5 неприємних витівок мозку, які насправді корисні

У всього є сенс і призначення. Навіть у самих неприємних і, на перший погляд, тільки заважаючих жити витівок нашого мозку.

Тутка вирішив докладно розібратися з найцікавішими з них.

– 5 –

Прокрастинація — це нескінченне уникання і відкладання важливих справ. І непомітно пролітають години, а то і дні в обіцянках собі через п’ять хвилиночок нарешті взятися за роботу. Тим не менш прокрастинація потрібна нашому мозку. Цей стан — спосіб нервової системи захиститися від перевантаження.

Якщо ви зловите себе на прокрастинації — чесно зізнайтеся, що втомилися. І відміняйте справи на сьогодні без докорів совісті: ви їх все одно не зробите, а продовжите відкладати. Краще зайнятися тим, що додає вам сил. І після відновлення ви будете в захваті від своєї ефективності.

– 4 –

Неприємно забувати елементарні речі: закриті двері, як звуть нового знайомого… Кожен день з нашої пам’яті вилітають тисячі моментів. А між тим забудькуватість робить нас розумнішими.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Мозок постійно звільняє ресурси пам’яті. Його першочергове завдання — це оптимізація процесу прийняття рішень. І якщо погане (а його о-о-дуже багато) буде зберігатися в пам’яті, воно може перешкодити прийти до необхідного рішення коротким шляхом. Тому розум і очищає місце від «сміття», непотрібного для виконання дійсно важливих для нас завдань.

– 3 –

У суспільстві склалося стійке переконання, що лінь — це погано і з нею потрібно боротися. Але лінь дуже важлива для здоров’я психіки. Якщо не дозволяти собі трохи полінуватися, якщо нехтувати сигналами мозку, то можна заробити неврози, хронічну втому, повний занепад сил і навіть депресію.

Психіка може пересичуватися інформацією, емоціями, дією, і тому мозку необхідні перерви. Навчіться прислухатися до себе і правильно підбирати рівновагу дій і бездіяльності. І не картайте себе за лінь — пожертвувавши активністю зараз, ви подаруєте собі велику працездатність і психічне здоров’я в майбутньому.

– 2 –

Страх не дає можливості змінювати звичну обстановку, заважає приймати рішення і відповідати кривдникам. Чим він корисний?

Страх захищає нас від потенційної небезпеки, від невиправданих ризиків. Так мозок охороняє наше здоров’я і благополуччя. Крім того, страх мобілізує ресурси людини в небезпечній ситуації. Він підвищує чіткість мислення, швидкість реакції і навіть фізичні сили. Під дією страху загострюється увага і передчуття ймовірної загрози. З допомогою страху людина здатна зробити навіть те, що здається неможливим.

– 1 –

Щоразу, згадуючи подію, ми ніби проживаємо її заново. У цей момент спогад переписується з урахуванням сьогоднішнього сприйняття. Виходить, те, як ми пам’ятаємо минуле, залежить від того, що з нами відбувається в сьогоденні. По закінченні часу у двох учасників одних подій будуть абсолютно різні картинки спогадів. І у обох вони будуть далекі від правди.

Постійна заміна старих спогадів новими дозволяє нашій психіці адаптуватися до мінливих умов, простіше дивитися на життя. Спогади спотворюються, щоб принести нам внутрішній комфорт, захистити психіку від потенційних травм. Вони переписуються, виходячи з наших сьогоднішніх переконань і думок. Адже наше уявлення про себе залежить від наших спогадів.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close