Чотири «ТАК» для щастя

Ми всі мріємо бути щасливими і успішними, але як цього досягнути? Щоб бути в гармонії з собою, потрібно навчиться говорити «так» кільком речам. Чотири «ТАК» нагадають про найбільш основні та прості речі.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Перше «так» потрібно сказати всьому світу, прийнявши його таким, яким він є. Світ не має емоційного змісту, світ такий, який є, але не такий, яким ви його відчуваєте в залежності від подій у вашому житті. У світі є і добро, і зло, і щастя, і катаклізми, треба прийняти все це та усвідомити, що світу не потрібно боятися. Абсолютно всі події, як позитивні, так і негативні – це наша реальність, боятися цього безглуздо, це все відбувається з нами і без нас.

Другий фактор, який потрібно усвідомити – це дар життя. Життя, також як і світ, потрібно прийняти разом з усіма його особливостями, плюсами і мінусами. У житті трапляються і тривоги, і зради, і обмани, але це лише частинка, складова нашого буття. Крім цього існує безліч інших аспектів і всі разом вони являють собою наше життя. Ми можемо сьогодні мати все, а завтра це все втратити, але і це лише прояви життя, кожна невдача – подія, яку треба приймати і не засмучуватися.

Стара китайська притча про мудреця і білого коня:

В одному китайському селі жив старий чоловік, він був бідний, але єдине, що він мав – це чудовий білий кінь. Навіть багатії і сам король хотіли викупити коня, але старий відповідав, що не може його продати, так як це його друг, а друзів не продають.

Якось вранці дідусь не знайшов свого друга в стайні. Частина людей з села співчувала старому, а частина зловтішалася. Люди обговорювали те, яке це нещастя втратити коня, але старий залишався спокійний і з гідністю приймав все, що сталося.

Через кілька днів кінь повернувся і привів із собою ще десять красивих жеребців. Частина людей з села раділа за старого, частина заздрила йому. Тепер всі обговорювали те, як пощастило дідусеві, що нещастя принесло за собою успіх. І тільки старий не оцінював того, що відбувається, просто приймав усе, як є.

Єдиний син старого став об’їжджати нових жеребців і, невдало впавши, зламав обидві ноги. І знову частина людей співчувала, частина обговорювала і говорила про нещастя. Старий залишався спокійним.

Через тиждень в місто прийшла війна і всіх чоловіків забрали на фронт, крім сина старого, так як у нього були зламані ноги. І знову люди говорили, що нещастя змінилося на везіння, що дідусеві тепер пощастило. Але старий мудрець говорив, що ніяку подію не можна осуджувати, тільки Бог може це робити. Для нас кожна подія – це даність, життя складається з таких миттєвостей і наше завдання їх приймати і жити ними, але не засуджувати. Осуджувати – це не розвиватися, не йти вперед по своєму шляху, застигнути в стороні. Життя – це одна довга подорож, в якій не можна зупинятися.

Третє «так» – це прийняття себе, дуже важливий крок, який кожна людина повинна зробити. Навчитися себе приймати – завдання складне, але під силу для всіх. Усвідомте себе зараз, в цьому моменті і прийміть себе ось таким, яким ви є, з проблемами і невдачами, перемогами і поразками, любов’ю і ненавистю. Все це – ви, не потрібно намагатися нічого прикрашати, потрібно тільки прийняти. Коли у людини не вдається цього зробити, вона може замкнутися в собі, перестати нормально спілкуватися з людьми, а отже і розвиватися. В інших випадках людина, яка не прийняла себе, намагається грати якусь вигадану собою роль, вдавати з себе когось, хто не відповідає їй справжній.

Четверте «так» потрібно сказати цьому моменту. Зробити це складно від того, що ми часто літаємо в хмарах, уявляємо собі краще життя, мріємо про щось, будуємо повітряні замки. І забуваємо про те, що життя відбувається зараз, в цей момент. Ми забуваємо, що все, що є у нас зараз – всі події, складності, люди, справи, все це – найкраще. І усе це потрібно приймати і безмежно любити.

Всі чотири «так» вчать нас любові та доброти, гармонії з собою і зі світом, нагадують про найбільш основні та прості речі, які можуть зробити нас щасливими і радісними. Не забувайте щодня говорити «так» світові, життю, собі та цьому моменту і кожен день буде дарувати вам багато приємних емоцій.

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка автор М. Литвак

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close