10 помилок у поведінці, через які люди не звертають увагу на вас

Чи зауважували ви, що хороших людей часто не помічають? Ті можуть і допомогти, і стати в пригоді, і терпляче ставляться, і не тримають зла, проте залишаються ображеними та самотніми.

Психологи вважають, що причина – у неправильній поведінці. Тутка зібрав для вас ілюстрації саме цієї проблеми.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Непотрібна жертовність

Ви жертвуєте своїми потребами на користь інших. Проте інші цього не помічають. А коли вас ображають – ви вибачаєте кривдника. З таким підходом вас будуть ще не раз ображати.

  • Не бійтесь сказати світові, якщо вам незручні певні речі. Можливо, людям зовсім не важко піти вам назустріч. А вашу непотрібну жертву все одно ніхто не оцінить.

Відсутність самоповаги

Ви не відчуваєте, коли вас починають пресувати. Або закриваєте очі на ці неприємні слова. Але ж невіглас не почне вас любити та поважати за це, отже, навіщо терпіти зневагу?

  • Якщо хтось поводиться так, ніби йому плювати на вас – йому дійсно плювати на вас. Не шукайте виправдання невігласу – поважайте себе.

Залежність від думки оточуючих

Люди, котрі патологічно прагнуть оцінки та схвалення, підсвідомо відчувають та передають відчуття, що з ними щось відбувається не так. А ті люди, з котрими щось іде не так, зазвичай, нікому не подобаються.

  • Не очікуйте на похвалу. Не треба чути, що ви хороша людина, щоб дійсно нею стати. І не бійтеся критики. Люди будуть осуджувати вас, немає значення, робите ви щось чи ні. На першому місці має бути ваша думка про себе.

Шукаєте проблему тільки в собі

Ви автоматично вважаєте, що лише ви не маєте рації. За все, що відбувається довкола, ви берете відповідальність на себе. Вам за це не подякують, а от підлити масла у вогонь та додати ще більше проблем зможуть залюбки.

  • Яка це невдячна справа – шукати винних. Постійні тортури не додадуть вам ні любові, ні співчуття від ближніх людей. Краще спрямувати сили на пошук вирішення проблеми.

Самовихваляння

Найбільша проблема залежних стосунків – це перелічувати свої достоїнства та як подачку вимолювати повагу. Переконуючи інших, що ви – добра людина, ви викликаєте тільки відштовхування. Навіть, якщо ви – насправді хороша людина.

  • Існує спосіб довести, що ви чогось вартуєте – це знати собі ціну. Для цього треба самому в це вірити. Коли ви маєте тверезу самооцінку – не треба нічого і нікому доводити.

Страх відмовити

Ви жертвуєте собою, однак не хочете нікого образити. Ви вдаєте, що все гаразд, щоб інші не відчули, що вам некомфортно. А внаслідок цього вам дуже часто некомфортно.

  • Не бійтесь сказати «ні», бо навіть найдобріші люди будуть використовувати вас, якщо ви їм це дозволите. Допомагайте тільки тоді, коли ви можете і хочете допомогти.

Глухота до власних інтересів

Ви звикли підлаштовуватися під потреби інших і не можете відчути, чого самі хочете. Ви не вирішуєте за себе – ви бажання інших приймаєте за свої. Збоку це виглядає, як невміння прийняти рішення, це схоже на безпорадність, проте не на доброту.

  • Навчіться прислухатися до ваших бажань і не бійтесь образити когось. Напевно, ваші страхи – вигадані і завжди можна знайти розумний компроміс.

Відсутність дозволених меж

Ви пробачаєте, тому що вам значно легше пробачити, ніж себе захистити. Коли вас не поважають – ви подумки виправдовуєте кривдника.

  • Ви маєте встановити власні межі дозволеного. І не дозволяйте людям переходити через них. Тих людей, котрі цих меж не мають, не поважають – незалежно від їх заслуг.

Страх самотності

Ви перетворюєте стосунки на культ, приносите себе в жертву і така поведінка зручна для вас. Ви притягуєте тиранів, нарцисів та егоїстів, бо ви дозволяєте себе використовувати – так, ви відчуваєте свою потрібність.

  • Не потрібно обирати між почуттями та відчуттям власної гідності. Якщо перед вами такий вибір – справи кепські. Будьте сміливішими, не бійтеся змін. Сприймайте самотність, як свободу – і самотніми ви точно надовго не залишитесь.

Переконання, що повагу треба заслужити

Ви не можете навіть подумати, що вас поважають без причини. У рівних стосунках вам некомфортно, адже ви переконані, що повагу треба заслужити. Ви відчуваєте свою значущість лише тоді, коли щось віддаєте.

  • Не варто «купувати» любов та повагу. Навчіться просто любити та приймати любов без умов, як повітря.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: