Михайло Литвак: Емоційна розбещеність

© ostagram.me

Дурість часто одягає цю маску. Немудра людина у відповідь на докори про свою неправильну поведінку виголошує: « Я – емоційна людина». Ви говорите про негативні емоції: гнів, страх, тривогу, сум.

Психологи вже давно довели, що брак інформації та невміння оцінити ситуацію викликає сильні негативні емоції у розумної і у нерозумної людини. Однак, розумна людина робить висновки після своїх невдач, набуває нового досвіду, така ситуація стає для неї звичною, негативних емоцій більше не виникає – все стає зрозуміло, навіть, якщо ситуація і не закінчилась добре.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Одразу треба діяти і тоді енергія, що закладена в емоціях, перетвориться на дію. У немудрої людини вона проявляється під виглядом гарячковості та роздратування. Лише запальний дурень буде вихлюпувати свої емоції на інших, а гарячковий буде стримуватись і навіть хвалитися цим: «Всередині – все кипить, однак, я стримуюсь». Такий вид психологічної підготовки найгірший. Щойно людина стає розумнішою, вона стає спокійнішою не лише зовні, але і всередині.

Чи може бути емоційною розумна людина? Так, дуже. Але всі свої емоції вона спрямовує в дію. Така людина схожа судноплавну річку, на поверхні – гладко, а всередині – глибина. Ти відчуєш силу течії, лише коли увійдеш в річку. Саме тому розумні люди не дуже помітні зовні. Емоційна немудра людина схожа на бурхливу гірську річку, котра розхлюпує свої води (запальний характер) або має великі пороги (роздратування). Вона несуднохідна у обох випадках.

Ось іще одне порівняння, що відображає співвідношення розуму та почуттів. Розум – це трубка для емоцій. Саме тому в емоційної людини вона має бути ще ширшою, ніж у неемоційної. Тоді емоції перейдуть у справу. Коли людина займається якоюсь справою, у неї є тільки одна позитивна емоція – емоція зацікавлення. Тоді вона досягає успіху та її емоції із широкої трубки високого інтелекту переходять у безмежний океан радості. Можливо, Ларошфуко помилився, коли сказав, що «розум завжди програє сердечним справам»? Багато-хто з нас боїться розумнішати, бо вважають, що  стануть бездушними людьми. Страхи ці марні – зовсім навпаки! Тільки розумна людина зможе насолоджуватися і чим вона розумніша – тим вищий рівень її насолоди!

Фото заголовку
Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close