10 помилок у поведінці, через які люди не звертають увагу на вас

Чи зауважували ви, що хороших людей часто не помічають? Ті можуть і допомогти, і стати в пригоді, і терпляче ставляться, і не тримають зла, проте залишаються ображеними та самотніми.

Психологи вважають, що причина – у неправильній поведінці. Тутка зібрав для вас ілюстрації саме цієї проблеми.

Непотрібна жертовність

Ви жертвуєте своїми потребами на користь інших. Проте інші цього не помічають. А коли вас ображають – ви вибачаєте кривдника. З таким підходом вас будуть ще не раз ображати.

  • Не бійтесь сказати світові, якщо вам незручні певні речі. Можливо, людям зовсім не важко піти вам назустріч. А вашу непотрібну жертву все одно ніхто не оцінить.

Відсутність самоповаги

Ви не відчуваєте, коли вас починають пресувати. Або закриваєте очі на ці неприємні слова. Але ж невіглас не почне вас любити та поважати за це, отже, навіщо терпіти зневагу?

  • Якщо хтось поводиться так, ніби йому плювати на вас – йому дійсно плювати на вас. Не шукайте виправдання невігласу – поважайте себе.

Залежність від думки оточуючих

Люди, котрі патологічно прагнуть оцінки та схвалення, підсвідомо відчувають та передають відчуття, що з ними щось відбувається не так. А ті люди, з котрими щось іде не так, зазвичай, нікому не подобаються.

  • Не очікуйте на похвалу. Не треба чути, що ви хороша людина, щоб дійсно нею стати. І не бійтеся критики. Люди будуть осуджувати вас, немає значення, робите ви щось чи ні. На першому місці має бути ваша думка про себе.

Шукаєте проблему тільки в собі

Ви автоматично вважаєте, що лише ви не маєте рації. За все, що відбувається довкола, ви берете відповідальність на себе. Вам за це не подякують, а от підлити масла у вогонь та додати ще більше проблем зможуть залюбки.

  • Яка це невдячна справа – шукати винних. Постійні тортури не додадуть вам ні любові, ні співчуття від ближніх людей. Краще спрямувати сили на пошук вирішення проблеми.

Самовихваляння

Найбільша проблема залежних стосунків – це перелічувати свої достоїнства та як подачку вимолювати повагу. Переконуючи інших, що ви – добра людина, ви викликаєте тільки відштовхування. Навіть, якщо ви – насправді хороша людина.

  • Існує спосіб довести, що ви чогось вартуєте – це знати собі ціну. Для цього треба самому в це вірити. Коли ви маєте тверезу самооцінку – не треба нічого і нікому доводити.

Страх відмовити

Ви жертвуєте собою, однак не хочете нікого образити. Ви вдаєте, що все гаразд, щоб інші не відчули, що вам некомфортно. А внаслідок цього вам дуже часто некомфортно.

  • Не бійтесь сказати «ні», бо навіть найдобріші люди будуть використовувати вас, якщо ви їм це дозволите. Допомагайте тільки тоді, коли ви можете і хочете допомогти.

Глухота до власних інтересів

Ви звикли підлаштовуватися під потреби інших і не можете відчути, чого самі хочете. Ви не вирішуєте за себе – ви бажання інших приймаєте за свої. Збоку це виглядає, як невміння прийняти рішення, це схоже на безпорадність, проте не на доброту.

  • Навчіться прислухатися до ваших бажань і не бійтесь образити когось. Напевно, ваші страхи – вигадані і завжди можна знайти розумний компроміс.

Відсутність дозволених меж

Ви пробачаєте, тому що вам значно легше пробачити, ніж себе захистити. Коли вас не поважають – ви подумки виправдовуєте кривдника.

  • Ви маєте встановити власні межі дозволеного. І не дозволяйте людям переходити через них. Тих людей, котрі цих меж не мають, не поважають – незалежно від їх заслуг.

Страх самотності

Ви перетворюєте стосунки на культ, приносите себе в жертву і така поведінка зручна для вас. Ви притягуєте тиранів, нарцисів та егоїстів, бо ви дозволяєте себе використовувати – так, ви відчуваєте свою потрібність.

  • Не потрібно обирати між почуттями та відчуттям власної гідності. Якщо перед вами такий вибір – справи кепські. Будьте сміливішими, не бійтеся змін. Сприймайте самотність, як свободу – і самотніми ви точно надовго не залишитесь.

Переконання, що повагу треба заслужити

Ви не можете навіть подумати, що вас поважають без причини. У рівних стосунках вам некомфортно, адже ви переконані, що повагу треба заслужити. Ви відчуваєте свою значущість лише тоді, коли щось віддаєте.

  • Не варто «купувати» любов та повагу. Навчіться просто любити та приймати любов без умов, як повітря.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close