9 зовнішніх якостей жінки, від яких чоловіки втрачають голову через свої інстинкти

Коли запитуєш у чоловіків, на що вони в першу чергу звертають увагу у жіночій зовнішності, зазвичай, відповіді крутяться біля грудей, стегон, усмішки. Однак, якщо перший із перелічених пунктів – дійсно стереотип, то привабливість інших “деталей” жіночої зовнішності дійсно підтверджується багатьма дослідженнями. І зумовлено це не банальною поверховістю сприйняття, а глибинними біологічними процесами і установками.

Тутка детально вивчив це запитання, вибрав найбільш поширені зовнішні характеристики жінок, які приваблюють сильну стать і відсортував їх соціальне значення.

1. Довге волосся

Згідно з дослідженнями, чоловіки віддають перевагу жінкам з довгим, густим і блискучим волоссям. Виявилося, що вони підсвідомо вважають це показником міцного здоров’я і наявності життєвої енергії. І навіть більше того – ознакою плідності.

Про це також йдеться в книзі Алана Міллера (Alan Miller) і Сатоши Канадзави (Satoshi Kanazawa) «Чому у красивих людей багато дочок»: «Одним з показників здоров’я є фізична привабливість, а іншим – волосся. У здорових жінок незмінно блискуче волосся, тоді як волосся людей зі слабким здоров’ям позбавлене такого блиску».

Іншими словами, можливо, вам варто подумати двічі, перш ніж зробити зачіску типу піксі. Однак найголовніше – це бути собою. Тому якщо ви відчуваєте себе набагато кращими і привабливішими з коротким волоссям – вперед і не орієнтуйтеся лише на думку більшості чоловіків. На кожне правило завжди існує безліч винятків.

2. Особливий запах

Більшості з нас відомо про феромони – “хімічні сигнали”, які випромінюють наші тіла. Але не всі здогадуються, що вони несвідомо використовують їх з метою визначення найбільш генетично сумісного партнера.

Дослідження визначили, що феромони дають різноманітну інформацію про людину, включаючи ту, що стосується здоров’я її імунної системи. Таким чином, чоловіки здатні визначати жінок з кращого імунною системою за запахом. Це працює і у зворотний бік: за феромонами жінки здатні визначити рівень тестостерону. А потрібні всі ці особливості, звичайно ж для того, щоб в майбутньому народити здорове потомство.

3. Симетричність обличчя

Отже, стандарти краси часом прораховуються навіть математично. Симетричність обличчя має основне значення у визначенні привабливості жінки. І чоловіки підсвідомо звертають увагу на ці критерії, оскільки вони є ознакою хороших генів. Асиметрія ж навпаки пов’язана зі слабким здоров’ям, поганими генами і навіть з аномаліями репродуктивних органів.

На симетрію звертають увагу і тварини в дикій природі. Наприклад, ластівки-самки шукають самців з симетричними хвостами, оскільки це також є ознакою чудової генетики.

4. Колір зубів

Досліджуючи вплив усмішки людини на її привабливість, вчені за допомогою цифрових маніпуляцій змінювали стан і відстань між зубами на світлинах і пропонували ознайомитися з ними учасникам експерименту: чоловікам показували жінок і навпаки. В результаті з’ясувалося, що стан зубів жінки має для представників чоловічої статі особливе значення, оскільки це дає умовне уявлення про її “загальну репродуктивну цінність” незалежно від віку.

На щастя, існує безліч способів лікування і відбілювання зубів, тільки от надто захоплюватися цим не варто. Адже експеримент також продемонстрував, що природно білі зуби і так звана голлівудська посмішка оцінюються приблизно однаково – важливо лише не дозволяти зубам дуже псуватися і жовтіти.

5. Довгі руки

Це один з тих фізичних привілеїв, який ви або маєте, або не маєте. Однак цікаво дізнатися, що чоловіки вважають довгі руки навіть більш привабливими, ніж “ноги від вух”.

В одному з досліджень вчених з університету Нового Південного Уельсу чоловікам було запропоновано переглянути відео з 96 жінками віком від 20 до 49 років. Потім потрібно було оцінити кожну з них за зовнішністю. Результати визначили, що жінки з довгими руками щоразу отримували оцінку як найбільш привабливі. Розмір стегон і талії також виявилися важливі, поряд з вагою і віком. При цьому довжина ніг, значення якої і нині, здається, багатьом дівчатам важливим, істотно не впливала на оцінку.

6. Високий тембр голосу

Дослідження показують, що чоловіки віддають перевагу високому жіночому голосу, оскільки він сприймається як більш молодий і жіночний, а також вказує на високий рівень естрогену. Високий голос також передбачає менший розмір тіла, в той час як низька тональність, зазвичай, більше асоціюється з мужністю, внаслідок чого жінки і люблять чоловіків з таким голосом, бо підсвідомо уявляють собі велику і міцну людину.

Вчені відзначають, що у тварин висота і тон звуків також мають значення. Глибоке, утробне гарчання, зазвичай, сигналізує про більшу тварину, а легкий і чистий тон, подібний до стрекотіння комахи, вказує на невеликий розмір і найчастіше на безпорадність. Можливо, чоловіки саме тому обирають високі голоси.

7. Вигин спини

Ні для кого не таємниця, що чоловіки люблять апетитні жіночі форми. Тільки ось більш докладне вивчення цього запитання доводить, що все не зовсім просто. Насправді привабливими вважаються форми, які створюються завдяки певному прогину в попереку, а не ті, що утворюються за рахунок зайвої ваги.

Психолог Девід Льюїс (David Lewis) з університету Білкент провів 2 експерименти. У першому сотні чоловіків було запропоновано оцінити привабливість жінок на фото, чиї фігури «відфотошопили» в поперековій області (були показані різні кути прогину). Найбільш красивим чоловіки визначили приблизно 45-градусний кут. У другому тесті вчений вирішив з’ясувати, чи учасникам досліду подобається такий варіант, оскільки при ньому сідниці виступають сильніше чи краса все ж приховується безпосередньо в вигині спини. В ході цієї перевірки також підтвердився той факт, що привабливий саме цей вигин, причому незалежно від розміру сідниць.

8. Червоний колір

Дослідження Ендрю Еліота (Andrew Elliot) і Даніели Нієста (Daniela Niesta) визначило, що певна реакція чоловіків на червоний колір також може бути запрограмована біологічно. Про це свідчить і той факт, що те ж саме працює і в тваринному світі, де цей колір, зазвичай, сигналізує про готовність до парування.
У передмові до дослідження Елліот і Нієста пишуть: «У багатьох приматів червоний колір підсилює привабливість самок для самців. Паралельний ефект у людей демонструється в наших 5 дослідженнях». Автори роботи також виявили, що чоловіки, зазвичай навіть не підозрюють про те, як впливає на них цей колір, а також те, що він зовсім не впливає на сприйняття одна одної у жінок.

9. Пропорції 7:10

Однією з найвідоміших фізичних принад, на які чоловіки звертають увагу, є широкі стегна. На думку вчених, чоловіки особливо полюбляють співвідношення талії і стегон 7:10, адже воно в першу чергу вважається ідеальним для народження дітей. Відхилення співвідношення в меншу сторону може говорити про можливі ускладнення в процесі пологів, у велику ж сигналізує про можливі проблеми з фертильністю, викликані зайвою вагою.

Звичайно, чоловіки необов’язково розуміють або визнають, що вони цілеспрямовано шукають цей конкретний коефіцієнт. Насправді небагато з них в принципі розуміють, що вони підсвідомо віддають перевагу жінкам, які здатні народити здорове потомство – ці процеси повністю підсвідомі. Проте неможливо заперечувати роль інстинктів у цьому запитанні за наявності безлічі наукових доказів.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close