Директор школи зауважив, що багаті діти принижують бідних. І ось що він зробив

Винахідливий містер Кук

“Щоб виховати дитину, потрібне ціле село”, каже старе африканське прислів’я, а в нашій ситуації – ціла школа.

Коли Акбар Кук – завуч середньої школи Вест-Сайд в Ньюарку, штат Нью-Джерсі, – розпочав виконання своїх обов’язків, він знав, що нарешті зможе зробити щось нове в житті учнів. Але ніхто, включаючи самого містера Кука, не міг уявити масштаб прийдешніх змін.

Коли містер Кук став завучем у Вест-Сайді, він був стурбований проблемою знущань, яка зростала і через яку учні могли пропускати заняття. Ситуація настільки загострилася, що майже 85% студентів пропускали заняття останні 5 років.

Акбар дізнався, що багато учнів середньої школи у Вест-Сайді не можуть дозволити собі прати одяг, тому обирають за краще залишатися вдома замість того, щоб приходити до школи в брудному одязі й страждати від глузування однолітків.

Хулігани знімали брудні комірці або забруднені штани своїх однокласників і публікували їх світлини в соціальних мережах. Директор також згадав інцидент, що стався в 2016 році, коли співробітник служби безпеки намагався перевірити сумку однієї дівчини, а та, в свою чергу, з криками намагалася сховати її, щоб поліцейський не побачив її вмісту.

Пізніше влада дізналася, що у дівчини в сумці був її брудний одяг: сама учениця була тимчасово безхатченком, а її агресивна реакція була викликана страхом зганьбитися перед усією школою. «Вона боролася за свою гордість», – пояснив пізніше містер Кук.

Розпізнавши проблему, містер Кук вирішив викорінити її. Він подав заявку на грант у 20 000 доларів на обладнання – п’ять пральних машин і п’ять сушарок – від Фонду MCJ Amelior. Школа була забезпечена необхідними засобами, а футбольну роздягальню перетворили на пральню, куди діти могли заходити і прати одяг.

Але ініціатива на цьому не закінчилася – поки учні чекають на прання, в сусідній кімнаті, яка називається Makerspace, до і після школи призначається учитель для роботи зі студентами з проектів STEM (наука, технологія, інженерія і математика) і розвитку їх академічного потенціалу.

Проте у спільноті Ньюарка процвітають й інші проблеми, які викликають набагато більшу тривогу, ніж знущання, і директор також прагне їх вирішити. Ще в 2014 році, за словами Акбара, щоліта двоє або троє його учнів гинули через насильство на вулицях. Він згадує нелюдський момент, коли одного з його учнів знайшли в сміттєвому баку просто за будівлею школи. «Мені треба було знайти спосіб їх врятувати», – сказав Акбар ЗМІ в минулому році.

Директор представив програму “Відбій”, яка спрямована на те, щоб діти не ходили вулицями у пізній час доби.

Акбар вважав, що шкільний спортзал ідеально підійде для реалізації його проекту. Протягом навчального року двері відкриті для всіх по п’ятницях з 18:00 до 23:00. Влітку всіх, хто бажає, приймають по понеділках, середах, п’ятницях з 18:00 до 23:00.

Мої друзі можуть пограти в баскетбол, настільний теніс, настільні ігри, ігри для X-box або PlayStaytion, потанцювати, навчитися шити, зайнятися дизайном, зробити макіяж і багато іншого. Студентів
також годують безкоштовною гарячою їжею, тому діти не йдуть додому впроголодь.

Через те, що на різних соціальних платформах з’явилися програми, представлені Куком, тепер багато інших шкіл також реалізують його ініціативи.

Акбар Кук також двічі просив журналістів розповісти цілому світу про його історію і допомогти поширити інформацію про реальну ситуацію в деяких міських школах. Востаннє після виступу у програмі він отримав пожертву, яка складала 50 000 доларів для подальшої реалізації і розвитку своїх проектів.

Міцний горішок, цей дядечко! А які ініціативи вводять наші школи?!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker