10 ситуацій в житті, коли нам краще промовчати

© stihi.ru

1. Коли у вас немає необхідних фактів

Харлан Еллісон, найбільш продуктивний автор короткої прози в історії, одного разу сказав: «У вас немає права на власну думку, у вас є право на обгрунтовану думку.» Погоджуватися з цим чи ні – вирішувати вам. Однак, якщо ви розмірковуєте на певну тему, не маючи при цьому фактів або доказів, то справляєте враження «недалекої» людини.

В делікатних питаннях краще зберігати мовчання до тих пір, поки не будете володіти необхідними фактами.

2. Ви впевнені, що ваші слова можуть поранити інших

У кожного з нас були миті, коли ми несправедливо ображали людину, сказавши щось зопалу. Навіть усвідомлюючи, до яких наслідків приведуть наші слова, ми все одно вирішили їх сказати.

Щоб уникнути подібного, краще промовчіть, якщо злі.

3. Вам здається, що потім ви пошкодуєте про сказане

Ця ситуація часто взаємопов’язана з попередньою. Коли ми стаємо імпульсивними і запальними, то існує величезна ймовірність того, що ми зробимо боляче й іншим, і самим собі.

Чи варті сказані слова того, щоб потім нам було соромно за них? Однозначно ні.

4. Коли вам слід прислухатися до інших

Правда в тому, що люди вкрай рідко можуть повністю сфокусуватися і зосередити свою увагу на співрозмовника. В основному люди не хочуть слухати; вони хочуть, щоб їх слухали.

Навчіться зосереджувати свою увагу і слухати інших – це допоможе вам поліпшити відносини і розширити свої знання.

5. Коли нам нема чого сказати

Всі ми знаємо яким нестерпним може бути «незручне мовчання», але підтримка світської розмови вимагає певних комунікативних навичок. Не сперечаємося, приємно часом побалакати ні про що з друзями, але чому ми повинні бути зобов’язані щось говорити, якщо нам справді нема чого сказати?

6. Коли вас намагаються зачепити

Ми можете не подобатися комусь без вагомої на те причини і над вами можуть знущатися – ніхто не застрахований від цього. Якщо вас намагаються зачепити, вам нема чого відповідати на це. У таких випадках найкраще негайно закінчити таку розмову.

7. Якщо ви намагаєтеся змінити властиву вам поведінку

Це похвально, якщо ви намагаєтеся позбутися від поганої звички, але змінити свою поведінку не так вже й просто. Наші звички часто повертаються, якщо ми за цим уважно не стежимо.

Якщо ж ми намагаємося змінити нашу манеру говорити, у нас з’являються суперечливі думки і почуття. Краще помовчіть до тих пір, поки не візьмете себе і свої думки під контроль.

8. Якщо вас переповнюють негативні емоції

Знову ж таки, не існує такого неписаного правила, яке зобов’язувало б вас розмовляти з людьми, особливо, перебуваючи в поганому настрої. Як вже було сказано раніше, негативні емоції можуть затуманити нашу свідомість і привести до небажаних наслідків.

9. Коли ви б могли зайнятися чимось продуктивнішим

До чого ці прості розмови, якщо цей час можна витратити на щось більш важливе? Не дивно, що розмова ні про що – спосіб піти від відповідальності.

Подумайте, чим би кориснішим ви б могли зайнятися замість цього.

10. Якщо те, що ви скажете, може погано на когось вплинути

Говорити погано про когось навмисно, намагаючись завдати цим шкоди – як мінімум нерозумно, при такому розкладі ви нічого не виграєте. Це стосується ваших партнерів, друзів, родичів чи колег. Якщо ж проблема виникла між вами і не близькою людиною, вирішите її з нею особисто.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close