідації прогалин у своїй науковій і філософській освіті.

10. Я дуже сподіваюся, що колись вчені і політики заново відкриють те, що завжди було відомо нашим предкам: найцінніше в людській культурі — це повага.

11. Джордж Сорос перш, ніж зробити ставку, збирає дані, які могли б спростувати його первісну теорію.

12. Не давайте наркоману наркотики, якщо у нього почалася ломка. Влізання в борги для вирішення боргових проблем — це не гомеопатія, а самогубство. Кредитна криза — не тимчасова проблема, а структурна. Нам необхідно пройти повний курс лікування та реабілітації.

13. Щоб жити сьогодні на нашій планеті,  то потрібно куди більше уяви, ніж нам відпущено природою. Ми страждаємо від браку уяви і пригнічуємо її в інших.

14. Згасання починається із заміни мрій спогадами і закінчується, коли одні спогади витісняються іншими.

15. Якщо вранці ви хоч з якоюсь ступінню точності знаєте, як складеться ваш день, то ви трохи мертві і чим точніше ваше знання, тим ви мертвіші.

16. Ти маєш набагато більше влади над життям, якщо сам вибираєш критерії.

17. Люди повірять будь-яким вашим словам, якщо не виявляти перед ними слабкості; вони, як звірі, чують дрібні тріщинки в броні впевненості ще до того, як ті стануть явними. А найкраща оправа впевненості — максимальна ввічливість та доброзичливість, які дозволяють маніпулювати людьми, не ображаючи їх.

18. Просто зберігай спокій, посміхайся, оцінюй того, хто говорить, а не його промови і переможеш в суперечці.

19. Три небезпечні залежності: героїн, вуглеводи, щомісячна зарплата.

20. Скромністю, зазвичай, називають вдало замасковану зарозумілість.

21. Найнебезпечніше для вашої репутації — ті слова, які ви говорите в її захист.

22. Насправді для щастя важливіше те, як часто ми відчуваємо приємне почуття або, як кажуть психологи, «позитивний афект», а не те, наскільки сильне це почуття.

Іншими словами, хороша новина — це насамперед добра новина; наскільки вона хороша, вже не так важливо.

Отже, щоб жити щасливо, потрібно отримувати свої маленькі «позитивні афекти», якомога  регулярніше. Безліч просто хороших новин краще, ніж одна чудова новина.

23. Можливо, це і є справжня впевненість в собі, здатність дивитися на світ, не чекаючи від нього схвальних оцінок.

24. Живі істоти повинні, якщо скористатися метафорою Марка Аврелія, перетворювати перешкоди в паливо — як робить вогонь.

25. За двадцять п’ять століть не з’явилося жодної людини, яка б за блиском, глибиною, витонченістю розуму і уявою зрівнялася б з Платоном — і захистила нас від його спадщини.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close