in , , ,

10 порад про шлюб від «розлученої», які варто почути кожній дружині

За моєю версією створення щасливого союзу стоїть гіркий досвід двох розлучень. Не повторюйте моїх помилок!

Мені якось зустрілася стаття, написана розлученим чоловіком, в якій були розумні поради для тих, хто в шлюбі. Автору можна аплодувати стоячи – потрібна велика мужність, щоб говорити про свої помилки. Але в статті, про яку я веду мову, не вистачало погляду зі сторони жінки. І, прочитавши її, я вирішила записати те, що мені вдалося дізнатися за останні 10 років.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Зараз я живу в третьому шлюбі і люди зазвичай ніяковіють, дізнавшись про це і мовби чекають, що я теж буду присоромлена цим фактом.

Обидва мої розлучення були одними з найважчих періодів у житті, але в чому дійсно соромно зізнаватися, то це в тому, що за цей час я нічого не навчилася.

Для нинішнього чоловіка це теж не перший шлюб і тому ми тепер сяк-так в курсі, як поводитися зі своїм партнером і чого краще робити не варто. Зрозумійте правильно, мій шлюб не ідеальний, але саме минулі помилки допомагають сьогодні вирішити, як поводитися з чоловіком. Я багато чому навчилася і тепер дещо виходить. Пропоную вашій увазі свою версію порад для створення щасливого союзу.

Поважайте чоловіка

Зауважте, я не кажу: «Поважайте чоловіка, коли він цього заслуговує». Чоловік найбільше на світі потребує поваги, і повага дружини є для нього найбажанішою. Це пастка, в яку потрапляли ми всі: повагу потрібно заслужити. Так, ми хочемо, щоб наші дружини поводилися так, щоб схоже наше ставлення було заслуженим, але правда полягає в тому, що ваш чоловік – звичайна людина. І він буде помилятися. Але це та людина, яку ви вибрали, щоб разом йти по життю, він взявся вести за собою всю сім’ю – і вже за це його варто поважати.

Скористайтеся цією порадою і ви побачите: повага, незважаючи ні на що, спонукає вашого чоловіка заслуговувати таке ваше ставлення щодня.

Це не означає, що ви повинні прикидатися, ніби він прийняв правильне рішення, коли це не так. Такі речі можна і потрібно обговорювати, але ви можете зробити це з повагою. Це змінить все для вашого чоловіка.

Бережіть серце

Трава не зеленіша по той бік огорожі. Не вірте, що брехня про те, що ваш чоловік стрункіший, більше заробляє, має дорожчу машину або квартиру, зробить вас більш щасливою жінкою. Світ навколо нас дуже різноманітний і навколишні люди щоразу будуть нагадувати нам, що ми не є володарями всього найкращого, але це не правда. Живіть тим життям, яке вам подароване і будьте вдячні за це.

Чоловік, діти – в такому порядку

Коли ми сідаємо в літак, стюардеси пояснюють нам правила безпеки ще перед злетом. І коли вони розповідають, як користуватися кисневою маскою, то нагадують, що спочатку її потрібно одягнути на себе, а потім на дитину. Невже це тому, що вони вважають, що ми важливіші, ніж діти?

Звичайно ні, але ви не зможете допомогти дитині, якщо самі не будете дихати. Це правило працює також в родині та в батьківстві. Ви не зможете нормально виховати вашу дитину, якщо шлюб руйнується. Я пробувала так робити – не виходить. Також неминуче настане день, коли діти виростуть і покинуть батьківський дім, щоб жити своїм життям і реалізовувати свої мрії. Якщо ви не робили свій вклад у стосунки з чоловіком, обидва залишитеся в спорожнілому гнізді  з порожнім серцем.

Прощайте

Ніхто не досконалий. Ми всі помиляємося. Якщо прощати стане вашою звичкою – прощати все, починаючи з великих прогріхів і закінчуючи щоденними дрібницями (кожен день я прощаю своєму чоловікові те, що він кидає свій мокрий рушник на полицю у ванній замість того, щоб повісити його на гачок) – ваша злість НЕ буде рости.

Більше розмовляйте

У мене раніше була погана звичка не говорити про те, що відчуваю. Я грала в стандартну гру «Ти повинен знати, чому я злюся» і це було просто нечесно. Чоловіки не такі чуттєві, як жінки, і вони просто не завжди знають, що поводяться байдуже. Я все ще вчуся і іноді чоловікові доводиться «добувати» з мене правду, але я намагаюся пам’ятати, що потрібно говорити про те, що я відчуваю.

Плануйте регулярні побачення

Ніколи не переставайте ходити на побачення зі своїм чоловіком. Навіть якщо ви не можете дозволити собі вечерю в ресторані та похід в кіно (у нас рідко виходить це зробити), вам необхідно регулярно проводити час наодинці одне з одним. Не говоріть про сімейний бюджет, графіки і про дітей. Ми з Френкі часто разом мріємо про наше майбутнє або плануємо відпустку нашої мрії. Так підтримується наш емоційний зв’язок і ми дізнаємося щось нове одне про одного, хоча разом уже чотири роки.

Ніколи не вимовляєте слово на букву «Р»

А якщо вже ви збираєтеся його вимовити, то вимовляєте всерйоз. Простіше кажучи, погрожувати розлученням нечесно.

Вивчіть його мову кохання

У кожного з нас є мова кохання. Те, як ви його сприймаєте, часто відрізняється від того, як це відбувається у вашого чоловіка. Йому потрібно, щоб ви його підбадьорювали і підтримували, або він вважає за краще матеріальні подарунки? Яким би не була його мова кохання – вивчіть її і використовуйте.

Ніколи не кажіть про нього погано

Мені нелегко дався цей урок. Навіть якщо ваш шлюб зараз проходить через труднощі і вам потрібна порада, краще зверніться до психолога. Сімейний психолог – це прекрасний спосіб вирішити проблему. І пам’ятайте, що члени вашої сім’ї і друзі не можуть бути об’єктивні і не завжди зможуть дати вам мудру пораду. Вони знають тільки про один бік конфлікту і часто налаштовані негативно до іншого члена сім’ї.

Вибирайте любити

У шлюбі трапляється так, що одного разу ви можете прокинутися і відчути, що більше не закохані. Все одно вибирайте любити. Буває такий час, коли чоловік вас більше не приваблює. Вибирайте любити. Пам’ятаєте? «У хворобі і в здоров’ї, в горі і в радості». У присязі не йдеться «якщо трапиться біда». Там сказано «в горі і в радості». Це означає, що важкі часи обов’язково настануть. Проблеми в житті неминучі, вони трапляються з кожним. Тому вибирайте любити його – він цього гідний.

Переклад Тутка за матеріалами

8 симптомів гормонального збою у жінок, які залишаються непоміченими

Припиніть робити ці речі, якщо хочете зберегти зір до глибокої старості