in ,

20 речей, які не можна дозволяти іншим чинити з собою

Ми з Ейнджел побували в гостях у нашої подруги Сари. Вона запросила нас на барбекю. Саме в той день її 16-річного прийомного сина Коді відвідала біологічна мати. Все життя цієї жінки пройшло в тюрмах і реабілітаційних центрах.

Сара не надто хотіла, щоб Коді спілкувався з нею. Тим не менш, вона дозволила їм поговорити наодинці. Розмова проходила у вітальні. Ми ж в цей час були на кухні, звідки нам було усе прекрасно чути. Ми вирішили підслухати їхню розмову зовсім не через цікавість. Просто хотіли переконатись в тому, що все пройде нормально.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Біологічна мати Коді розмовляла з ним досить різко. Практично з самого початку вона почала говорити про події минулого, які завдавали хлопцеві біль. Через якийсь час вона сказала: «Я б хотіла повернутися в минуле. Я б хотіла, щоб у мене була можливість виховати тебе по-іншому. Якби це було можливо, то сьогодні ти був би зовсім іншою людиною».

У той момент, коли Сара вже була готова увірватися до кімнати і припинити цю розмову, ми почули голос Коді. Він був абсолютно спокійним. Хлопець сказав: «У мене все чудово. Я пишаюся тим, ким я є. Я думаю, тобі варто було б повернутися в минуле для того, щоб змінити саму себе». Після цього він провів її до вхідних дверей і чемно попросив її піти.

Коді здивував мене. Приємно здивував. Я був вражений. Тільки неймовірно хоробра, впевнена в собі людина здатна, зберігши почуття такту, прямо висловити свою думку. У 16 років на таке не багато здатні. Незважаючи на те, що він вже багато пережив, Коді зміг «елегантно» постояти за себе.

Якщо вам раптом доведеться спілкуватися з людиною, яка поводиться по відношенню до вас грубо, згадайте про Коді. Згадайте про те, як він не дав себе принизити. Захищайте себе. Це ваше життя.

Звичайно, ви не можете контролювати те, як люди можуть або не можуть діяти по відношенню до вас. Ви не можете відповісти за вчинки тих, які вас оточують. Тим не менш, ви цілком здатні не дозволяти їх вчинкам впливати на вас. Ви здатні зробити так, що вони не будуть вас зранювати. Існує щось ще більш важливе. Про це вам теж необхідно пам’ятати. Ви і тільки ви вирішуєте, хто буде частиною вашого життя, а кого вам краще відпустити.

Прийшов час змінюватися. Отже…

1. Не дозволяйте тим, які оточують, втягувати вас в безглузді конфлікти.

Не варто витрачати час на безглузді пояснення і виправдання. Не пояснюйте свої вчинки людям, які завжди неправильно вас розуміють. Ваш рівень інтелекту і самооцінка не вимірюються кількістю конфліктів, в яких ви здобули перемогу.

Розумна людина з адекватною самооцінкою діє по-іншому. Вона каже собі: «Це не варте мого часу. Мені нема чого витрачати час на цю маячню!»

2. Не дозволяйте тим, які оточують, зливати на вас весь свій негатив.

Позитивне мислення – це вибір. Це вибір мудрої людини. Будьте досить мудрими для того, щоб максимально позбавитися від токсичності в своєму житті. Негатив не вартий ні вашого часу, ні сил.

3. Не дозволяйте іншим примушувати вас соромитися ваших шрамів.

Наші шрами – це наше минуле. Вони нагадують нам про те, через що ми пройшли. Це досвід, який дозволив стати кращим, ніж ми були. Кожен ваш шрам – це унікальна історія. Не соромтеся розповідати цю історію.

4. Не слухайте тих, хто сварить вас за ваші помилки.

Помилки дозволяють нам стати кращими і мудрішими. Будьте хоробрими. Дозвольте собі не боятися помилок, зроблених на початку шляху. Починаючи щось нове, будь-яка людина не застрахована від промахів.

5. Не дозволяйте тим, які оточують, змушувати вас забути про те, що ви
вважаєте правильним.

Сьогодні ви повинні намагатися стати кращими, ніж ви були вчора. Це єдине, що ви повинні робити. Тільки собі самому ви і повинні щось доводити.Ті, які оточують тут ні до чого.

6. Вирішувати за вас, з ким товаришувати

Подібне відбувається, коли погані люди намагаються посварити вас з гарними. Таким людям не можна дозволяти віддаляти вас від тих, хто вас цінує і по-справжньому вами дорожить. Будьте з тими, хто здатний додати у ваше життя яскравих фарб однією лише своєю присутністю у ньому.

Залишайте недоброзичливих людей і не шкодуйте про це. Це необхідно для того, щоб поруч залишалися тільки ті люди, які бажають вам щастя.

7. Нікому не дозволяйте тероризувати вас і знущатися над вами.

Знущатися над кимось і тероризувати когось – це неправильно. Цього не повинно бути. Ніхто не має права ображати вас і знущатися над вами. На жаль, деякі люди просто не можуть без цього. Їм необхідно принижувати і ображати когось. Тільки так вони можуть самостверджуватися. Ви не повинні дозволяти
комусь так з вами поводитися. Наберіться сміливості для того, щоб захистити себе. Відмовляючись себе захищати, ви даєте їм привід для радості. Не робіть цього. Ніхто не може принизити вас до тих пір, поки ви самі не дасте людині таку можливість.

8. Не тримайте біля себе друзів, які насправді не є вашими друзями.

Хто такий справжній друг? Це людина, яка любить вас такими, яким ви є. При цьому ця людина надихає вас на те, щоб ставати кращими.

Будьте справжнім другом для тих, з ким ви спілкуєтеся. І спілкуйтеся з тими, хто ставиться до вас як справжній друг.

9. Не дозволяйте тим, які оточують брехати вам знову і знову.

Якщо вас хтось обдурив один раз, то відповідальність за це несе тільки ця людина. Якщо хтось обманює вас постійно, то в цьому винні уже ви. Якщо ви спіймаєте когось на брехні, скажіть про це прямо.

Деякі люди будуть продовжувати вам брехати доти, поки ви не повірите в їхню брехню. Вони роблять це для того, щоб їхня брехня перетворилася на «правду». Не йдіть на повідку у таких людей. Не сприяйте їх успіху в цій справі.

10. Не дозволяйте іншим ставитися до вас по-споживацькому.

Деякі люди просто не помічають того, що для них роблять. Так триває до того часу, поки це триває. Це неправильно! Вам необхідно це усвідомити.

Вам необхідно усвідомити, що ви гідні більшого. Ви заслуговуєте на те, щоб у вашому житті були хороші друзі. Ви заслуговуєте на те, щоб поруч з вами були люди, які можуть гідно оцінити вас. Ви заслуговуєте мати поруч людей, які не залишать в скрутну хвилину.

11. Не дозволяйте людям ставитися до вас як до «запасного варіанту».

Не будьте для когось просто «приємним проведенням часу». Якщо ви, в свою чергу, не можете покластися на когось тоді, коли вам це було дуже потрібно, значить це не ваша людина. Не варто витрачати на неї час.

12. Уникайте «зайвих» людей. Тільки так з’явиться простір для тих,
кому судилося бути частиною вашого шляху.

Проводьте час з тими людьми, одна присутність яких робить вас трохи щасливішими. Рано чи пізно ви пошкодуєте про те, що не відмовилися від чужих людей раніше. Якщо ж ви це зробите, то пізніше ви скажете собі: «Я радий, що я це зробив».

13. Не дозволяйте людям, які ненавидять весь світ, змушувати вас
ненавидіти.

Ганді одного разу сказав: «Принцип «око за око» зробить увесь світ сліпим».

Як би підло людина не вчинила щодо відношення до вас, не потрібно її ненавидіти. У вашому серці не повинно бути місця для ненависті. Відповідаючи підлістю на підлість, ви тільки заподієте собі ще більше болю. Починаючи когось ненавидіти, ви починаєте копати дві могили. Одна з них призначається для вашого ворога, а інша – для вас.

14. Ніколи не затаюйте злобу. Не дозволяйте тим, які оточують, мотивувати вас до цього.

Запам’ятайте декілька правил. Хоробрий той, хто вибачається першим. Найсильніший той, хто пробачає першим. Найщасливіший той, хто першим робить крок на шляху до примирення. Ці три правила працюють завжди.

15. Не дозволяйте іншим людям використовувати ваше минуле з
метою «отруїти» ваше теперішнє.

Життя таке коротке. Саме тому не має сенсу постійно думати про минуле. Саме тому немає сенсу чіплятися за людей, які не здатні залишити минуле в минулому.

Є такі люди, які не можуть змиритися з тим, що ви продовжуєте жити і радіти. Їм нестерпна сама думка про те, що ви продовжуєте йти вперед. Такі люди зроблять все для того, щоб ваше минуле нагадало вам про себе.

Робіть вигляд, що ви не помічаєте їхніх маніпуляцій. Просто продовжуйте йти вперед. Вчіться приймати людей такими, якими вони є. Вчіться прощати. Відпустивши минуле, ви зробите перший крок на шляху до щастя.

16. Не дозволяйте тим, які оточують, переконати вас в тому, що зміни – це щось погане.

Те, на що ми ніяк не можемо вплинути, врешті змінює нас самих. Так відбувається дуже часто. Зміни в житті відбуваються не просто так. Всьому є причина. Змиріться з тим, що у вашому житті відбудуться зміни. Звичайно, вам буде нелегко. Тим не менш, пізніше ви зрозумієте, що воно того варте.

17. Не дозволяйте іншим примушувати вас розчаруватися у вашій
мрії.

Перш ніж домогтися чогось, ви пройдете через безліч випробувань. Так життя перевіряє вас на міцність. Це дозволяє зрозуміти, наскільки серйозно ви ставитесь до своєї мети. Рано чи пізно, ви зіткнетеся з нерозумінням і осудом з боку когось з вашого оточення.

Коли це станеться, вам необхідно згадати про щось дуже важливе. Згадайте про те, що ви нікому не повинні дозволяти топтати ваші мрії. Якщо ви всім серцем чогось хочете, домагайтеся цього. Не важливо, що подумають ті, котрі оточують. Тільки так мрії стають реальністю.

18. Вам дійсно варто прикладати зусилля і пробувати домогтися
чогось знову і знову. Не дозволяйте переконати вас у протилежному.

Пройшовши через безліч труднощів, людина робить щось велике. Так відбувається завжди. Не втрачайте віри в себе. В кінцевому підсумку воно завжди того варте. Завжди найскладніше – починати щось нове.

19. Стратегії швидкого збагачення – це те, що не варте вашого часу і
сил. Не дозволяйте переконати вас у протилежному.

Все найкраще в житті дістається нелегко. Тут вам знадобляться час і сили. Раніше я вірив в те, що, загадавши бажання, я отримаю те, що хочу. Я вірив в те, що, попросивши про щось Бога, я це отримаю.

Сьогодні я знаю, що всі ці випробування необхідні для того, щоб ми самі змінилися. Як тільки це відбувається, у нас з’являється можливість домогтися того, чого ми хочемо.

20. Не дозволяйте тим, які оточують, переконувати вас у тому, що для щастя вам чогось не вистачає.

Здатність виявляти вдячність за те, що маєш – це перший крок на шляху до щастя. Будьте вдячні за те, що у вас вже є. Дякуйте навіть за найбільш незначні дрібниці. Насправді їх присутність в житті значить дуже багато.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Коли тіло спрагле води: несподівані ознаки зневоднення

Біблія підкаже: 12 ознак, що він той, за кого можна вийти заміж