7 суворих життєвих уроків, про які тобі варто знати

Скільки часу потрібно людині, щоб вивчити життєві уроки? Комусь досить одного разу стати на граблі, а хтось може жити, повторюючи одну й ту ж помилку день у день. Але є і такі життєві уроки, які ми повинні пройти самі і на жаль, вони рідко бувають приємними. На своєму шляху ти зустрінеш чимало випробувань, які змінять тебе, загартують і дадуть можливість дивитися на світ іншими очима. Сьогодні ми розповімо про найсуворіші життєві уроки, з якими стикається кожна людина.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Легка дорога в результаті виведе на складний шлях

Якщо ти йдеш по легкому шляху, вірогідно тебе чекає два результати:

1. В результаті ти зрозумієш, що вибравши простий шлях, навряд чи зможеш досягти чогось суттєвого.

2. Коли дійдеш до кінця, зіткнешся з тим, що простий шлях переростає в складний.

Є хороше правило: якщо людина спочатку здавалася надто гарною, то вірогідно вона ретельно приховує недоліки. Так і з життєвими ситуаціями. Коли ти рухаєшся до обраної мети та на шляху зустрічаєш безліч перешкод, то це є найкращим показником того, що обраний тобою шлях правильний. Можливо, все пройде гладко, але не відразу, а після закінченню років, коли ти будеш досвідченою людиною, далекоглядною і статечною.

2. Яскраві емоції не можна приймати за любов

Ти познайомився з гарною дівчиною і ваші стосунки почали розвиватися дуже стрімко. Ви думаєте, що ви споріднені душі, по три дні проводите в зачиненій квартирі наодинці одне з одним, і більше вам ніхто не потрібен. Перші місяці стосунків схожі на казку, яка складається з сміху, сексу, спільних інтересів і ось через короткий проміжок часу ви вирішуєте одружитися. Відбулося весілля, прийшла рутина і кожен з вас розкривається з нового боку. Виявляється, вона може бути стервою, а ти запросто підвищуєш голос. Не всі інтереси виявилися загальними, погляди на життя відрізняються і колишня пристрасть кудись зникла.

Так ти пізнав другий урок життя: не все те любов, що є яскравими почуттями. Ти не зумів вчасно зупинитися, натиснути на гальма, що призвело тебе до розчарування. Але ти ще молодий і можеш все переграти, як би цинічно це не звучало. Краще зробити цей непростий крок зараз, щоб в майбутньому не прожити життя в ненависті та взаємній образі. І наступного разу, коли зустрінеш прекрасну дівчину, думай про те, чи готовий провести з нею решту життя, адже поспішні рішення відображаються не тільки на тобі, а й на інших людях.

3. Ми не повинні чекати того найпрекраснішого дня

Більшість людей схильні думати, що великі зміни в їхньому житті будуть відбуватися самі по собі, нізвідки з’явиться багатство, успіх, залишилося лише дочекатися чарівного моменту. Але правда життя така, що до великих перемог ми йдемо маленькими кроками. Ти не зможеш скинути зайві 15 кілограм за один день, не накачаєш тіло за тиждень, не вивчиш нову мову за місяць. Великий стрибок – результат маленьких щоденних зусиль, саме вони генеруються в щось більше, щось велике.

Не чекай понеділка, не сподівайся на щасливий випадок, а починай працювати на своє майбутнє вже сьогодні. Завтрашній день не визначає твоїх дій – твої дії визначають завтрашній день і якщо хочеш прокидатися в теплому ліжку і ситно снідати в майбутньому, то починай діяти вже сьогодні.

4. Особисті досягнення – ніщо перед самопізнанням

Багато людей день у день дають собі одне запитання: що я хочу одержати від життя, як я можу самореалізуватися? Бажання зрозуміти, що ти за людина насправді стоїть на щаблі з інстинктами, адже ми хочемо не тільки виправдати своє існування, а й наповнити його змістом. Коли ти пізнав себе, зрозумів, чого ти вартий, зізнався в своїх найпотаємніших бажаннях, то саме тоді визначиш мету і почнеш свій переможний марш.

Якщо ж ти будеш гнатися за особистими досягненнями, то ризикуєш піти не за мрією, а за популярною ідеєю, яка чисто гіпотетично може принести тобі славу, але не задоволення. У підсумку в кінці шляху тебе спіткає розчарування, адже, незважаючи на пройдений шлях і досягнуті результати, ти так і не зробив найголовнішого: не зміг самореалізуватися.

5 Оточення має великий вплив

Твої друзі, оточення, ті люди, з якими ти проводиш найбільше часу, є твоїм відображенням. Навколишнє середовище впливає на формування твоїх поглядів, пристрастей, захоплень і в результаті впливає на майбутнє. Люди часом помиляються, вважаючи себе дуже індивідуальними, адже не допускають можливості впливу ззовні.

Так, в компанії, де більшість курить, людина-не курець швидше за все теж потягнеться за цигаркою. Якщо ж людина буде оточена товариством спортсменів, які пропагують інший спосіб життя, то найімовірніше незабаром цей індивід почне зависати не тільки на спортивних пабліках, а й на турніку. Якщо хочеш навчитися грати на ударній установці, то влийся в компанію музикантів; вирішиш стати колекціонером – знайди однодумців. Схожі інтереси і погляди не тільки сформують тебе, але і можуть допомогти стати кращим або гіршим. Ігнорувати той фактор, що середовище позначається на формуванні особистості, так само безглуздо, як вирішувати дівчині заночувати вдома у колишнього. Інакше кажучи, це ідіотизм.

6. Спроби залишатися незмінним можуть нашкодити

Більшість людей шукають безпеки, стабільності і бояться змін як вогню, тому що це найголовніший ворог комфорту. Живучи в такому режимі, ці люди ведуть звичне життя, ходять на роботу і оплачують рахунки. Через рік рутина триває, а через 10 років вони починають бачити її цікавою.

Вся річ в тому, що ми боїмося змінюватися, змінювати середовище, роботу, інтереси й уподобання, адже все це знаходиться поза зоною комфорту, а там, як відомо, агресивна атмосфера.

Як співав безсмертний Віктор Цой, «змін вимагають наші серця», від себе додамо, що і мізки в цьому мають потребу нітрохи не менше. Зміни розвивають, відкривають нові двері та дарують нові можливості. Можливо, тебе це надихне і ти почнеш чекати змін, але знову помилишся, адже ти не повинен їх чекати, необхідно почати діяти вже сьогодні. Змінюючись, ти стаєш сильнішим, розумнішим, краще адаптуєшся до різних ситуацій і шукатимеш корисні знайомства, а залишаючись у своїй мушлі, будеш відчувати стабільність, точніше стабільно деградувати.

7. Внутрішній голос, мабуть, підказує правильний шлях

Ти можеш називати його інтуїцією, голосом розуму, від цього суть не зміниться. Вірогідно, у тебе не раз виникала ситуація, коли ти робив не так, як підказував внутрішній голос і в підсумку шкодував про це. Він надзвичайно досвідчений, він звідкись знає, що тобі потрібно, і завжди готовий підказати правильне рішення, так чому ми його не слухаємо? Тут винне наше его, яке затьмарює здоровий глузд і змушує нас діяти ірраціонально, нерозумно, так, чому ж ми продовжуємо слухати його? А тому, що воно гарантує нам безпеку і стабільність.

Внутрішній голос часто говорить нам неприємні речі, з якими так не хочеться погоджуватися, і ми просто не хочемо в них вірити. Правда буває неприємною, а кому подобається жити в дискомфорті, адже краще проводити дні в блаженному невіданні.

Переклад Тутка за матеріалами

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close
Close