МИХАЙЛО ЛАБКОВСЬКИЙ: У ЩАСТЯ НЕМАЄ ЕГОЇЗМУ

© ukr.segodnya.ua

У нашій культурі чомусь задоволення від життя і егоїзм – майже синоніми. Мовляв, страждання – це на благо суспільству, а насолода – це або крайній егоцентризм, або взагалі гріх. Але насправді все навпаки.

Людина, яка страждає, не здатна подарувати радість близьким. А той, хто сам по собі щасливий, вже цим одним фактом радує своїх рідних.

Багато хто каже, мовляв, як так? Хороша людина насамперед живе заради близьких, а вже потім думає про себе. Мовляв, треба жертвувати своїми інтересами. Повірте, це приблизно теж саме, як прийти на роботу з грипом. Ти-то звичайно герой, тільки після тебе половина офісу бере лікарняний.

В жертву заради іншої людини закладена пасивна агресія. Коли ви мучитеся, щоб іншому було добре, ви даруєте йому не любов, а почуття провини. Це такий популярний спосіб нав’язати близьким свою волю. Тільки одні це роблять криками і вимогами, а інші – нескінченними жертвами, яких та сторона зобов’язана належно оцінити. Скільки батьків збирали кошти все життя, відмовляли собі в усьому, щоб у дітей була, наприклад, навчання за кордоном. І що потім? Потім йдуть претензії. «Чому в тебе трійки? Чому ти гуляєш з ранку до ночі, мати з батьком так важко працювали заради тебе??…». Але ви прекрасно розумієте, що не можна ощасливити іншого, нав’язавши йому свою владу. І свої уявлення про те, що її, іншу людину, дійсно ощасливить.

Ще один популярний приклад – це матері, які шалено хочуть вийти на роботу, але заради дітей терплять і сидять вдома. Та на своїх же дітей потім зриваються. Не тому, що молодший вередує, а старшенький не хоче в садок, а тому, що на них тиснуть стіни. Чи не краще було найняти бейбісіттера, приходити додому пізно, але спілкуватися з дітьми з щирою радістю, любов’ю і задоволенням?

Взагалі, коли ви жертвуєте собою, ви викреслюєте насолоду з будь-яких стосунків. Терпіти не можете прибирання, але робите це заради партнера? А тепер згадайте своє обличчя в ту мить, коли він ступає у вуличному взутті по свіжовимитій підлозі… Розумієте, про що я?

А коли ви щасливі, у вас дійсно є чим поділитися. Щаслива мати важливіша для дитини, ніж вічно засмикана та нереалізована, нехай вона цілодобово і стирчить з ними вдома. Щаслива дружина може і не готувати борщів, але одним своїм виглядом і радістю надихати коханого і вселяти в нього впевненість. Кажуть, про чоловіків я пишу рідко. Так ось – щасливий чоловік, як і жінка, уже може вважатися таким, що реалізувався. Тому, що абсолютно неважливо, скільки нулів у вас на рахунку, якщо ви заради них не живете, а існуєте. Словом, коли ви живете щасливо, ви живете в любові. А коли ви страждаєте, ви нікого ощасливити не в силах.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker