Невербальна мова тіла: вся увага на плечі

У дитинстві моя бабуся не втомлювалася повторювати: «Випрямися, тримай спину рівно! Розгорни плечі, підборіддя вище, шия рівна. Подивися на себе в дзеркало — ти ж дівчинка!» Звичайно, моя бабуся мало що знала про невербальну мову нашого тіла. Просто так її вчили в дитинстві в далекі 30-ті роки XX століття в інституті шляхетних дівчат. Але зате вона прекрасно розуміла, яке враження справляє людина на оточуючих з красивою поставою.

Коли ми говоримо про невербальну мову тіла, найчастіше ми звертаємо увагу на обличчя і руки, рідше — на ноги. На плечі ж ми практично ніколи не дивимося, бо просто не знаємо, що вони можуть видати страх, невпевненість, депресію і навіть брехню. Психологія спілкування ґрунтується на невербальній мові тіла.

Джо Наварро, колишній співробітник ФБР, ділиться своїми спостереженнями, яких за двадцять п’ять років служби набралося на кілька книг 😉

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Сила

Як я вже говорила, Джо Наварро досить довго пропрацював у ФБР та мав справу не тільки з простими злочинцями, але і з психопатами. Під час бесід з ув’язненими, він спостерігав за їхньою поведінкою — мімікою і жестами. Його мама була такою ж мудрою, як і моя бабуся, і завжди вимагала від сина пряму спину і розправлені плечі. У жінок природою закладена позитивна реакція на чоловіків з V-подібною фігурою (широкі плечі, вузькі стегна). У природі це означає, що він володіє відмінним здоров’ям і немалою фізичною силою — отакий альфа-самець.

Людина з прямою спиною і широкими розправленими плечима виглядає сильним і здається навіть трохи вище свого зросту.

Якось один із злочинців-психопатів сказав Наварро: «Silverbacks don’t go after silverbacks, they go after everything else.» (silverbacks — це альфа-самці у горил з срібною шерстю на спині) — тобто жертви зазвичай вибираються з слабких і невпевнених. Розправлені плечі — ознака впевненості і сили. І навіть якщо широкі не так, як хотілося б, все одно у людини з впевненою ходою і розправленими плечима набагато менше шансів стати жертвою, ніж у сутуленного, з опущеними плечима і схиленою головою. Такий вигляд мало не прямим запрошенням для поганих хлопців.

Депресія

Подивіться на дитину, яка повернулася зі школи після відбування покарання або з не дуже хорошими оцінками. Як вона виглядає? Зазвичай до опущеного погляду додається сутулена спина і опущені плечі. Цей неприємний стан проходить досить швидко (до першого цікавого мультфільму) і дитина знову бадьора і весела — очі горять, плечі розправлені! Люди ж, які страждають затяжною депресією, можуть перебувати в подібному положенні набагато довше — дні, тижні і навіть місяці. Їх завжди опущені плечі, вони ними практично не рухають. Вони виглядають так, ніби ледве тримаються на скелеті і можуть відвалитися, якщо людина зробить хоча б одний різкий рух.

Залучайте

Якщо чоловіки використовують розправлені плечі для того, щоб показати свою силу і впевненість, жінки використовують цю частину тіла для заманювання чоловіків. Східні танцівниці, танцівниці на карнавалі в Бразилії — всі вони активно користуються плечима. Ви можете уявити собі танцівницю на бразильському карнавалі з опущеними та знерухомленими плечима? Відкриті плечі привертають чоловіків, і жінки цим активно користуються, навіть самі не підозрюючи про це. Один з яскравих прикладів, на мій погляд — це рухи Мерилін Монро!

Якщо дівчина не впевнена в собі, в сукні чи блузі, яка відкриває плечі, вона відчуватиме себе незатишно і, швидше за все, почне сутулитися.

Брехня?

Так як ми практично не звертаємо уваги на плечі, їх рухи найважче контролювати. Якщо ви запитаєте людину про щось, чого вона не знає, що вона зробить разом з відповіддю? Потисне плечима, трохи піднявши їх вгору. Цей жест означає швидше невизначеність, ніж брехню. Тобто людина не впевнена, не знає правильної або точної відповіді.

Під час бесід зі свідками, Джо Наварро зауважив, що якщо людина не зовсім впевнена в точності своєї відповіді, вона скаже так, але при цьому трохи підніме хоча б одне плече.

Те ж саме роблять пацієнти, яких з певних причин не влаштовують виписані ліки (наприклад, після прийому виникають проблеми з шлунком). Коли лікарі питають їх, чи приймають вони ліки, які були ним прописані, вони відповідають ствердно, але трохи знизуючи плечима. Якщо помітити цей жест і задати їм навідні запитання, з’ясується, що при прийомі цих ліків у них виникають певні труднощі і вони вирішили відмовитися від них або знайшли альтернативу за порадою знайомих.

Якщо ви запитаєте колегу, чи встигне він скласти звіт до кінця тижня, то швидше за все отримаєте позитивну відповідь з легким знизуванням плечей і словосполученням «швидше за все». А якщо вирішите розпитати більш докладно, цілком може виявитися, що «…швидше за все встигну, але у мене дві маленьких дитини, які захворіли, так що…» Так що, може, і не встигне.

Діти менше контролюють своє тіло і, швидше за все, коли вони будуть відповідати ствердно на запитання, на відповіді на які вони зовсім не впевнені, вони будуть тиснути обома плечима, причому вельми енергійно (деякі навіть починають трясти ними).

Якщо при відповіді на питання людина здійснює неявний рух хоча б одним плечем — це зовсім не означає, що вона бреше навмисно. Швидше за все, вона просто не зовсім впевнена у своїй відповіді і, якщо її розпитати більш докладно, можна з’ясувати багато цікавих моментів.

У будь-якому випадку пряма спина і розправлені плечі надають впевнений вигляд будь-якій людині, не залежно від їх ширини. Не втомлюся повторювати про те, що наш внутрішній і зовнішній стани пов’язані нерозривним ланцюгом. І навіть якщо ви відчуваєте невпевненість і страх, варто лише розправити плечі, підняти голову, як ці неприємні відчуття пройдуть, і навколишні буду дивитися на вас зовсім по-іншому. Відразу це може не спрацювати, але якщо трохи потренуватися, все обов’язково вийде.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker