Поради від досвідченого батька двох дітей

Дотримуючись народної мудрості – краще один раз побачити, ніж сто разів почути – пропонуємо вашій увазі 10 ЗАПОВІДЕЙ ДОСВІДЧЕНОГО БАТЬКА ДВОХ ДІТЕЙ, які підкріпленні чудовою візуалізацією:

1.Обмеження мають стосуватися безпеки і особистої свободи інших людей. Формулюйте їх максимально чітко і просто. З усім іншим нехай дитина вільно експериментує.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

2. Покарання заздалегідь відомі, невідворотні та передбачувані. Нечіткий та незрозумілий причинно-наслідковий зв’язок розхитує нерви дітям і батькам. Батьківські крики і лютий вираз обличчя – це симптоми, з якими дорослому треба бігти до психіатра.

3. Мама і тато завжди заодно. Якщо мама «покарала» (використовуючи причинно-наслідковий зв’язок), то тато не скасовує покарання. Це не означає, що батьки не люблять дитину. Це просто наслідок дії дитини.

4. Бути старшим – це нові можливості, а не нові обов’язки. Ніколи не кажіть найстаршій дитині, що вона старша і тому щось винна. Це псує їй дитинство і стосунки з молодшими братами і сестрами. Вона нічого не винна, бо не по своїй волі народилася першою.

5. Діти – це дзеркало батьків. Чим більш істерично і непослідовно поводиться дитина, тим спокійніше і послідовніше повинен вести себе дорослий. Діти копіюють дорослих, шукають в них приклад для поведінки та наслідування.

6. Лякати дітей не можна. Від слова зовсім, взагалі ніколи і нічим. (Хіба що ви розповідаєте казку про щось страшне, що в кінці таки буде переможене, або перетвориться на нестрашне). Забудьте історії про те, як мама розлюбить, поліцейський/бабайко забере, сусід прийде і насварить. Це калічить дітей.

7. Не порівнюйте дітей. Якщо бажати дітям щастя, а не високих оцінок, то їм вся ця нісенітниця не потрібна. Рівняння на інших ламає людям мізки та віру в себе. Чорний пояс батьківства – це коли ти навіть не хочеш сказати: «Ти в мене найкращий!». Тому що «кращий» – порівняння, ага…

8. Давайте вибір і вчіть слухати свої бажання. З дітей, за яких все вирішували в дитинстві і не питали, чого їм хочеться, виростають нерішучі та нещасні дорослі. Вибирати можна майже все: кашу, іграшки, мультик, одяг, плани на вихідні. (Але пам’ятайте іншу крайність – з необмеженим вибором дитячий мозок не вміє справлятися. Тому пропонуйте стільки речей на вибір, скільки років дитині.)

9. «Роби так» – не працює. Особистий приклад – поступово починає працювати. Нехай дитина надихається вашими вчинками і діями, а не робить щось примусово.

10. Любов – це не частина угоди. Батьки люблять дитину не за успіхи або хорошу поведінку. Вони її просто люблять, без умов.

За матеріалами МОЯ ДИТИНА

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: